RTA tank építés

Na most miértt?:rofl::rofl:
Jó egyébként.

2 kedvelés

Az a baj,hogy Clapton-bol már tettem bele 0.17ohm-osat single-be és dual-ba is. De olyan nagy watt tartományba érzékeli hogy abban hamar melegszik az egész gép és gyorsan lehúzza az aksit. Vastagabb több szalbol sodrott. Clapton-bol nincs valami vékonyabb ami használható? Ha már előre gyártott? Szálhuzal megtekerése jobban érdekelne típusban.


70vg/30pg arányban használok liquidet és 4mg/ml-es Niko tartalommal, íz aromával. A tanács könnyebb adásáért adok adatokat a huzaltipus megirásához. 25-60w-közti lenne jó. A 3mm-es huzal szerintem a módnak sok. Vagy mi húzza le az aksimat gyorsan ?

1 kedvelés

A magas watt meríti jobban az akkut.

Köszönöm a választ ez a watt tartomány szerintem nekem is jó lenne a 100w-os modhoz a creedbe. Ha nem húzza le az aksit gyorsan (21700-asok)
És ízben gőzben érezhető de nem sok akkor máris jó. És ha hamar hevül/hül. Tehát nem kell neki túl sok energia nem melegszik a gép tőle.

1 kedvelés

Köszönöm igen ezt sejtettem én is. Ezért nem jó a 3mm-es clapton bele mert 65w-on érzékelte beépítés után. Lassan hevül és soká hül. Túl vastag huzal lehetett

1 kedvelés

Hallgass @Balazs_Samu_Nagy -ra…ő tényleg “gazdaságos” tekerést használ dual DL-hez.
Nyilván a mod akkukezelésén is sok múlik, hogy meddig tart ki egy feltöltés

4 kedvelés

Köszönöm a támpontot, :handshake:

2 kedvelés

Rendben van, ki fogom próbálni akkor az “SS”-ből és a kanthal-bol . De nyilván nem 3mm-est gondolom. A vékonyabb huzal elég nem ? (2.5/2mm)

1 kedvelés

Squonk mesh rda-val szoktam néha, mikor olyanom van. Csak az valahogy olyan “játszós” verzió nekem. Jópofa a nagy gőz, meg az intenzív, mondjuk sárgadinnyés íz, de nekem a vapelés nem erről szól. De lehet ez is változik majd, mint nagy átlagban pl. a fogak vagy a kilók száma.

1 kedvelés

Szálhuzalbol milyen átmérőjűt tekerjek az rta-ba illetve hány magra tekerjem,hogy beépítéskor 25-60w-közti tartományban érzékelje a mód? Mert ugye leginkább kézzel tekerve szeretném használni a creed-et.

1 kedvelés

Lehet, hogy tisztázandó: a mod nem w-ot érzékel hanem ellenállást. Olyan van, hogy egy adott mod képes az ellenálláshoz igazítani a teljesítményt, de ez akkor működik jól, ha az adott gyártó porlasztója kerül bele. Jellemzően ha kitt-be vásárolja az ember adott tankkal bele való porlasztóval.
Ha ilyen készülékre tekerek egy rta-t nekem jellemzően bőven magasabbra állítja a teljesítményt a kelleténél.

2 kedvelés

Értem. Akkor amikor beépítek nekem az ellenállást érzékelve állítja automatikusan a wattot hozzá ezek szerint a legmagasabb tartományba. De mégis tudnom kellene milyen huzalt tegyek bele, az adataival,hogy használhassam. Milyen vastag, milyen típus, mennyi magra tekerés

2 kedvelés

töltsd le a vapetool appot, ott tudsz játszani a húzalokkal, hogy melyikből mennyi mit ad ki milyen magon

persze az más kérdés, hogy a creed mit szeret, de én biztos valami vastagabb szálhúzalt vennék és szerintem kelleni fog a 3-as mag is (de ez csak tipp)

szóval valami 24-26ga-s ss, kanthal, 3-as magon, 0.5 ohmra belőve szerintem elketyeg 30-40 watt között

3 kedvelés

A tutit nem tudjuk megmondani. Mi csak a pálya széléről kiabálunk be, hogy szerintünk mit kéne, de mindenkinek más a jó, szóval a kísérletezést nem úszod meg :grinning:

4 kedvelés

Szia. Azt a 4000 mAh-es akkut, a 40-60 watt (mivel dl-ről van szó), jó pár óra alatt leszivja… dohányos levesekkel 3-4 naponta kell cserélni a tekerést, vagy legalább leízzitani.

2 kedvelés

szerintem egy single battery moddal 30 watt főlé nem nagyon kéne menni, de azt nem tudom megmondani, hogy a creedet hogyan kell beállítani levegőzés szempontjából, hogy íze is legyen neki, mennyi levegőt szabad ráengedni, ezt már neked kell kideríteni

vagy pótakksikkal kell készülni, ez egyébként se árt, ha az ember egész nap távol van és dl-ezni szeretne

2 kedvelés

Értem rendben van, köszönöm a tanácsokat uraim.

1 kedvelés

Esetleg majd írd meg, hogy mi lett a végső megoldás erre a setupra.

1 kedvelés

Persze jelzek vissza mindenképp. Még fotozok is.

1 kedvelés

Nem ismerem a mod-odat. Beteszel egy tekerést. Bármilyet. A mod érzékeli az ellenállást -ohm. Felmész ide: https://www.wotofo.com/pages/ohms-law-calculator
Beírod, azt a számot, amit a mod-od ír az ohm mellett (ellenállás) ,és ez az oldal automatikusan kikalkulálja mi a hozzávaló ideális watt beállítás. Ezt a wattot beállítod a mod-on. Természetesen ez nem szentírás, eltérhetsz tőle, de szignifikánsan nem érdemes.

4 kedvelés