RDA vagy RDTA/RTA?

Ti is találkoztatok már azzal a jelenséggel hogy van egy finom leves,amit tankos kazánbol megkóstoltok,nagy lesz a szerelem,aztán ugyan ezt a levest belejutattok egy RDA-ba és “Úristen verybig” ízélmény ver szájba ami melett a tankos íz elhalványul?Kinek mi a tapasztalata?Tankos vagy dripper a finomabb?Nálam a dohányosok minden esetben jobb RDA-bol(Pelso,Jorda B,Ammit MTL)mint tankosból (Brünhilde,Dwarv)Viszont a gyümisek kiállhatatlanul rosszak MTL-ből azok csak DL(Dwarv,Brünhilde,Wasp nano)de itt is finomabb az RDA (Occula,Pelso 2tekeréssel)

10 kedvelés

Én is jártam már így, egyik ismerősömnek próbáltam ki a mesh lappal megépített Wotofo Profile RDTA-ját. Brutálisan finomnak éreztem a liquidet benne, kaptam is tőle egy pár ml-t, az viszont az én porlasztós Eleaf istick t80-amban nem hozta vissza azt az ízt. :frowning:

10 kedvelés

Szia. :slightly_smiling_face:

Ezt folyamatosan tapasztaltam az évek alatt. A gyümis ízek jobbak RDA-ból, vagy RDTA-ból, ezt megerősítem. :slightly_smiling_face:A desszert ízek inkább olyan RTA-kból finomak amiknek rövid a keménye. Ami gyümölcsös-süti annak szerintem mindegy, mert mindenből finom. A dohányosoknak a legjobb a kis kazántér. A mentolos meg számomra csak DL RTA-ból jöhet szóba. De egyébként minden íznek jó, ha szűk kazánterű tankból van pöfékelve, az koncentrálja az ízt. Csak a mentol esetében, meg felerősíti annyira a mentol, hogy elnyom minden mást. :thinking: De ez csak az én véleményem. :slightly_smiling_face:

14 kedvelés

Meshnél a felület a kulcs. :slightly_smiling_face: Ízben talán a legjobbak most a piacon.

10 kedvelés

@Vaperina_Kinga …“Rövid kémény,kis kazántér,szűk kazántér”–‐-ezeket honnan lehet tudni,hogy melyik pl.mtl tank ilyen?A 2ml vagy 4ml-s tank a kis kazántér?Mármint,hogy a 2ml-sbe kevesebb fér,akkor az számít kis kazántérnek?Gondolom nem.:see_no_evil:Hanem,hogy valami közelebb van valamihez?Le sem tudom értelmesen írni,amit akarok,annyira nem értek hozzá:see_no_evil::joy:

5 kedvelés

Az űrtartalom amit mondasz azt a tartály fogadja be, az a 2ml, 4ml… Az van az “üveg mögött”. A kis kazantér az olyan, mint ez itt :arrow_down:


Jobban nem tudom most szétszedni, de látszik, hogy az a rész ahol építem a tekerést, tehát a kazantér, baszott picike… :slightly_smiling_face:


Ez már nagy kazánterű, látszik is, mert eleve minden nagyobb. :slightly_smiling_face:


Az a cső ott ami megy fel a drip tipig, az a kémény, itt hosszú. Az azért lehet hátrány, mert sok pára lecsapódhat (nem tuti, de az esély megvan rá, hogy lecsapódik), az pedig ronthat az ízélményen. Az, hogy mennyi pára csapódik le a kéményen az pedig sok dologtól függ… :slightly_smiling_face:


Itt alig látszik a kémény, mert pici, nem tesz meg annyi utat a gőz, koncentráltabb az íz, kevesebb az esély a lecsapódásra. :slightly_smiling_face:

11 kedvelés

Eszméletlen jó kérdés!!!

Nemrég fújom a gőzt, (még​:crazy_face:csak) öt tankom van, 2dl és 3mtl.

Mindegyik másban jó. Böngészem a webshopok választékát és keresem a szent grált, a tökéletességet:

  • íz
  • szellőzés és szabályozhatóság
  • űrtartalom
  • szerelhetőség, egyszerűség, kevés illesztés
  • ár
  • esztétika…stb

Úgylátszik a lényeg neve kompromiszum és cél az egyensúly. A megoldás pedig: Egy tank nem elég​:wink:!

Szerintetek?

16 kedvelés

A kis kazántér az amikor a tekerés és a szád közt a legrövidebb út áll a gőz rendelkezésére.Pl Dwarv,Jorda de talán a brünhilde is ide sorolható.Az ízek függnek még a kazántér kialakításától is.Tapasztalatom szerint az íves tetejű kazánterek adják a legjobb ízeket.

6 kedvelés

A meglátás helyes. :smiley:

11 kedvelés

ilyen a kis kazántér:


9 kedvelés

:kissing_heart:
De,ha alig látszik a kémény,akkor kisebb az űrtartalom is?
Buta fejjel…,ha kevesebb az út a drip tipig,akkor kisebb az egész kazán is nem?De nem,mert van amikor a 4ml-s tankra is azt írjátok,hogy kis kazántér​:see_no_evil:Majdcsak megértem 1x​:joy:De az még nem most van​:joy:

A Kyfun-om és a Berserker kis kazánterű,mert nem sok hely van az építésnél?Vagy van hely,csak én még nem láttam igazán kis hely építéses kazánt?

1 kedvelés

A Berserker rövid kéményű?Én rövidnek látom​:see_no_evil:

1 kedvelés

Tankos kazánnál van az üvegen belül az a kupola a cső ami abból felmegy az a kémény.Na ami a kupolán belül van az a kazántér,ami a kupola és az üveg közt az a tank.Ami kazánt küldtem az előbb az egy RDA squonk módban,itt nincs tank mert alul egy palackból jön a leves,a lyukas középérintkezőn át.Ha tankos lenne,akkor a topcap(ami mellé van rakva a másik képen) körül lenne az üvegpalást és a hosszu driptip lenne a kémény.Reméllem le tudtam gagyogni érthetően :smiley:

7 kedvelés

Sziasztok! Az RDA adja vissza legjobban az ízt mivel szinte egyből a tekerésről szívod le a gőzt! Nincs kéménycső, nincs ízvesztés! Aztán jönnek a rövid, keskeny kéményű RTA kazánok ott már az RDA-k hoz viszonyítva van valami kis ízvesztés! És azután jönnek a nagyobb-hosszabb kazántér-kéménycső ami még nagyobb ízvesztést okoz! De nem véletlenül ajánlják egyes aromákat DL-be míg másokat kimondottan MTL-be! Ezen felűl még nagyban befolyásolja a kazántér kialakítása,levegőzés.

5 kedvelés

Ja! :thinking:Ott vannak levesek is.

Ízesítéstől függetlenül azt tapasztaltam, azonos pg/vg arány másképp viselkedik a különböző renszerű kazánokban is…

Pg az ízhez- vg a füsthöz. Még egy kompromisszum.

Ráadásul az eszközök különbözősége miatt változik az ízek intenzitása ezért, kazánonként lehetne az aromákat is keverni.

A variációk száma a végtelen felé konvergál.
A kérdés most már az: Ki vacakolna ennyit???

  • Azt hiszem: Mi.:stuck_out_tongue_winking_eye::crazy_face::stuck_out_tongue_closed_eyes:!!!

Hello! Üdvözletem a kórteremből!
Most be kell fejeznem. Hozzák a nővérkék a reggelit…:woozy_face:

6 kedvelés

Szia! Mi a tapasztalatod a galaxies-el?

2 kedvelés

Nem feltétlenül, van amikor magas a kazánpalást. Ha alacsony mint a Dwarvnál akkor látványos hogy hosszú a kémény.

A kazantér a deck körmérete. Nem függ össze a kazantér nagysága a kémény hosszával. :slightly_smiling_face:

Így igaz. :blush:

Ez is igaz. :blush:

4 kedvelés

Szia @Andras_Budai :blush:

Imádom! :heart_eyes: Egyszerű a bekötés, sok vattát nem kér, ha véletlen sok lesz azt dry hit-el jelzi, de egyébként szerintem nagyon szuper ízvisszaadása van. És gőzre sincs panaszom. :slightly_smiling_face: A liquid addig fogy lassan amíg el nem éri a kazánpalást tetejét, utána már szűkül a hely, így amíg el nem érek a deck-ig addig látványos a fogyasztás. Utána a deck alatt még van egy kis hely, akkor ismét belassul. :sweat_smile: Sokáig figyelgettem, 100%-ig kihasználja a vákuumot ami benne van. Mikor ürül a tank már úgy húzza be a liquidet. Bubis palásttal nem próbáltam, bár jól néz ki vele. :thinking:

3 kedvelés

Köszönöm. :slightly_smiling_face: 6,95 eur volt cigabuy-on, de elfogyott. Most akartam megrendelni, tesztelve a kínai raktaras vásárlás +költségeit. Erről lecsúsztam. :neutral_face:

2 kedvelés

Sziasztok, nem nagyon tudok mit hozzátenni, csak a szokásosat: Zeus x + mesh deck. Coil-lal is, mesh-sel is tuti. Most van nálam egy dwarv, nem estem hanyat tőle, igaz klón, de egyelőre még normálisan megépíteni sem sikerült szerintem. Az egyik zeus single coillal jobb ízeket ad heisenberg-gel, igaz nagyobb gőzöket is ami okozhatja a jobb ízt. Mind a kettőben nikkel coil van. Szóval köztudottan zesu párti vagyok, így nem nagyon írhatok mást. Persze egy mesh rda is jó ízt ad, de nekem kicsit macerás a vattázása, most le is tettem pár napra. Abban mind egyet érthetünk , hogy poristól szinte bármi jobb, a többi pedig ízlés és a kísérletezésre szánt idő függvénye. UI: a nikkel sem hozott akkora ízélményt, mint vártam volna a kanthalhoz képest, igaz nekem kicsit el van menve az íz érzékelésem. Próbálgatni kell, ezért volt jó a csere-bere prg, aztán kialakul ez mindenkinél szerintem. Utó Ui: olvastam most, hogy egy hölgy a profile-t hozta fel non plus ultra-nak. Akinek eladtam a számítógépemet ő azzal jött, ő azt mondta iylen elbaxott tankja még sosem volt, eladja 5 ezerért, nem kell-e nekem. Egy ilyen kezdés után nem kellett… :smiley: . Szóval kinek a pap…

3 kedvelés