Szeretnék személyes segítséget kérni XXI kerület környékén

Sziasztok!
Szeretnék személyesen találkozni valakivel és segítséget kérni.
Cigi leszokást Iqos-al kezdtem, utána Elfbar és POCO aztán VooPoo vinci 3 és most MTL RTA.
Szeretnék MTL RTA vapelni. Ehhez van egy GeekVape solo2 modom és Berserker v3 és egy kayfun prime /clone/ kazánom.

Probléma a következő:
Vásároltam egy VooPoo Vinchi 3-at, kipróbáltam a hozzá kapott porlasztókkal (1 x PNP-TW30 (0,3 Ω)
1 x PNP-DW60 (0,6 Ω) és végül vettem hozzá VOOPOO PnP R2 Kazánbetét 1,0 Ω 5 db porlasztót.
Ízben nem éreztem nagy durranást és a fejek rendszeresen megfolytak vagy pár nap után beégtek a 10ml-es nicksaltokkal is. Ezért sok olvasgatás után úgy döntöttem kipróbálok egy MTL kazánt Fehér Tamás és egyéb videósoktól inspirálva vettem egy GeekVape solo2 modot, Berserker 3v és kayfun prime /clone/ kazánt.

Na most az a helyzet, hogy nem érzem azokat a csodálatos ízeket amikről olvasgatni szoktam, illetve a videókban látok és szeretném megtudni mi is pontosan amit elrontok.
Szóval szeretnék valakivel találkozni, ha van lehetőség. Megbeszélni, kipróbálni, hogy milyen egy jó tekerés , vattázás szóval milyen a jó MTL vapelés. Csepelen lakom az M0 mellett és szívesen elmegyek 15- 20 km körzetben.

vatta : BPMods vape cotton 2,5 mm doboz
tekerés: WandyVape fused clapton ni80 30ga x 2 +38ga tekercsben

Ízben amiket kipróbáltam:
2 db Bombo longfill-t /watermelon mojito, strawberry mojito/ 50-50 re keverve 5 hét állás után édeskés, selymes íz, gyümölcsökhöz semmi köze
Vampire vape hisenberg nicksalt – ez nem volt rossz csak sokáig nem élveztem, mert beégett a pori
ELF JUICE STRAWBERRY ICE CREAM 50ML SHORTFILL - kukoricás taco íz
ELF JUICE KIWI PASSION GUAVA 50ML SHORTFILL - kukoricás taco íz ami keveredik valami kesernyés ki tudja mivel
SOUR APPLE REFRESHER ON ICE nicksalt – értékelhetetlen
Elfliq - Blue Razz Lemonade nicksalt – ez ízlett, talán ez volt a legjobb a podban
The AISU Tokyo Series - Menthol Tobacco - Borzalom, kesernyés valami rettenet
Dinner Lady - Lemon Tart - mint a púderes mosogatólé
juice & Power - Power Salt - Watermelon Ice - Ez ízlett csak beégette a porlasztókat
Juice Head - Mango Strawberry - Kesernyés jellegtelen íz

Szia.
Személyesen sajnos nem tudok segíteni.
Én is használom azt a két fajta kazánt amiket írtál, hasonló vattával és tekeréssel.
Gyümölcsös aromákra nem is használom őket mert nekem sem adta ki.
Lehet butaságnak hangzik de vannak kazánok amik bizonyos típusú aromákat (desszert, dohányos, gyümölcsös) a felépítésük miatt jobban adják ki.
Lehet nálad is ez a probléma.
De majd jönnek még a többiek akik tapasztaltabbak és elmondják ők is, hogy milyen kazánhoz milyen típusú aroma illik jobban.

4 kedvelés

Szigetszentmiklós jelentkezik…összehozhatunk egy partit, viszek tankot, te hozd a leveseket. Aztán megnézzük ki mit érez. :sweat_smile:

3 kedvelés

Xxi.kerben lakom. Ha aktuális még keress chat-ben

3 kedvelés

Ok. köszi! :wink:

1 kedvelés

Köszönöm, keresni foglak! :grinning:

1 kedvelés

Szia. Bár személyesen nem tudok segíteni, viszont amit megjegyeznék, hogy a BP Mods vattát érdemes egy kicsit ritkítani, mert eléggé tömör. Ebből nem kell sok, illetve ami nekem is feltűnt, hogy nehezebben törik be, mint a Vapefly Cotton Cloud’s. Kell fél vagy 1 tanknyi liquid, hogy jó legyen. Ami a tekercset illeti, valószínűleg az a clapton is sok bele. Esetleg emelj wattot, hogy rendesen izzon, ne hűtsd túl a tekerést, ugyanis ez is gond lehet.

4 kedvelés

Szia! Igen, láttam hogy a BP mods vatta tömör, ritkitottam is és valóban kell neki minimum fél tank hogy legyen valami íze. Kipróbálom majd a Vapefly-t. Próbálgattam a watt számot 10-17 w között feljebb már meleg nagyon. Te MTL-ezel? Mik a kedvenc ízeid? Milyen tankot használsz? Gondolom sokat kipróbáltál. Kiváncsi vagyok végül minél maradtál. Tekerésbe milyet ajánlanál?

Azért melegszik mert clapton, igényelné a wattot, de nem hűl rendesen. Ezért inkább valami szálhuzalt ajánlanék. Ha nem vagy érzékeny a nikkelre, akkor Vandy Vape féle SS szerintem tökéletes választás lehet, 28ga-s azaz 0.3mm vastagságú (most nem emlékszem pontosan, hogy 0.3, vagy 0.32, de mindkettő kiváló a Berserkerbe). Igen, MTL-ezek, a kedvencek a desszertdohányok, süteményes, desszertes ízek. Relatíve sokat kipróbáltam, azt hiszem legalábbis. De bőven van amit még nem sikerült kipróbálni, de talán majd a jövőben. A kedvenc tekerésem 2es, vagy 2.5ös magra 6 menet. Az Expromizer V5-be, a Dram 4-be és a DotMTL-be 2.5ös magra szoktam, a Kayfun, Dwarv és Bishop-ba 2es magra tekerek. 6 menet az állandó, de ha 1 menettel túlfut, mert épp nem oda figyelek akkor 7 menettel is tökéletes mindegyik. Számomra ízre a Bishop, Expromizer, DotMTL és a Dram a legfinomabb. Életem tankja az Ammit mtl volt, de sajnos én hülye eladtam mert megkopott a festék a belső fém paláston ami a build deck-et körülveszi. Annál izesebb tankom nem sok volt. De jelenleg a fent kiemeltek a tökéletesek. Egyébként volt Berserkerem, pont a 3as maradt csak ki, viszont ismerem a felépítését, sok oda a clapton. A fent írt build 2.5ös magon jó kell legyen bele. A vattázásra viszont kényes. De arra nem írtál semmit, így azt nem firtatom. :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Ha találkozunk tudok vinni 28-as kathal a1-et, 29-es kathal d-t, 28-as ss-t…

4 kedvelés

Ok. Kiváncsi leszek változik e valami.

Köszönöm a segítségedet sokat tanultam.

Köszönöm neked is a segítséget sokat tanultam tőled is.

Elfelejtettem, hogy van itthon ss húzal is, azt is adhattam volna, mindegy, ha erre jársz ugorj be érte. Illetve liquidet is tudok adni, azt is elfelejtettem, vannak ilyen kis 10ml-s üres boosteres flakonjaim.

Belemerültük a tekerésbe aztán nem maradt idő másra. :sweat_smile:

4 kedvelés

Szia! Volt szerencsém a napokban beszerezni egy Ammit mtl -t. Tudnál estleg írni róla? Milyen magon, hány tekeréssel használtad? Milyen huzallal? Köszi

Javaslom átolvasni :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Szia. Úgy dereng, hogy 2.5ös magon, 6 menet SS, megritkított vattával, ami épphogy csak ül a levezetésben, nem szabad beletömni mert onnan kapja a liquidet, ezért csak érzéssel. 15 watt felett voltam vele, mivel teljes levegőn sokat kér.

3 kedvelés

Köszönöm!

1 kedvelés

Szia! Hol lehet beszerezni? Számokat, qr kódot próbáltam.

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.