Rossz kezekben az Elfbar!

Hetfoig! :joy:

Nem értem ezt az egészet. Mi van az Elfbarban, ami nincs a hagyományos és hevítős dohánytermékekben, igaz, más arányokban.
Viszont két dolog nincs benne, dohány és adó…

Mert körbenéztek és nincs még elég szemét ezen a bolygón, egy kis műanyag meg nehézfém még ránkfér. :angry:

A hevítős dohánytermékek más kategória, azok az Iqos, Glo és társai… Az Elfbar a szó szoros értelmében egy zárt rendszerű POD. Azért tiltották be, mert elmondásuk szerint nem tudják mi van benne. Mivel nincs bevizsgálva, nincs még rajta adó. Ha lenne itthon viszonteladója és az bevizsgáltatná, akkor tudnák adóztatni. Amíg ez nem történik meg addig halálos méreg.

5 kedvelés

Arra gondoltam, a hevítősőkben is van PG, VG és aroma, és mellette dohány vagy zöldtea.
Az logikus, hogy ha nem vizsgálták be, nem lehet forgalomba hozni.
De hogy birtokolni se, meg használni?
Nem mintha vágynék rá, elvagyok a saját gépeimmel.
A veszély, amit írtatok, ha tiltják, a feketepiac virágzik. És a legdurvább a srácok függővé tétele.

1 kedvelés

Személy szerint VG-ről tudok, amiatt panaszkodtak páran kukorica ízre a Heets-ek esetében, aroma meg olyan formában, ha esetleg valamelyik mentolos. De pl. van olyan hevítős cucc amiből más ízesítés is létezik, de az inkább külföldön elterjedt, sajnos a nevére nem emlékszem, csak láttam még tavaly, hogy van ilyen. Így átgondolva igazad van. :slightly_smiling_face:

A feketepiac most is virágzik, napi szinten látok a városban Elf felhasználókat, a gyermekek rászoktatása pedig a “térítés” része ami abszolút elítélendő. Ezt a részét nem bánnám, ha jobban üldöznék!

1 kedvelés

Kövezzetek meg,én vettem már.
Igaz,az embernek meg anyunak. Az elfbárral sikerült meggyőznöm őket hogy az analógot igen is el lehet dobni. Azóta Krisz kapott egy Rta+mód kombót és azóta se gyújtott rá,édesanyám pedig egy pod-ot,és 90%-ban azt használja.
Nem hinném hogy (azon kívül hogy szemetelünk vele) bármi gond lenne az elffel. Persze, ne árulják gyerekeknek, de a fiatalság eddig is megoldotta a dohányzását, hiába a :no_smoking::underage:
Akkor meg inkább az elektomos bármilyen formája mint az analóg.
Zárójelbe meg finom, faék egyszerű és a ciginél is olcsóbb még így is

1 kedvelés

Amúgy nincs. Csak hát az okos “tudósok” és politikusok, akik az emberek érdekeit és a nemdohámyzókat védik [1]tudod… De nem akarom elterelni a témát sehova.


  1. amúgy nem, mert a pénz az úr… ↩︎

1 kedvelés

Akkor kezdjük én szedtem már szét párat lányomnak és töltöttem fel. Ha nem tudod használni újra akkor igen is sok szemét van belőle és veszélyes (műanyag, üvegszálas, akkumulator, tankbetét,) nehezen szelektálható . Az akkumulátor többszörösen felhasznalható !!! Eu elé fordult a dolgoknak ezzel kapcsolatban szeretnének gyüjtőpontokat ott tartani ahol árusítják viszont a tárolása sok szabályt hoz magával mivel használt elektronika . Semmi féle védelem nincs benne csak egy vakumkapcsoló . Sajnos egyszerűn nem besorolható alfaja az elektronikai hulladékoknak . Nem égethető, préselhető, zúzható mert robbanás veszélyes csak is kizárólag szelektalas útjan újra felhasználható . Még azt sem tudják ki ártalmatlanítsa kié a felelősség gyártó , forgalmazó, felhasznaló.

Szerk Azt meg hiába mondják hogy más országokban be van vizsgálva és láttam kibocsátott bevizsgálási papírt mert 100% van benne olyan addiktív szer mit a csipesz és egyéb társaiban . Saját szememmel láttam mit vált ki egy olyan 13-18 év közötti csoportban mikor kézhez kapják

2 kedvelés

Ezek szerint VG lehet a hevítősökben. Valami tuti van, különben nem lenne elég gőz. Kipróbáltam, és többféle íz volt, legalábbis tavaly és nem csak mentolos.
Meg poén, hogy az ízesített analógokat betiltották, de régebben láttam egy márka receptjét és rengeteg összetevő volt a dohányon kívül, igaz nagyon kis mennyiségben. Konkrétan kakaóaromára emlékszem.
Ha erős lenne a répalobbi, itthon nem bevizsgált répa birtoklásáért és fogyasztásáért bekasztlizhatnának…

1 kedvelés

A kakaó ahhoz kell, hogy mélyebbre jusson a cigifüst, tágítja a hörgőket. Itt van a többi ami benne van:

Azt mondták a hevítős dohánytermékekre, hogy füstmentes, de tettek bele VG-t és füstöl… Bár még mindig azt mondják, hogy ezek füstmentesek. Volt egy Iqos tesztem, szerintem förtelmes. A cigitől jobb lehet, de az ecigihez képest hatalmas visszalépés. Ha érdekel, itt van a teszt:

3 kedvelés

Volt egy külföldi kezdeményezés, hogy akinek kifogy az elfbárja, az adja le, majd pár szaki kivette az akkukat és power bank-okat készítettek belőlük, vitték az ukrán katonáknak, hogy a fronton tudjanak telefont tölteni meg hasonlók.

3 kedvelés

2 árából kijön egy olcsó pod és egy kész liquid, háromból egy jobb pod is…

3 kedvelés

Az eldobhatós e-cigizés mindig ambivalens gondolatokat ébreszt bennem:

  • Nagyon egyszerűen rászoktathatja az erre fogékony ifjúságot a nikotinra. Megpörget, jó ízű, jó szagú, menő. Mára már sokkal csábítóbb lett, mint a cigaretta és sokkal gyorsabban(!) kialakítja a függőséget. Nem mellékesen, eggyel több környezet szennyező tömegtermék.
  • A nikotinfüggőket, leginkább a középkorú dohányzókat, “fájdalommentesen” lehozhatja a cigarettáról, leginkább ugyan ezen tulajdonságai miatt, de az eldobhatóság hosszútávon mindig drágább lesz.

A saját tapasztalatom 50 év távlatából, hogy a tüdőnek leginkább friss hegyilevegőre van szüksége és a nikotifüggőségem örök rabság lett számomra. Hálás vagyok Nektek, hogy kb. 30 év dohányzás után áttérhettem a segítségetekkel a minőségi vépelésre, de azt gondolom, hogy aki teheti(!) kerülje messzire az Elfbárt és társait. A nikotin nem játék! Ne a gyártón múljon, mennyit viszel be a szervezetedbe!

6 kedvelés

Ezt csak úgy bedobom, most láttam…
(Tipik hergelő cikk amúgy, mindentől függetlenül)

1 kedvelés

Istenem, a blikknél tényleg nincs lejjebb…

Én eddig azt hittem az elfbárok magukat rakják össze, most fel vagyok háborodva!!!444!négy

Van jobb videó is más gyartóktól hasonló sémában csak talan ott nem a látvány részlegett vették elő . Humán teszterek végzik a kipárolgási próbát . :rofl:

Licking Jackie Chan GIF

Várjunk már :rofl: :rofl: :rofl:

Blikk cikk hivatkozik a 24.hu-ra

https://24.hu/szorakozas/2023/07/17/miutan-lattak-hogyan-keszul-rengetegen-fogadtak-meg-hogy-nem-vesznek-tobbe-eldobhato-e-cigit/

Ők meg hivatkoznak a Ladbible-re

De itt szó sincs manórudról csak a rákrúdról :laughing:

Eltántorodtak… közbe dugiba fogadjunk ugyanugy szivják. :sweat_smile:

És? Legalább jobban csúszik a szádba, mert elő van nyálazva. :rofl: