Lackó és a Berserker B3/V3…

Sziasztok, Fórumozók!

Végre megérkezett az 510-es adapterem is a SWAG PX80-omhoz, így ment is rá a Berserker. Gyönyörűek együtt, a két GunMetal szín szinte tökéletesen megegyezik.

A probléma nem is itt kezdődött… :sweat_smile: :sweat_smile:

Hallgattam rátok és a 20mg/ml-es erősségű elképzelésemet elvetettem és 12mg/ml-es erősséggel indítottam. 60VG-40PG aránnyal, hogy ne eresszen a levegőnyíláson, mert olvastam, hogy elég kényes a Bersi.

És itt jön a probléma: Vettem egy gyümölcsös longfill aromát (nem tudom, márkanevet írhatok-e?), aminek a flakonja 100ml-es és 20ml aroma volt benne PG-be áztatva. 1 hétig érleltem és sajnos semmi íze nincsen.

Ami még releváns, hogy 0,9 ohm-os, “dual core fused clapton ni80”, 3mm-es átmérőjű tekerést használtam 18W-on (márkanevet szintén nem merek írni), cipőfűzős vattával, ami szintén 3mm-es átmérőjű. Még annyit jegyeznék meg itt, hogy piszok lassan hevítődik a tekerés. :no_mouth:

Kollégámtól kértem “Hejzenberg”-et, hogy leteszteljem azzal van-e íze a tankomnak, és képzeljétek, visszaadja az ízét remekül.

Adtak a Bersihez kettő darab gyári 0,75 ohm-os tekerést, azzal nagyobb a gőze és az íze is haloványan fel-felbukkan a longfillnek, de nagyon nem az igazi.

Mit tudnátok nekem tanácsolni? Akár watt tartományban; akár tekerés anyagában, és ellenállásában; akár a vatta tekintetében?

50-50-re kellene kevernem? Alapjáraton dohányos aromákat szeretnék használni, hébe-hóba gyümölcsös aromákkal felváltva.

Miket tehetek még, hogy intenzívebb íze legyen a kész liquidenek?

Előre is elnézést kérek a töménytelen kérdésért!

Viszont nagyon szépen köszönöm az időtöket, türelmeteket, segítségeteket! :pray:

Lackó

2 kedvelés

Szia!

Elsőre az adott liquidet kipróbálnám másik tankban, csak megbizonyosodni, hogy nem azzal van a gond.

4 kedvelés

Szia!
Ha 18W-on egy mtl tekerés nem melegszik, az nem oda való. Kis kazántérhez az már elég vaskos teljesítmény. Induláshoz 28ga szálhuzal, aztán utána meglátjuk, merre tovább :slightly_smiling_face:
Levegőzés mekkora?

3 kedvelés

Úgy kétségbeestem, hogy ez eszembe sem jutott! :sweat:

1.2-es levegőbetét van benne.

2 kedvelés

Én 1.2- höz nagyon sokallom a claptont. De ettől még melegednie kéne(túlságosan is). Adapternél kotaktok jók? Egy tisztogatás lehet, jól jönne neki.
És nyugodtan írj gyártót, hátha segít( valaki csak ismeri)

4 kedvelés

Szia Laci!

Mtl-ben leggyakrabban 2,0-2,5mm átmérőjű tekerések a legelterjettebbek. A szál huzal is megoldás lehet. A kevesebb vas, majd kevesebb Wattot is fog kérni az optimális élményedhez…

Részemről mindent, a snv kiszerelésű ízeket is, min. 1 hónapig érlelek. Az egy hét egy-egy aroma esetén lehetségessen nem elégséges. Esetleg pihentesd még egy kicsit, abból baj nem lehet…

4 kedvelés

Szia! Első körbe 1,2 levegőhöz max. 2-es tekerés . És mindenképp szálhuzal 28ga K A1, SS, Ni80. Ott majd lesznek ízek!

4 kedvelés

WOTOFO DUAL CORE FUSED CLAPTON NI80 0.90OHM PRE BUILT COIL - a tekerés.

WOTOFO WOTOFO XFIBER COTTON 3MM 30PCS - a vatta.

A szálhuzal az, amit nekem kell megtekerni, igaz?

Egy shortfill-en gondolkodtam, hogy gyorsan megrendelem, mert már végleg szeretnék megválni a HEETS-ektől, és elvileg az kész liquid, csak nikotinnal kell felhúzni. :flushed:

1 hónap, akkor ez jó hüvelykujj szabály lesz számomra is. :+1:

Csak az volt az érdekes számomra, hogy 10-es skálán 0,5-1-es az íze a longfillnek 1 hét után. Még egy “3-4”-re is rátudnék, hogy alakul.

2 kedvelés

Akkor a következő rendelésemnél arra figyeljek, hogy vegyek egy pl. 3 méteres szálhuzalt, ami 28 ga-s? Az anyaga pedig így első blikkre bármi lehet a felsoroltak közül?

4 kedvelés

Első körben igen azt mindenképp rendelj! Lehetőleg mindhárom típust szerezd be, hogy tudd mi az ami nálad beválik. Nem tudom, hogy van a te v3-ba 1,2 levegő mert én azt nem találtam. Ha egyenlőre nincs más tekerés otthon, akkor használd a legnagyobb 2mm levegőt hozzá azzal valamivel jobb lesz!

4 kedvelés

A 28ga eléggé univerzális valami mtl tankokba, viszonylag vékony, de még jól lehet vele dolgozni és tisztességes ellenállást ad a végére. Elsőre talán A1, ha választani kellene.

4 kedvelés

28ga-s szálhuzal. Anyaga: ss316L, Kanthal vagy Ni80…nikkel allergia esetén csak Kanthal.
Ha 1 Ohm feletti tekerést akarsz akkor is csak Kanthal

5 kedvelés

Dobd be itt a nagy közösbe, hova valósi vagy. Valaki csak megszán 3-4 tekerésre való dróttal. Csak élnek arrafelé mások is​:grin:

3 kedvelés

En is a kA1- et javasolnam. Nalam is ez valt be a legjobban. 28 ga. 2,5 mag 7 tekeres. Kb mindig 0,9-1,5 koze sikeredik.

6 kedvelés

Azért nem hevül fel, mert kevés oda a 18 watt, viszont ha megküldöd 30-40 wattal leég a fejed, mert kevés a levegő. Ja és igen a leves is lehet szar. :sweat_smile:

2 kedvelés

2x30+38 ahogy rákerestem, legalább pislákolni kéne neki​:thinking:
Mondjuk ni80, úgyhogy legalább jó nagy is

1 kedvelés

Amit a kollégák leírtak az mind igaz, de ha ugyan abban a setupban az egyik “lének” van íze,
a másiknak nincs, akkor nálad nem “csak” a setupban van a probléma, sőt …

Attól még javíthatsz a setupon csak azért legyen valami referencia ízed is. (vagy kérj kölcsön a kollegádtól, vagy vegyél tőle még a "Heisi"ből)

Tisztelettel

1 kedvelés

Akkor állítok a levegőbetéten is. Nekem 3db volt a dobozban, 1 a tankban. 0,8; 1,2; 1,4; 2,0 levegőbetétek.

A szálhuzalokat meg beszerzem. :slightly_smiling_face: