Szörcsögés

Sziasztok megint! :smiley:

A napokba ugye kérdezősködtem az Asztma és Vape keretein belül , azóta rendelgettem néhány újdonságot ahogy azt a kérdésem kommentjei közt le is írtam . Viszont úgy voltam vele ,hogy míg várok , próbálom kitalálni a számomra legmegfelelőbb tekerést/vattázást stb… Favoritba jelenleg a Brunhilde MTL -van és rajta is próbálgattam ki az összes variációt amit ismerek. És itt jön a kérdés single coilba szálhuzallal nem volt semmi problémám nem pattogott nem szörcsögöt ment szépen viszont az ízvilág csöppet hanyagolható volt. Aztán olvasgattam kicsit az oldalon és láttam ,hogy sokan a Vandy Vape Superfine MTL Fused Clapton ajánlották és mitadisten volt is itthon szóval gyorsan megtekerésztem 2.5 magon 7 tekercs 0.70Ohm lett a vége szellősre tekerve 2.1mm levegő, vatta bele íz rendben van, sok W-t elkér MTL-hez képest viszont szörcsög mintha kötelező lenne. Többet nyelem a liquidet mint szívom egészen 25W-ig felmentem tovább nem mertem nyúzni. Ennek mi lehet az oka? Esetleg saját tapasztalat ennél a tanknál mi a bevált nálatok ? :slight_smile:
Ismét köszöntem a figyelmet, illetve a javaslatokat!
Pacsi nektek :smiley:

2 kedvelés

Szia igy elsöre nagyon sok dolog jutott eszembe :slight_smile: az nem baj hogy ha szörcsög egy tank sőt a Fehér Tominak van egy videoja amiben el is mondja hogy az csak jó .Van megfélő leves neki ilynek amit te mondasz az hogy gurgulázik aminek sok minden lehet az oka . én igy elsöre a vattára gondolnék talán vagy a pg vg árnyára ez nem változót ? Vagy tényleg kevés neki a wat . Hirtelen nekem most igy ennyi :slight_smile: Vagy talán levegő túl kevés nem bírsz olyan mélyen bele szívni hogy mindenét el porladjon. Annak a 25 wat nak szerintem elégnek kéne lenni bőven

1 kedvelés

Egyedül a huzal változott , 70-30 PG/VG liquid, most újratekertem egy szimpla NI80 26GA-s huzallal és ezzel nem “szürcsög”, viszont az íze se olyan intenzív.

1 kedvelés

A magátmérő, vatta illetve a vattázás nem változott? Nincs esetleg sok kondenz a kazántérben? Én a vattázásra gyanakszom egyébként. Ott valami kevés lesz. :thinking:


Ez mellett nem tudok elmenni, ne haragudjatok fiúk. :slightly_smiling_face:

Mondott Ő már sok minden furcsaságot, de még ilyet nem… Nem jó, ha szörcsög. A vatta átereszt, ha nem használja valaki sokáig a tankját kis idő múlva tele lehet a levegőző liquiddel, vagy folyni kezdhet. RDTA esetében pedig továbbra is szörcsög és ez szvsz nem jó dolog semelyik tank esetében sem. Annyiban “hasznos infó”, ha szörcsög, hogy jelzi, hogy valami nem jó. De maga a szörcsögés jóhoz nem vezet.

9 kedvelés

Én azt hallottam Fehér Tomitól, hogy jó, ha pattog, recseg-ropog.

1 kedvelés

Bocsi fáradtan írtam tényleg azt mondta hogy recseg ropog az nem baj. Nekem is van ami ropog. De elnézést kérek mert butaságot írtam.

2 kedvelés

Semmi baj, csak furcsáltam. Viszont meglepve nem lettem volna, ha egy olyan ember mondja (Tamás) aki korábban arra buzdította a kezdőket, hogy bármilyen készüléket is vesz valaki 18mg-al álljon át és pont. :sweat_smile: Egy olyan emberre nem alapoznék (Tamásra), aki elküldi a kezdőt azzal, hogy mielőtt belekezd e-cigizni valaki, előbb szedjen össze egy alaptudást. Nincs mese gyerekek! Ha Tamástól kértek tanácsot már úgy kell születni, hogy tudtok mindent a vapelésről. :joy: De be is fejezem, mert elvisznek az indulatok. :blush:


Én is azt mondom, ha ropog akkor jól porlaszt. Ebben nem téved Tamás bástya. Ha halktalan picit túl hűl a tekercs, ne nagyon csak épphogy. Ha nagyon nagyon pattog ekkor pedig kevés a vatta. De ha “kellemes” ropogó-recsegő hangot ad az normális. :slightly_smiling_face:

9 kedvelés

De ez övé nem szörcsög, gurgulázik ilyen nekem is volt amikor ritka volt a vatta és forró leveset köpködőt az arcomba, vagy is nyelvemre de ez megint hülyeség :slight_smile: akkor ma már 2 öt mondtam legalább :frowning:

Nem hülyeség, csak máshogy fogalmazol. :slightly_smiling_face: Kevés a vatta szerintem. Ha “gurgulázik” akkor már a levegőzőben van a liquid és onnan próbáljátok felszívni, azért ad olyan hangot.

3 kedvelés

igen nekem is ez volt pont adtam neki több vattát és jó is lett ,csak nem gondoltam volna hogy olyan sokk kell neki :slight_smile: de egy másik coilra meg éppen csak… Szóval próbálkozni kell sajnos :slight_smile:

3 kedvelés

Én is a vattára gyanakodtam ,viszont annyit raktam bele hogy még ne húzza a tekerést mikor áttuszkoltam rajta ,lehet esetleg a “lábait” vágtam túl rövidre vagy nem eléggé szöszmöszöltem szét a végét :smiley: Mindenképp akkor rápróbálok másik vattával illetve kicsit jobban odafigyelek a méretre.

1 kedvelés

A sodronyokra amit ráültetsz, oda jutott kevesebb szerintem. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Új tekerés után, a legelején szörcsögött nekem is. Valószínűleg túláztattam a vattát. De az utána elmúlt pár slukkal később.

A kondenz szóra a mai napig ugrok a múltból. Üvegszálas Ego 1 ml buta aromizerekkel.kínlódtunk. Na az szörcsögött, kondenzelt, köpött, és turbó módban kiengedte az 1 ml levest :grin:

(A tökéletes mtl nem kondenzel, nem szörcsög, nem meleg, nem fogyaszt és nem kokszol! :grin:)

4 kedvelés

Szólj, ha megvan a tökéletes :joy:

2 kedvelés