DL tippek +coil tekerés tippek

Sziasztok.
Kérdéssel fordulok hozzátok.
DL műfajban abszolút kezdő vagyok amim van DL kazánom ahhoz még van gyári tekerés.
A yacht vape eclipse hez már kaptam egy tippet tekerés ügyileg de az egy Single coil os kazán.
De most már hogy van egy squonk készülékem és piszkosul bejön arra gondoltam hogy kicsit jobban belevetném magam a DL világába.
Adott egy dead rabit v3 rda kazán ami duál coil os.
Squonk olni szeretnék vele.
A kérdésem a következő.
A lég vastagabb drótom ka1 26ga huzal.
Ebből gondoltam 5-6 menetet 3-as magon duálban.
Nem tudom hogy mekkora lessz az ellenállás de igazából jó ízt szeretnék elérni és természetesen jó gőzt.
És hogy ne keljen közel 100w-on hajtani a módom.
Tudnátok esetleg valamilyen opciót az építésre?


Ezek a gyári coil ok.
Hát elég mokányak.

Illetve lenne még egy wotofo profile rdta amit átszereltem rda-rá szintén a squonk pinnel.
Szerintetek melyik a jobb rda illetve érdemes e Single coilra szerelni őket.
Mennyit ront íz és gőz ügyileg ha csak Single épitést használok.
A yacht vape eclipse nagyon ott van ízben és gőzben de ugye az egy direkt Single coilos kazán illetve az egy rta.

Tippet sajnos nem tudok rá mert nekem sose sikerült jó ízt kihozni belülök de ennek csak egy oka van, hogy soha nem mentem 50W fölé.

Bár még egy utolsó( de tényleg utolsó) próbát teszek készre tekert MTL-es tekerésekkel amivel remélhetőleg be tudok lőni egy 40-50W-os felhasználási tartományt.

Ám ha van rá lehetőség akkor inkább ruházz be egy single coilos RDA-ra. Hálás lesz érte a 21700-as akku és a 7.8ml tartály :smiley:

8 kedvelés

Profile az tuti lesz singelben is muzsikal. Én amondó vagyok mtl fjused ami kell néked ka1 24gax32 ga . 3 magon egymagában 6 tekerés az kb 0.8-0.9 körül forog vagy ka1 Alien 0.3x0.8+32ga 5 gang 0.45 körül / ka1 Alien 2x26ga+34ga 5 gang 0.5 vagy kicsit felette .

7 kedvelés

Amúgy mi hajtaná a tekercseket ?

2 kedvelés

Nálam a watt sosem volt még 40 fölött a dual coil-os RDA-k ban sem.Swedish Vaper Hot Rod régebbi, Geekvape Z a legújabb, nagy gőz, jó íz van mindkettővel.(70vg/30pg) :saluting_face: :thinking:
szerk.:Geekvape Z:



Ha jól emlékszem dupla Fused Clapton,amit már cserélni kellene lehet. :grimacing: :saluting_face:

11 kedvelés

Nálam vandy vape pulse 3.
21700-as akku

9 kedvelés

Fused clapton ka 1
0.40 X 2 X 0.12 hármas mag 5 karika,minden rda-mba ez van,és 1db 21700-al 50 watton nekem bőven megfelel napi szinten úgy hogy én elég sokat szívom vezetés közben,mert ott van időm :grin:

8 kedvelés

TC mód rdl tekerés :grin:

4 kedvelés

A tc nekem kínai :smile:

5 kedvelés

Nekem is, mer’ ott gyártják a legtöbb modot :joy:

5 kedvelés

Oké kína de Sencsen ben legtöbbet.

4 kedvelés

Fogalmam sencsen pontosan, Kína nagy, még a faluk is :grin:

5 kedvelés

Leszünk mi még határosak kínával .

5 kedvelés

Hát, Hofi régen aszonta, Magyarország a csodával határos… :roll_eyes:

7 kedvelés

Ez is igaz…,meg önmagával is.

4 kedvelés

Az a Kanthal A1 26ga, dual-ban, 3 magon, 5 menet, kb 0.4 ohm… ennek 40-45 watt simán kell. Mert ugye, minél nagyobb a drót felület, annál több wattot kér. Ugyanezt single-ben, 0.8 körül jönne ki. Nos, az már egy rdl (szűk dl), amit 17-25 watton kellene hajtani… de a 0.8-nak a 25 watt, már nagyon a felső határa… viszont single 21700-as moddal, ne nagyon menj 55-60 watt fölé, mert idő előtt kinyírod vele az akkut.
Még egy tipp… ha jobb ízt szeretnél vele, akkor inkább ni80, mint kanthal…viszont a ni80-ból 1-2 menettel több kell majd, mint a kanthal-ból, hogy ugyanazt az ohm értéket érd el vele… remélem segít valamit ez is…
Itt, ugye, a sima szálhuzalról beszélünk…

5 kedvelés

Köszönöm szépen Robi.
Nagyon segítettél.
Igen sima szálhuzalrol van szó.
Ni 80 ból csak 28ga som van.
26ga ből pedig csak kantal A1 és.
Ahogy elhasználtam a gyári tekeréseket kipróbálom az ajánlottakat.
Mindenkinek köszönöm a tippeket. :+1::handshake:

4 kedvelés

Akkor tekerj össze két 28-at 4-5 menettel,vagy paralellbe :stuck_out_tongue_winking_eye:

4 kedvelés

Bevallom ezen is gondolkodtam néztem róla videókat.
De azokban már nem emlékszem pontosan hogy milyen átmérőjű huzalok voltak Azt hiszem bőven 60w felett használják.
Nálam max 50w-60w a terv.
De aztán meglátjuk.
Teljesen kezdő vagyok ezen a téren.
De azért köszi a tippet :wink:

5 kedvelés

ami van otthon próbáld ki vagy jó lesz vagy nem és nem kell azt hajtani…

6 kedvelés