RDA kérdések

Kéne venni egyet mert csak egyszer próbaltam úgy hogy kolegám tekert nekem tankot dragon skin házi kivitel és muji bele.
De azért ezt dobni házilag :flushed:
image

Én meg szégyen-gyalázat, még nem próbáltam ki. Bár 2 évig biztos jó ez is, mint a jódozott tengeri só :joy:

Nehogy megszívja magát párával

1 kedvelés

Egy elég komoly szerkezetű pipás cipősdobozban van, lezárt zacskóban. :grin:

Érte a pipa védi :rofl: a ha sadida volna az meg már időkapszula

Na megvettem a szettet, bele is került az első tekerésem, szerintem annyira nem lett gáz elsőre. Viszont az íz nagyon gyenge, és a huzal is nagyon lassan izzik. 0,3 ohm, 40-45W körül sikerült belőni elfogadhatóra. Gondolom ezen vatta/huzal segíthet majd (úton néhány premade alien cucc 3 féle anyagból, letesztelem mindet) . Lőttem képet a hozzá kapott cuccokról:



1 kedvelés

Ez a huzal nekem nagyon bevált, de az igaz hogy lomha mint a zállat. Én át ültettem munkatársam azon mondását hogy “a kevés lóerőt bátorsággal kompenzálom” vapelésre. Magasabb wattot adtam neki. Probálgasd, neked hogy lesz jó. :wink:

Hát egyelőre nagyon messze van ízvisszaadásban a Luxe XR-től sajnos :smiley:

55 watt és az első 3 slukk míg bemelegszik nagy legyen . Onnantól juj juj . Sajna vattára várni kell míg betörik

Nem ismerem ezt a kazánt de ez nem dual?

Single, régi első Recurve RDA kazán.

Ha lassú a huzal, azaz magas a rámpaidő akkor lehet érdemes lenne megedzeni a tekerést picit. Ha vattacserére kerül sor koksz leizzíta után amíg még meleg a huzal vízbe mártod, vagy folyó víz alá teszed, ahogy Neked szimpatikus. Másfelől pedig a vatta sokat számít az íz szempontjából, lehet ez nem jó ebbe. Ehhez a tekercshez egy Kendo vatta jobban passzolna szerintem.

5 kedvelés

Egyelőre ezek csak a hozzá kapott cuccok (bár a vatta egész csomag) a huzalból kb 20cm van, nem fog sokáig kitarani, bp mods van úton illetve Alien claptonok (A1/Ni80/SS316L). Remélem az Alienek fürgébbek, nem az én világom ez a lassú coil. Bár kóstolgatni mindegy, az ízt kéne elfogadhatóra kihozni…

1 kedvelés

Az alien-ekben nincs ennyi fém. Azok biztos fürgébbek lesznek. Esetleg, ha tudsz próbálj ki más vattát is. Az íz inkább a vattától függ jobban mint a tekeréstől.

2 kedvelés

9 nap után ránéztem az építésre és napi kb 14ml 40watton történt elpöffentése után ilyen szép a vatta és kokszmentes az alien clapton coil…az alaplé nem viccel :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Pihentetem kicsit az RDA-t, a kapott szettel nagyon nem volt az igazi ízben (meg szerintem a lábakat is rövidre vágtam így nem jó pozícióban volt a tekerés-bár ez nem tudom mennyit számít ízben)
Remélem az alien/bp vatta kombó sokat fog dobni rajta, 1-2 hét és itt van. :slight_smile:

2 kedvelés

Az sokat dob a latban hol kapja a huzatot a tekercs. Oldal furatos az rda és talán alacsonyan van ahogy mondod sajna a képről nem tudom teljesen meg mondani. De ezen a képen beigazolódik :joy:
image

1 kedvelés

Bődületesen sokat számít. A dead rabbit-nél (dual rda) tekercsenként 1mmrel közelebb raktam a levegőzéshez a tekercset már nem csak hogy jobban forrósodott a kazán de még az ízeket is szarabbul adta.

1 kedvelés

Mindennek klapolnia kell :grin: De ha megvan akkor jön a kánaán.

Én a dual coilt engedtem el. Nem hozza ugyanazt az élményt nekem mint a single építés.

Na akkor csinálok majd egy új tekerést letesztelni. Nem kaptam semmi cuccot az RDA-hoz, még tegnap csináltam egy segédet a lábak vágásához (azt is csak youtube videóban találtam meg, hogy 7±0,5mm-re kell vágni őket). Még jó, hogy cnc-zek, az ilyeneket munkaidőben megcsinálgatom magamnak. :smiley: