Pod mod keresés

Sziasztok.

Ne haragudjatok, hogy állandóan kérdésekkel bombázlak titeket, de mindíg felmerül valami.
Hét elején szeretnék pontot tenni a mod vásárlásra.
Közben az unokatestvérem részéről felmerült az igény az átszokásra.
Többször próbálkozott, eddig sikertelenül.
Ő az eszköz(ök)ben látja a kudarc okát.
Úgy tűnik, hogy eltántoríthatatlanul beakadt neki a Vaporesso Gtx one.
A probléma csak az, hogy egyetlen beépített akksis poddal volt dolgom, egy Voopoo vinci - vel. Ami néhány hónap alatt elhalálozott.
Én itt be is fejeztem a beépített akksival történő barátkozást.
Tudnátok segíteni, hogy ezek mind ennyit bírnak vagy nekem nem volt szerencsém?
Ha valaki magáról a gtx one kitről rendelkezik tapasztalattal és megosztja, azt is megköszönöm.

2 kedvelés

Szia Sanyi!
Jelenleg is itt figyel mellettem a GTX One. Hosszú hónapok óta használom (napi szinten), még csak az akksi teljesítménye sem csökkent. A GTX tank is remekül teszi a dolgát, igaz most @blini80 jóvoltából egy Kayfun lite csücsül rajta. Hibátlan és elegáns kis gép, remek anyaghasználattal. Egy teljes napot kibír aktívan pörgetve, sajnos slukkszámot nem tudok mondani, soha sem számoltam. A menü egyszerű, Smart VW, VW és VV mód. Miután beakadt nálam újra a Podstick is, így bedobtam a hátizsákba egy power bankot, a One csak akkor töltött rajta időt, amikor eleve 50% akksival indultam el. A töltés USB C típusú kábellel fut, szalad és rohan. Én 9-12W használom. A mérete óriási előny, mindenhová befér, kis súly, nem húzza a zsebet sem. MTL-hez tökéletes kezdésnek. És folytatásnak sem rossz. :grinning:

3 kedvelés

A Vinciről kora este tudok friss véleményt kicsikarni (ha addig valaki nem reagál), az egyik lízingelt gyerekünk kb három hete vette meg. Nálunk az X van szolgálatban ma is, én sajnos nem emlékszem milyen volt az akksihasználat az általam összetörtnél :wink:. De az “ifjúság” nem válna meg tőle semmi pénzért, szóval ez jelent valamit.

3 kedvelés

Köszi. A Vincit hagyd. Lehet, hogy nem fogalmaztam teljesen egyértelműen, Vinci nekem is volt. Imádtam, de hűtlen lett.

2 kedvelés
  • A beépített akkuk halálát általában a külső behatásokon kívül a nagy megterhelés okozza!

A GTX One-ban 2000mAh-s akku van. De már megint nem írják, hogy hány amperes! Ez azért lenne lényeges, mert abból tudnánk következtetni, hogy a 0.6 és 0.8 ohmos gyári porikat még elbirja e vagy inkább a szintén gyári 1.2 ohmossal tegyünk próbát. A három említett értékű porikban mesh lap van. Ami a nagy felülete miatt feszegetheti az akku határait. Illetve van mégegy fajta 1.2 ohmos ehhez a típushoz, az úgynevezett “regular”. Ott nem fancy-skednek holmi mesh lapkával. Az sima huzal. :slightly_smiling_face: Tippem szerint SS, de a kanthal-on sem lennék meglepve. Az lenne jó választás, mert a felülete kisebb, nem nyúzza annyira az akut.

De akár lehetett az a POD huzamosabb ideig nagyon meleg, vagy nagyon hideg helyen. Az sem tesz jót az akkunak, egyiknek sem, pláne egy beépítettnek. Avagy hiba van a gépezetben, és kifogtatok egy rosszat. De akár le is eshetett, és elmozdulhatott valami, leszakadhatott egy forrasztás…

Sajnos túl sok minden lehet az oka annak, ha tönkremegy egy beépített akku. Volt nekem is olyan modom, 1.5 évig ment. Valami kis légypiszok Joyetech Evic valami… De volt olyan cserélhető akkusom aminek 4-5-6 hónap alatt szépen legatyásodott az alaplapja. :woman_shrugging:

Fuuuu most aztán elvettem a kedved, mi? :flushed: Sajnos ez egy ilyen szakma, néha belefutunk a rosszba.

4 kedvelés

A GTX nálam a 0,8 és 1,2 ohmos porival ment-megy hangulatfüggően. Remekül muzsikálnak benne.

4 kedvelés

Nem emlékszem, hogy leesett volna és júniusban vettem. Sosem szívtam töltés közben, nem hagytam a napon. De már mindegy.
Aztán több értékelést is olvastam ahol ugyanez volt.
Először “csak” beégette a porlasztót (csere után fél órával már vattafüstöt szívtam), majd egy - két nap és vége.
Lehet, hogy volt egy rossz széria a gyártásban.
Csakhát a 0.8-as porlasztóval olyan szépen, simán, már - már sunyin vitt rá a dl-re, mintha sosem szívtam volna máshogy.
Alig ette a likvidet, jó íze volt. Szerettem na.
Akkorát csalódtam, hogy egyből rá is gyújtottam.:slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Nem. Nem vetted el a kedvem. :slightly_smiling_face:
Itt rengeteg segítséget kapok, hogy ne csináljak hülyeségeket.
Most, hogy 3 hete nem cigizek úgy, hogy eszembe sem jut, nem lesz könnyű elvenni a kedvem. :wink:
Pedig szinte minden reggel csak azért is bemegyek egy energiaitalért a dohányboltba.
De tényleg még csak a kísértést sem éreztem.
Cserébe szó szerint hányingerem van a cigifüsttől.

4 kedvelés

Szia Sándor!
Nálam pont tegnap jár szervizelés céljából az unokahugi 3 hetes GTX modja. Nem volt nagy baj, csak a leányzó szerintem a tank helyett a modba töltötte a levest. Az asszonypajtás hajszárítójának nem rendeltetés szerű használata szerencsére orvosolta a problémát. Ennyi kitérő után jöjjön a szűk egy hónapos konklúzió. Ahogy Viktor is írta rendkívül könnyű, esztétikus kis jószág. A leányzó elmondása alapján baromi gyorsan feltölthető. Nem a saját tankjával használja, így arról nem tudok beszámolni. Kezdőként egy vapefly galaxies csücsül rajta (köszönhetően szülőapjának aki meglátásom szerint skót felmenőkkel rendelkezik). Elsőre sikerült is egy 2 ohm feletti tekerést belerakni (aztán másodjára is), amivel szegény pára nem tudott megfelelő teljesítmény leadni. 2-3 kör után apukának (talán) sikerült felvázolni Ohm törvényét, ami után egy 1 ohmos tekerés meghozta az áttörés. Tehát ha nem saját kazánjával szeretnétek használni 1-1,2 ohmos tekerés/porlasztó felett ne erőltessétek. (Ez ugye max 40W-ig tekerhető mod egy cellás akkuval max. 3V volt körüli feszültséggel). A fentebb említett esemény miatt kijelenthető, hogy nem nagyon tolerálja a liquid nem rendeltetésszerű használatát. Viszont a jövőre nézve egy jó hírrel is tudok szolgálni. Ha jók a meglátásaim nem speckó akksi van benne, hanem egy 18650 méretű, így akku elhalálozás esetén ha nem is könnyen (kell egy kis barkácsolás, forrasztópáka), de legalább cserélhető és földi halandók számára is beszerezhető.

4 kedvelés

Köszi szépen. 0.8 és 1.2 lesz hozzá gyári tankkal.

4 kedvelés

Szerintem kezdőnek ez a legjobb választás, mármint a kit. Én anno könyörögtem apukának, hogy ne erőltesse a csináld magad mozgalmat, elsőre nem biztos hogy a legszerencsésebb választás. De semmi gond azóta van egy nevelt lányom is :grinning:

4 kedvelés

Ennek szívből örülök. :smiling_face_with_three_hearts: Sajna ismertem olyan exvapert aki az első kifogott rossz cuccnál hagyta is a francba. Én is kifogtam az elején, azt hittem visszajön a kakaó mikor beégett az üvegszál. :flushed: Mint az égett gumi. :nauseated_face: De ahhoz túl jó volt, hogy letegyem az első csalódásnál. :slightly_smiling_face: Mi meg úgyis itt vagyunk, ha néha kések is, de akkor is. :grinning:

3 kedvelés

Nem. Még emlékszem, hogy szívtam a cigit és az jutott eszembe, hogy milyen jó íze volt a dinnyés liqvidnek.
Próbáltam már régen az “elektronikus cigarettát” - mert az tényleg az volt - cigi formája volt és még a vége is világított. Jól átvertek vele akkor.:slightly_smiling_face:
Úgyhogy az igény régen meg van. Most már az eszközök is.
Ha minden jól alakul, szerintem végeztem a cigivel.

5 kedvelés

Reméljük a legjobbakat! Sok sikert, kitartást, és pozitív tapasztalást kívánok! Ha segítség kell, arra pedig itt vagyunk mi! :slight_smile:

4 kedvelés

Mondtam én is, hogy cigi helyett nekem bejött a pod.
De kitart a Vaporesso mellett.
Nem tudom miért épp ez jött neki az agyba.

4 kedvelés