Puffog pattog

Ha kell a nagy gőz, vidd el a keverést 65/35 - 60/40 VG/PG arány felé. A tank el fogja bírni, saját kis felhőd lesz :grin:
A pattogás vsz. vattázási hiba.

Az ilyen tekerést az “én”kalkulátorom 15-30 watt között írja,az optimális olyan 18.7 watt .

A BP MODS elvárja, hogy a tekerés átmérő ne legyen “laza”, ez a vatta enyhe összeesésre hajlamos, ill. finom szerkezetű. Frissen behúzva ne túl könnyen szaladjon bele a tekerésbe, mert ha laza, akkor hajlamos pattogni.
Nálam “lazábban” tekert clapton tekerésnél fordult elő ez a hiba. (Némelyik szálhuzal is “rugóként” viselkedik, tehát érdemes szorosan tekerni.)

Most cserélek tankot, elment 16 ml dohánykivonat, már kokszos is, pattog is :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Nagyjából én is így szívtam, 12 w-on, de az tényleg kevés neki… aztán 16 w-on használtam, ugyan ilyen build-el csak Dvarw klónban, de teljesen ugyan ez a build, 5 menet, 2,5mm, 2x30/42…
Egy ideig “rendesen” MTL -eztem aztán…
2-3 slukk rövidebb 2-3 másodperces slukk, gyorsan egymás után egy kilégzéssel és a gombot nem engedtem el… mint amikor az ember gyorsan akarja elszívni a cigit… Bumm mára már DL -ezek :smiley:

de mindenkinek magának kell megtalálni hogy hogyan és mi jó neki… nincs egy arany közép út se szabályok (csak Ohm törvénye), útbaigazítást tudunk csak adni hogyha valami (neked) nem jó, de végeredménybe úgy is te találod meg hogy neked hogyan tökéletes

Ez a build bármit csinálsz szerintem picit pattogni fog. ezt tapasztaltam… minél több a watt annál jobban… vagy 12-14watt vagy a pattogás… ha nagyon idegesít próbálj helyette 26ga síma huzalt… tömegben ellenállásban az hasonlít erre a huzalra a legjobban

3 kedvelés

Nálam is, én is mert akkor tudom hogy f@sz@ a tekerésem!
Egyébként 1.0-1.5Ohm-os tekerést én minden esetben 11/12 Waton használom!

5 kedvelés

@1958Dodo mondom a tutit, szerintem itt a többiek is egyetértenek velem, Kantal A1 0.32mm - AWG28, 5/menet, hézagos tekerés 1.0-1,4Omh lesz, na ez a tuti, hibaszázalék 0.0000… :wink: :grin:

4 kedvelés

Ilyen vastag huzalom nincs is…:slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Van még mit felfedezni :smile:

Nekem a dvarw volt ilyen puffogó, de igazából nem puffogott, hanem akkorát durrant első szívásokor, hogy besz@rtál tőle. Aztán elkezdtem másképp vattázni és megszűnt a jelenség. Sima szálhúzallal is csinálta.

1 kedvelés

Meg volt. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Az volt a napi bekapcsolójel :grin:

Kedves Tamás nagyon köszönöm a tuti tippet, jelenleg nincs kanthalom de amint szerzek kipróbálom és megírom hogy milyen lett.

2 kedvelés

Most mit dvarwoztok itt ? Figyelmeztetek mindenkit ! Nem félek ám elővenni én sem ! :crazy_face::joy:

2 kedvelés

Előveszed a törpét…:crazy_face:

Elő,csak veszek elő papírtörlőt is :stuck_out_tongue_winking_eye::joy:

Magad úra ha szolgád nincs…:slightly_smiling_face:

Írd már meg mit jelent pontosabban hogy elkezdtem másképp vattázni.

A bal menetes helyett válaszd a jobbra tekerést pl.

Felizgattatok vele,el is cseppent,és amúgyis már újítanom kell rajta :joy:
Na Nekem nem pattogsz papírzacskó ! :crazy_face:

4 kedvelés

Csak óvatosan nem mindegy,hogy van sapkája vagy nincs…

3 kedvelés