RDA vagy RDTA/RTA?

Sziasztok!

A kéményhosszhoz csak azért merek hozzászólni, mert egyenlőre több időt töltöttem pipázással mint vapeléssel. A tervem az, hogy ez arány megforduljon.

A pipáknál a pipaszár hossza szintén egy kompromisszum folyamánya. A szár minnél hosszabb, a füst annál hidegebb és így ízesebb lesz. Cserébe nehezebb takarítani és ügyetlenebbül mozogsz vele. Ezért gyakran olvasó pipának is hívják.

615536404.capitello-bruyere-gyoker-pipa-capitello-bent-barna-filteres-18683

A pipázás élményét a hűvös füst mennyiségéhez társítják. Nem véletlen a lassú, türelmes pöfékelés vagy pl. a vizipipa, ahol egy víztartályon át vezetik a füstöt. A pipaversenyek nyertese is az, aki ugyanazt a mennyiségű dohány tovább tudja szívni a többiekétől, úgy hogy az kine aludjék.

Van egy SQ tankom, amit szintén örököltem. Előre be van vattázva, tartaléknak. Ritkán használom, nagyon hosszú, kilóg az övtáskámból.


Viszont nagyon jó ízeket produkál. A képeken jól látszik, kicsi a kazán és a hosszú de kis átmérőjű kémény.
Nyilván ez is csak egy tervezői koncepció a sokezerből.
Momentán mtl-re.
Dl-nél meg mintha ez a kémény elv fordítva működne…
Pfű!!! Nem egyszerű.

6 kedvelés

Tényleg jó téma,nekem is lenne pici hozzáfűznivalom.Egyéni tapasztalatom,hogy dl-ben valóban érezhető különbségeket vettem észre az egytekercses rda ill.rdta és rta között az rda és rdta javára, viszont mtl-ben főként dohányos és dohányos jelegű ízeket pöfékelve semmi féle pluszt nem adott mondjuk efy Stng rda egy Taifunnal vagy egy Cthulhu rta-val szemben.
Sőt ha levetítek egy 8-12 órát és kezdek friss tekeréssel és vattázással egy rda-val ill.egy rta-val vagy rdta-val akkor az rda 10/10 es ízel kezd és 7/10 es ízel zár míg egy rta vagy rdta meg 9/10 es ízel kezd és max 8/10 es ízzel zár hasonló időtartam alatt,én ezt tapasztalatam.
Másik ami az rda és rdta-nál észrevettem,hogy oké hogy úgymond szinte a tekerésről szívod le a gőzt,de maga a kazántered nem biztos,hogy kisebb mint egy rta-jé max a szád van közelebb a tekeréshez,de rengeteg olyan íz van tapasztalatom szerint aminek kell az kazántér rész a gőzkeveredésre amit egy rta chimney része és annak különböző kialakítása biztosít,na ezt hiányoltam szinte az összes általam próbállt rda ill.rdta-nál.Szvsz.egy rta-ból lehet nem annyira intenzív ízek nyerhetők ki,viszont sokkal jobban kiadja az adott aroma esetleges komplexebb ízvilágát,pl dl-ben nem csak a mentol ver hanyatt hanem az eper is jobban dominál,vagy mtl-be nem csak a mogyorót érzem,hanem a krémes jelleget is…stb

7 kedvelés

Én most is azzal használom. Nincs már panaszom. Annak idején hülye voltam a tekeréshez, vattázáshoz. A sok dry hitet nálam a rossz vattázás miatt adta a kényes kisasszony. Azóta már a Dvarw-ot is vattáztam sokszor dry hitesre. Szóval csak lazán, mert odaég. :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 kedvelés