Dvarw tekerés

Megpróbálok leírni pár dolgot amit tapasztalok.
Kísérletezek az utóbbi időben a megfelelő élmény elérése érdekében.
Korábban 0.8-as levegővel alacsony teljesítményen használtam a Dvarwot, így nem jött elő pattogás és egyebek.
Jelenleg 2db Dvarw MTL FL kazánt használok.
2-es magon 6 menet Ni80 28ga huzal van benne ez 0.8-0.9ohm, 11W környékén hajtom 1.2 AFC-vel.
Super Sorb vattát használok.
Most ezt a bajszos visszahajtást próbáltam, a piros liquidnél kicsit hosszabban hagytam a vattát, a kéknél kicsit rövidebbre.
Mindkettő hasonlóan vacak, pattog.
A vatta mennyiséget próbálom úgy megválasztani, hogy csak minimális ellenállása legyen, a super sorbból azért kell leszedni a 2-es maghoz. A tekerés a levegőlyukhoz közel van pozícionálva.
Általánosságban elmondható, hogy a legtöbb tekerésemnél van pattogás, és szinte mindig, amikor fél órát-1 órát pihen, akkor pattan egy nagyot. Ha elrontom a vattázást még inkább, akkor liquid is jön ki egy ilyen nagyobb pattanás során.
Múltkor több óra használat nélkül zsebben volt, kicsit szivárgott, befolyt a tank és a mod közé valamennyi, de nem áztatta el a modot, minimális mennyiség jött csak ki. Utána szintén 1-2 órát zsebben volt, akkor már nem jött ki semmi. A liquid 60VG 40PG volt.
Összenyomott tekerésnél nincs pattogás, de akkor fortyogás van, mintha olajban sütnék húst.
Azt el lehet érni, hogy pattogás nélkül menjen az izzítás?
Ha ritkán van egy nagyobb, az nem annyira zavar, viszont jó lenne, ha összességében csendesebb lenne a működés.
Mit tanácsoltok?
Jelenleg ez a két tekerés készült:


6 kedvelés

Szerintem 1 ohm alatt kevés a 11 watt, azért pattoghat. Én is egy ohm alá tekerek és 14-15 watton használom.

4 kedvelés

Nekem NI80 28GA 2-es mag 6-7 menet
11,5 watt.
Az első tűzgomb nyomásánál van egy pattanás de utána csak a porlasztást lehet hallani.
Ennél a 0,86 ohm és a 11,5watt teljesítménynél gyönyörű ìzek jönnek elö a heisenberg aromából.
12-13watt nál már forró a gőz.

9 kedvelés

Akkor ha a watt már maxon van, kevés a vatta, vagy sok levest kap és felgyülemlik nagyon amikor áll, ízzitáskor meg a meleg hatására buborék képződik ami kipukkan. Emlékeim szerint nekem is csinálta a dvarw. Próbáld meg jobban odaigazgatni az etető nyiláshoz a vattát, hogy ne tudjon annyi leves bejutni…

5 kedvelés

Építés után a 0.75 Ohm-os tekerést 2hete használom…8 Wattal indítottam. Most tartok 0.8 Ohm-nál 10 Watt-nál. Mondjuk MTL-ben ízt nem használok, de a TH oké és a gőzmennyiség is. Swag2+Ammit. Felhőgyártásra közben megy a DL szintén 2hete…0.25 Ohm 25 Watt-on, itt már van íz is.

Jah és a lényeg: szerintem semmi gond nincs azzal ha az elején pattogó hang van…én kimondottan szeretem, bár csak mindig pattogna.

6 kedvelés

Köszönöm a válaszokat!
Én is azt tapasztalom, hogy 12W fölé nem nagyon jó menni.
Elég maximalista vagyok, már korábban is írtam egy tekeréssel kapcsolatos kérdésemnél. :grinning:
Aztán lehet ez okozza a gondomat.
Első körben megpróbálom kicsit tömöríteni a jelenleg bennük lévő vattát a léellátó lyukakhoz, mert valóban a kis szivárgás miatt is kehet kevéske a vatta.
@Ispy Gondolom arra írtad, hogy kevés a vatta, hogy hosszabban vágjam le, így a léellátó lyuknál picit tömörebb lesz.

Egyébként a Kayfun Prime-ba először 8 menetes tekerést tettem minimálisan hézagosan(most kicsit nagyobb hézagok vannak)a többi paraméter megegyezik. Az volt eddig a legjobb. Most abban is 6 menetes van, így nem az igazi, de azt félre is raktam. Ott is a vattán picit módosítok majd.

5 kedvelés

Ahogy most a képen van, a vatta végeit összenyomod csipesszel, és meg is vagy. Akkor lesz valóban bajszos a vattázás, és a vatta is tömörül. :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Mindhárom Dvarwom, ha állnak egy kicsit, bootoláskor pattannak egyet.
Ezek így jelentkeznek be :grin: utaána inkább “forr”. Tekertem már sok mindennel, és BP Mods bajuszvatta, 2.5 mag.

Hangosabb mint az átlag, de hát kis tank, decken nagy nyílással.

3 kedvelés

Köszönöm.
A red astaire-t meg tudtam igazítani(ez jobb is lett)a heisenberget újravattáztam, most kiderül jobb-e.
Nagy vonalakban azért rendben van szerintem a vattázásom.

Érdekes, hogy a korábbi tekerésnél akkor kezdett vacakolni, mikor kokszosabb volt a huzal, egyre több nagy pattogás volt és egy egy picike kilövellés is jelentkezett.
Másik kazánban meg nem romlott az élmény észrevehetően az idő elteltével.

Hangja szerintem azért is még nagyobb, mert a milla drip tip is dob még rajta, viszont magyon tetszik, igazi kellemes MTL drip tip.

5 kedvelés

Ahogy telik az idő, nem csak telítődik, kokszolódik, hanem tömörödik is a legtöbb vatta. Ebből a szempontból is érdemes rendszeresen cserélgetni.
Ha összébb esik, pattog, köpköd, és hamarabb lesz égettes íz, a tekerés egy része már nem érintkezik a vattával.

3 kedvelés

Viszonylag keveset fogyasztok, napi 5ml nekem elég.
Így lassan fogy, de lehet hetente ígyis célszerű lenne újratekernem. 2-3 kazánt használok napi szinten.

1 kedvelés

Nekem is szokott pattogni de én kifejezetten szeretem :slight_smile: Ugyanúgy ha kicsit pihen a huzal, utána

1 kedvelés

Nem ezzel a kazánnal, de nekem is pattog, ha egy fél órát nem használom. Hosszabb állásidő után ha alacsonyabb watton pár rövidet slukkolok rendes használat előtt, akkor csak egy halk kis puffanás.
Ha nem várok, akkor elég korrektet pöffen.
Általában 13-14w… Max 12ig megyek le, különben nagyon az íz rovására megy…
Vagy túl hosszú lenne egy puff :smiley:
De nálam 1 ohm körül ni80 6 tekerés 2,5 magon… Szintén superbsorb vattával, 70/30 liquiddel. 2 külön szett is ezt csinálja.
Hozzászoktam. :smiley:

2 kedvelés

Trollkodjunk be ide is.Ha pattog ,akkor laza a tekerés​:point_up::sweat_smile:Próbáljátok ki a rayon-t, dvarw-ba csak ezt hasznalom.Ha majd tölteni kell lövök egy képet ,hogy milyen kevéssel vattával ,szétritkítva sincs folyás meg fröcsögés.

2 kedvelés

De, ahogy öregszik a vatta, a legszűkebb tekerésben is ernyedni kezd. Jön a patt.
Engem sem zavar. Öreg járgány szívatóval… :grin:
Közelgő vattacsere jelző elektroakusztikus alarm.

5 kedvelés

Fura, nálam ha pattogot is az mindig friss tekerés után jelentkezet…és hamar elmúlt (sajnos). Én szeretem ha pattogósra jön össze :grin:

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.