Probléma az RTA ízekkel

Sziasztok !
Hatalmas problémám van az RTA-im ízével. Szeretnék segitséget kérni, nem tudom már mihez kezdhetnék. Amit használok egy Berserker v3 és egy ZQ Trio. Mindkettonel azonos a probléma. Nem érzem a liquid ízeket mintha kartont szívnék…porlasztós tankokba pedig kellemesen érzem mindegyiket(nincs ízvakság). Minden vattázásnál(3-5naponta) kimosom, kiszárítom a tartályt és tisztán tartom a coilt is. Persze állandó kéz mosás mellett. Coilt 10 naponta ujratekerem.
Próbáltam vandy vape ni80 28GA, Kanthal A1 26GA, fused clapton ni80(ugyanolyan mint amit gyárilag tartalmaz a berserker) és mindegyiket 2,5 magátmérővel tekertem. Mind háromnal kipróbáltam 4 menettől egészen 7 menetig az összeset, egymáshoz érve vagy kis távolságot hagyva a menetek között. Igy 0.5 ohm és 1.1 ohm között minden volt. (0.65 volt szamomra a legmegfelelobb 22 es 25 w között. Ez lenne a cél, de az íz igysem jo). Vattázásról: beacen prime, vandy vape, es bp mods 2,5 mm. Számomra a bp mods tetszett a legjobban sejmessége miatt, 2,5mm okán két darabot illesztettem egymasra szépen összetekerve egyenletesen hogy ne legyen túl vékony, mert mindig fojt a liquid. Probáltam szorosan kötni , lazábban, ritkítani vagy úgy hagyni. A felszivással sosincs probléma. Nem szorul a tekercsben megis szépen kitölti(töltök fel képet a tekerésről). 1,4 mm levegőzést hasznaltam a berserkernél, 2.0 valamiért nem tetszik. A Trioban az alsó levegőzést hagytam teljesen nyitva(1,5mm) és a középsőböl a második legkisebbet(fontos nekem hogy halk legyen, ezért ,szűkebb" a levegőzés). Mindkét készülékben 14 és 30 watt között fél wattonként mindet probáltam. Liquidek: kész liquideket felöntottem nikotinnal, mindig 6-7 mg ra törekszem. 6,6 jön ki átlagosan. 2 napig rázom és nyitva tartom hogy ne legyen kaparó íze. Talán napi 2 óra sok nyitva tartani de nem hiszem a szellőzés miatt lenne rossz az íze. 70vg/30pg liquideket keverek 50/50 nikotin sóval vagy sima nic Shot-al. 50/50 liqudet is probáltam amit én kavartam aroma, és alaplével 10-8%os arányban. Gyümölcsös, desszert ízeket probáltam, dohany nem jön be és mentolosbol is csak Heisenberg rágós verziója(ízvakság elkerülés érdekében).
A coilt próbaltam levegőjuktól 0,5mm-től 3mm távolságba helyezni de a 3 már magas volt és égetés nyoma lett a belső kazántérben. A ZQ Trio levegőzése miatt jobban tetszik, néha kicsit kondenzál a középső levegőgyűrű, fentről szoktam picit fùjni es akkor kijön az a plusz liquid miután 2-3 napig nincs baj, a felsöt meg belül leragasztottam azóta ott nincs gond.ami talán nagyobb baj azt vettem észre a trionál hogy egyik oldalt a vatta néha fönnebb csúszik, talán olyankor kerül liquid az oldalsó levegő nyilásba.Thelema solo 100w modot használok ha ez számít valamit.
Fogalmam sincs hol lehet a hiba, részletesen leírtam mindent, sajnálom hogy ennyire nagy lett ez a poszt de elszeretném kerülni a fölösleges kérdéseket, inkább leirtam mindent ami tudomásom szerint fontos. REMÉLEM VALAKI TUD TANÁCSOT ADNI, ÉS HÁLÁSAN KÖSZÖNÖM ELŐRE IS !!!

4 kedvelés

Szia!
Nem ismerem a jelzett tankokat, csak általánosságban írom…
Nagyjából minden tankba 2,5-es tekerést szoktam rakni “jó az úgy” alapon :blush:
Aztán kipróbáltam a 2-es magra tekerést, és a byka v9 és diplomat is izesebb lett nekem.
Esetleg egy próbát megér, ha nem kapsz jobb tanácsot.

9 kedvelés

Nekem berserker v2 van, azzal sose volt ilyen gondom, pedig klón. Berserker v3 nem járt a kezemben, viszont hallani lehet rola bizonyos pletykákat h nem az igazi… sem ízben, sem gőzben. (Nem akarlak ezzel megbántani), de ha bpmods 2.5mm vattát duplán teszel bele, (ahogy azt irtad is), az nem lesz túlságosan szoros? Amikor húzod át a vattát, kicsit kell csak szoruljon benne. Ha tul sok a vatta, akkor lehet attól is ez a gond…

6 kedvelés

Nekem volt mindkét tank, de ezeket pont használat nélkül adtam el. :sweat_smile:

Ami biztos, hogy pont két vattázásra érzékeny tankot sikerült beszerezni. Nagyon okosat nem tudok mondani…venni kell más húzalt is, mondjuk meg lehet próbálni egy mtl claptont, ha inkább a tág mtlt szereted.

Illetve a vattával játszanék még, első körben legyen kevesebb, próbáld megtalálni a minimálisan elegendő mennyiséget, a képeken nekem elég soknak néz ki.

5 kedvelés

Illetve ránézésre a két képen elég sok a vas, össze is van nagyon nyomva. Szóval kevés menet, kis watt, nem teletömve vattával, hátha. Ha kész teszteld és tegyél fel megint képet. 26 awgt én nem erőltetném, inkább 28-29.

Ez egy dvarw 29 awgvel, 0.8 ohm, 2-es mag, kanthal d.

4 kedvelés

Egy nagyon keveset elszoktam azert tavolitani a ket retegbol. Nem szorul de nem is mozdul el belole. Talan tenyleg megprobalom kevesebb vattaval. Es egyetertek azzal amit Robi irt, hogy nem az igazi a berserker. Mar megvan 2 honapja es valahogy nem sikerul boldogulnom. Esetleg ha tudsz ajanlani tag mtl, nagyon szuk dl rta/rdta annak orulnek, es koszonom a valaszodat !

1 kedvelés

By-ka v9, pioneer v1.5, utóbbihoz jár dl harang is a csomagban, az pedig szűk dl-re tökéletes… de lesznek itt még bőven akik ajánlanak más, jobbnál jobb kazánokat is…

1 kedvelés

Jól látom, hogy ma van a Boldog születésnapod? Ha igen, akkor Boldog születésnapot!

2 kedvelés

Igen. Ma van… de meló van 1000el…sajna…:rofl:

1 kedvelés

Mindenki másképp ünnepel! :joy::joy::joy:

Boldog szuletesnapot! :slight_smile:

Szia! MTL-be a 2.5 mag az a biztonsági tekerés. A kanthal huzal szintén. Ez majd minden tankba jó csak kompromisszumokkal . Ha nincs allergiád akkor Ni80 28Ga szálhuzal. Ha 2mm alatt van a levegőzés akkor 2-es magra tekerj. 5-8 menet között, meglesz amit keresel. Ha nagyon kifinomult az ízlésed akkor erre próbálj rá https://vape42.hu/termek/micro_clapton_2838ga_03201mm_118mm_nicr_1db.html

4 kedvelés

Igy nem is olyan nehéz…

2 kedvelés

Szia, Elek. Eszben tartom amit a levegozesrol es a mag mereterol irtal. Most megprobalom az elobbi tanacsot es legkozelebb a tiedet. Kikell tapasztalnom meg de orulok a segitsegnek :slight_smile:

1 kedvelés

Naa, névrokon. Ugy nez ki hogy javult a helyzet azzal az epitessel amit javasoltal. Csereltem a kanthalt, ni80 ra, 28GA. Es valamivel kevesebb vattaval. 0.77 ohm jott ki. Amit 4 volt-al probalgatok. Erzesre olyan 18-19 w-nak felel meg. Korulbelul. Es igy nez ki az epites(vattat szetborzolom ezert tunik picit tobbnek de egyaltalan nem szoros. Nem huzta el a coilt, pesig eleg hajlekonyka) :slight_smile:


2 kedvelés

Próbáltál más liquidet is ezekben a tankokban? Csak, hogy azt is kizárjuk, hogy nem-e a liquid minőségével van-e gond :thinking:

2 kedvelés

Termeszetesen, probaltam 0.6 ohm os normal porlasztod podban is ugyanazt es masokat, amiket ezzel.minden heten mas fajtat veszek, teljesen mas izvilagot. Es tokeletes volt az iz. Esetleg keverek be 50/50 liquidet azzal lehet ha meg jobb lesz

1 kedvelés

Én még mindig soknak látom a vattát. Illetve 20 watt kicsit soknak néz ki, inkább olyan 15 körül. Ha kell inkább vegyél vissza a levegőből, akár nagyon szűkre is mehetsz és lassan lépkedj a wattal felfelé, hol jó. Utána kicsit több levegő és megint a wattal menjél felfelé. És nézd meg hol a legjobb az íz, de azzal számolj, hogy a vattának van betörési ideje, amikor még nem megy 100%-on.

U.i. : te is Várdai vagy? :joy:

3 kedvelés

1,4 mm levegozes a legkevesebb ami meg belefer nekem, erzesre 17,5 - 18 w amivel legjobban erzem az izt. Hianyzik a 20. Talan a nikotinnal fogok eljatszani. Vagy a 26GA-val a Trio-ban. Minden esetre sokkal jobb mint meg tegnap volt. Halas vagyok ezert, es hogy ilyen gyorsan kaptam segitseget. Mostmar van kiindulopontom, ehhez nagyon kozeli ertekeket kiprobalok, meg a vattaval is. De ennel tobbet tenyleg nem teszek.
Ja, es István vagyok (:

A képekről nem látszik mennyire van közel a deck aljához (légnyíláshoz) a coil, de a lehető legközelebb pozíciónálva is tesztelhetnéd ha eddig nem tetted :thinking: