MTL Rda tekerés, hol/mi lehet a hiba?

Sziasztok! Vettem egy Ambition mods Spiral MTL RDA-t, elég kezdő vagyok még mindig tekerésben, de próbálkozok… 3x próbáltam újratekerni, de sehogy nem jönnek az ízek. SS316 ga28 szálhuzalom van illetve Ni80 MTL clapton, (mind2 aliexpressről, ha jól sejtem ez is számíthat) ezekkel probáltam, talán claptonnal jött valami íz, de az is csak brutál watton (1,2ohm-nál 30w körül… Csak teszt jelleggel vittem fel addig)
Itt van pár kép a mostani tekerésről:


2,5-es mag, bp mods vattával. Vattázás előtt leégetve, szépen középről izzott. Most szinte semmi íz nincs, illetve csak talán kicsit égett valami… Olyan mintha összébb lenne nyomva a tekerés vattázás után és hotspotok lennének, illetve én erre tudok gondolni. De ezt meg ugye nem látom ilyenkor.

Van esetleg tippetek mi lehet a gond, mivel próbálkozzak? Próbáljam meg esetleg szellősebbre tekerni a huzalt?

1 kedvelés

Szerintem elég lenne 5-6 menet hézagosan.
Vattát ritkítsd meg igy jobban vezeti a levest.
10-13 watt között próbáld
30watt szerintem sok mtl-nek
NI80 28GA huzal nekem bevált.
Az ss huzal nálam nem igazán jött be.
A tc-zel akkor jo az ss huzal.
NI80 clapton nálam a flesh-e vapor ba bevált.
Próbáld NI80 28GA sima szál huzallal.

3 kedvelés

Most ezek vannak itthon, első körben szeretnék valami értékelhetőt kihozni abból ami van, így is összevásároltam már minden sz*rt. :smiley: Egy minimálisan jó lenne megközelíteni az Ursa Nano Pro ízeit legalább, utána már jöhet a “finomítás”… Az a baj dl rda-ban is így jártam, hogy szinte semmi íz nem jött, több tekeréssel/vattával is tesztelve. A kész tekerésből is adtam másnak, jó volt nála, az rda-t is eladtam, elégedett volt vele a vevő… Komolyan kiégek, nem tudom mit rontok el… :pensive:

Szia! Első körbe tekerd úgy, hogy a lábak lentről legyenek befogatva. 2.5 magon az SS huzalból elég 5 tekerés hézagosan. 5-6 slukk után csepegtess vagy pumpálj neki mert kéri a delejt!

4 kedvelés

Első 2 alkalommal úgy csináltam, túl sokat nem befolyásol egyébként, adja magát a tekerés helye, azt nem nagyon lehet elrontani :slight_smile: délután lesz időm, addig próbálkozok még jó nem lesz…

Szia! Főleg Dvarw 22 használok illetve Kengertech Subtankot rba azokba UD SS316L 28ga használok menete ez megállapodás kérdése 5-7 menet és 1ohm legyen kb, 2,5 mag. Nincs ize azt nehezen hiszem, de 1-13 watt annak adnia kell.

5 kedvelés

Így sikerült, most kíváncsiságból muji vattát kapott (a héten jött meg, le akartam tesztelni :slight_smile:). Ragnarok 10% 50/50. Jobb mint volt, nincs égett íze, de nagyon nem az igazi. Minimális íz van, inkább csak a hűsítés, az sem sok, de semmi édes íz nincs, mint podból…
Mindjárt itt a futár a Topside+Profile rdta kombóval, ha azt sem tudom megépíteni a gyári cuccaival, akkor feladom :smiley:

Nem értem mi az hogy nem ad ízt ? :thinking:még mindíg hihetetlen számomra ha valaki ezt írja​:flushed:

Podból mondjuk brutál édes már a 10% ragnarok, ebből meg olyan mintha max 1%-ban lenne keverve :slight_smile: gőz van, annak az illata jó, de íz semmi szinte. Ugyanez volt a Requiem rda-val, több ember is kóstolta, nem cssk velem voot a gond :pensive:

Az említett két kazán ég és föld különbség :grin:
Meg se próbálod más irányból kevesebb tekeréssel esetleg ?

Össze jön neki . Majd a profile megmutatja . Ha más nem mesh(teri) lessz :grin:
Easy Man Calm Down GIF by TheFactory.video

1 kedvelés

Nem a vatta mennyisége lesz itt a gond @SzG88?
Mikor áthúzod a vattát a tekerésen akkor megmozdul a tekerésed vagy csak simát átmegy…a Muji az kicsit megdagad mikor felveszi a liquidet és lehet ez a baj hogy nemtud elég folyadékot felvenni és igy az izeket sem fogja neked visszaadni rendesen :thinking:

Esetleg megpróbálhatod nem fordítva (szárakkal felül) bekötni a coilt :smirk: …mondjuk az ízén nem tudom mennyit segít, de ne ezen múljon :grinning:

Most olvasom, hogy ezt már előttem is írták…

Most a muji még kicsit keskenyebb is lett mint a bp monds, de az meg ugye méretben volt, 2.5-es, azzal nem lehetett ilyen gond. Nagyon minimálisan (inkább egyáltalán nem) mozdította a muji, nem volt szoros (annyira mint a bp szokott).

akkor sztem kezdünk kifogyni az ötletekből…sorry :pleading_face:
Nekem is volt MTL RDA-m még évekkel ezelőtt pár tekerés után énis eladtam és maradtam az RTA-nál azok hozzák amit kell :smile:

Amúgy sem vagyok kibékülve mtl-ben sz ízekkel (velem van a gond, másnál ugyanaz jobb szokott lenni), így csak bohóckodni vettem ezt :slight_smile: max megy eladásra majd.

De hogy egy kis sikerélményem is legyen, a Profile úgy tűnik jól sikerült, brutál íz/gőz, csak a 6os nic-es leveseim erősek lesznek bele, 5slukk után le kellett ülnöm kicsit. :sweat_smile:
Egyelőre csak csepegtettem, majd kiderül squonkolással is működik-e a vatta. :slight_smile:

3 kedvelés

Sok a 2,5-ös mag. Toddnál nincs 2-es.

Ugyis rá akartam már kostólni a tabak royalra, caiman v5 rda, kanthal d, 1 ohm, 4 tekerés, 2-es mag, 14,5 watt, super sorb, wow.






10 mg-os leves, de th zeró, még mindig. :sweat_smile:

5 kedvelés

Tényleg finom,de a vattát ne rakd messzire,délután kelleni fog :hugs:

Nem is vártam mást. :rofl: