Uj készlet vélemények tanácsok

Sziasztok rendeltem új készüléket és érdekelne tapasztalat és tanács hogy mire figyeljek vagy hogy mekkora a teljesitmény ami jo neki. freemax maxus solo+zeusz tank

1 kedvelés

Szia!

A modot nem ismerem áthatóan, csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy minőségi, legalább 35A-es akksit vegyél bele, illetve a zeus-t inkább single-be használd, mert dual-ba, ha túl kicsi az ellenállás, a mod a határain mászkál. Extrém alacsony ellenállásra én wismec rx gen3-at használtam, az 300W-ot tud, de csak kb az 1/3-át használtam, vagy még annyit sem. Ez a fenti modnak jócskán a 2/3-a.

Ha tévedek, javitson ki valaki.

1 kedvelés

Szia, ahogy Krisztián írta, ne hajtsad szét a modot, max 60 watt, amit még egészségesen ki tudsz szedni egy 21700-ból, remélem azt vettél bele. :grin:

Az hogy ez meddig elég az majd a szokásaidtól függ, lehet 2 nap, de lehet napi 2 akksit is el fogsz használni, szóval legyen 2-3 akksid, amiket cserélgetni tudsz.

1 kedvelés

Egyenlőre 4db 18650 est vettem

Hát, nem egészséges egy 18650-ből 40 wattnál többet kiszedni, ha jól láttam ez egy egyakksis mod. Nem tudom egy zeusból mit lehet kifacsarni 40 wattig.

Nem tudom én a zeus rdat single tekerés mellett is csak harminc watton hajtom, nekem a forró gőz nem jön be …

Ez az első ilyen komolyabb készülékem most is 1 joyteck ego t használok ha nem lesz jo a 18650 természetesen megveszem a nagyobb aksit csak kezdőként még tudatlan vagyok most probaként 2 féle folyadékot is vettem 1 sima 9mg nikotinos 70/30 as liqvidet a jo iz végett és 20 mg os nikotin sós liqvidet napi 1 doboz cigit probálom helyettesiteni még az aromákkal vagyok bajban a márkákkal nem akarok rosszat venni szeretem az édesebb savanyúbb gyümis izeket akár mentollal ak@r jéggel most majd a full moon aromát akarom kiprobálni

1 kedvelés

A zeus egy dl tank, abból a 9mg is nagyon sok lesz, a 20mg egy instant halál. 3 vagy 6 mg-mal kéne kezdeni a tesztet. Meg jó lenne tudni mi lesz a zeusba, milyen setup.

1 kedvelés

Zeusz subohm tank mash 2 es porlasztoval azt rendeltem + ba

Mármint 0.2-es…abba nagyon sok a 9, de én nem dlezek, majd a többiek megmondják.

1 kedvelés

Nekem a zeusban a 3-as nikotin a max , ìgy is ha egy igazán nagy slukkot szìvok beköhögök :joy:

1 kedvelés

Nem tudom. Nekem a 6-os hegyi levegő 0.24 ohm single 55W. A 9-es már alakul, fölé meg nem mertem menni. Most is 6os van benne, és nincs az a torokhatás, mint egy analóg ciginél.

Csak egy gondolat.
Sokszor megütközöm azon, hogy közepes/erős dohányosok DL vonallal kezdik, holott addigi dohányzásuk jellege egyértelműen MTL.
Véleményem szerint ez azért is van, mert főleg ifjúsági vonalon a DL terjed, illetve sok fórumon, face-n az forog a köztudatban.
Szerintem mindig MTL vonallal kellene kezdeni, majd utána/mellé kipróbálni a DL-t.
Hiszen a dohányzáshoz hasonló élményt, th-t, elsősorban az MTL adja.
Én pl. semmilyen szinten nem azonosultam a DL-lel, 32 év cigizés utan.

5 kedvelés

Hatos niccel álltam át dl-lel,kielégítette a dohányzás utani vágyamat :grin:ki kell próbálni ezt is azt is kinek melyik jön be :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 kedvelés

Mtl-el kezdtem anno, egy kezdetleges “pálcikával” ha jól emlékszem e-go professional volt a neve(?). Kezdtem alacsony nikotinnal, és kb 2-3 tankonként mentem erősebbre, mert nem volt olyan “erős” mint egy piros lucky, vagy egy fekete benzon. Korábban napi 1 doboz elpöffent simán.

Mivel kissé költséges volt a “tankolás”(nem ismertem még a külföldi oldalakat), mivel csak melodew lötyit vettem trafikba, megpróbálkoztam a dl vonallal, mert több ismerős állitotta, hogy jobb lesz a th, és az “erősség”… Így lett egy Joyetech VTwo mini modom, a hozzá való tankkal. Ez is porlasztós cucc volt, így nem volt bonyolult dolgom. Akkor tapasztaltam meg, hogy dl-be nem tanácsos 18-as levest tenni​:scream:. Levittem az erősséget először 9-re, majd beálltam 6-ra. Teljesen jó volt. Sajnos a mod már erősen viseletesen nézett ki, így vettem egy smok alien 220W-ot, ismét a hozzávaló tank/porlasztó kombóval. Ízek, nik.erősség, th nem változott.

Kb 2 évre sajnos vissza tértem az analóg vonalra, majd kb 3 hete ismét ecigizek. 6-os keverést kotyvasztottam magamnak, nem jött be. Munkatárstól lejmoltam egy kostoló 9-est, az már alakult, de még nem az igazi. Hozzáteszem, az elmúlt 2 évben hullámzóan napi 1-2.5 doboz ment szélnek. Nem tudom van-e összefüggés közte.

Azért szeretnék visszatérni ecigire, mert nem bűzlök tőle, illetve a köhögés is csillapodik, ami ilyen időkben előny.

1 kedvelés

De abban azért egyetérthetünk, ahogy a neten olvasgattam itt-ott, hogy a te eseted a ritkább :slightly_smiling_face: sokan elbuknak, vagy paralel cigiznek.

1 kedvelés

Dl-ben akkor is nagyon sok a 9, annál több meg pláne. Nem vagyok biztos benne, hogy a nikotin mennyisége lenne a gond, itt inkább valami más lesz, amiért nem tudod az analógot elengedni, szerintem. A nikotint könnyen túl lehet adagolni, azért csak óvatosan.

1 kedvelés

Én is “elbuktam” anno. Csak már megelégeltem, hogy 1900ft lett a cigi, bűzlöttem mint egy hamutartó, és az egészségem is kezdett romlani. Lépcsőzésben fulladtam néha, szauna/gőzfürdő után jött a kátrány kifelé, nahh meg ébredés után az a qrva köhögés sem maradt el, stb… Valahogy át/le kellene szokni. Próbáltam iqos-t, glo-t, nem jöttek be. Nem volt az igazi, ráadásul ezekből kb dupla adag kellett :confused:

1 kedvelés

Mióta újra elkezdtem vapelni, 1 szál ment csak analógból, mikor nem volt nálam liquid. Csak valahogy nem az igazi, nem olyan, mint amit régebben tapasztaltam.

Bár régebben 6-ra kevert alapot aromáztam, most meg nem találtam készre kevertet, első körben a pg-t meg a vg-t is külön flakonban kaptam(gandalf) majd a következő rendelés(liquidhall) az előre kevert aromához kaptam vagy 2tucat 10ml nic boostert, amivel pöcsölhettem vagy 30 percet, mire az utolsó cseppig átfolyattam az alap flakonjába​:sweat_smile:

A gandalfos rendeléshez(Eliquid Extra utántöltő csomag - Blue Razz - Erdei gyümölcsös jeges tea ízű - 250 ml) ~8as erősségűre nikotinoztam, de olyan, mintha nem lenne benne semmi. A nikotint az aromamester-ről rendeltem, elvileg 100/ml-s.

Azért is kérdeztem az elején, hogy mit rontok el, mert a gandalf-os keverésem nagyon nem ízlik. 8 napot hagytam érni, az egyik még büdös mint állat, a másiknak tusfürdő íze van, enyhe olajos beütéssel​:man_shrugging:. Liquidhall-ról, és vape42-ről rendeltem 4 féle snv-t, illetve 1 10ml heisenberget. 3-4 nap után illatra állati jó, ízre olyan 10/7.