Pg-vg vs. akksidő

Én is azt hittem(finom elektronika volt a szakterület ),de ki tudja .A felvett teljesítmény nem csak a “fix” ellenállástól függ ,meg az a watt amit neked kiír is mennyire fix már?…:sweat_smile:Ott van még áram ,feszültség meg a huzal anyaga miatt a kémia is meg a f@sz tudja.Az biztos ,ez az akksi 5ml után egy egységen van,másik mod ,vasárnapi töltés ,5ml,másik de úgyszintén új keverés full!Namindegy,ne szóljatok hozzam!Keresem hol lehet lezárni a témát :sweat_smile::sweat_smile:

Én érdekesnek találom ezt az egészet egyébként, de, ha gondolod lezárom a témát.

2 kedvelés

Engem is érdekelt volna a miért…

3 kedvelés

Még ott van a tekercs pozícionálása is. Annyi tényező van, hogy csak na. Nekem pl nagyobb levegőzésnél jobban fogy az akku, mert hosszabbakat tudok slukkolni.

2 kedvelés

Az én megfigyelésem : bár csak felületes az akku jobban merül ha sokat használom ennyi … :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Ezzel abszolút egyet értek. :blush:

1 kedvelés

Én úgy gondolom, hogy igen lehetséges mivel az új keverésben több lett benne a PG. A PG -nek kisebb a viszkozitása és kevesebb hőt, energiát igényel az elporlasztása. Ezért is használnak általában (természetesen az íz mellett) PG többletű e-liquideket podokban. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Erre még nem gondoltam, de igazad van. A POD-okban úgy gondolom nincs akkora etetőnyílás, oda pedig csak a PG tud “bejutni”.

Lehet igen …érdekes ügy… :thinking:

Ha legközelebb erre jársz a vendégem vagy egy sörre Donát :sweat_smile:Amennyire nem érdekelt ,annyira bántott már a végén ez a dolog(de nem!):sweat_smile:Amúgy most hajitottam ki az akksit a régi levessel,eddig bírta :+1:

3 kedvelés

Hitetlenek!:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

Dehogy vagyok hitetlen engem a miértje érdekelt. Nem mintha ez változtatna a szokásaimon,hogy most már tudom a miértjét de érdekelt az ügy…

2 kedvelés

Na jóóó, ha beidegződésből ugyanazt a gőzmennyiséget akarod a pg többlettel elérni mint ami a vg többletűvel volt akkor azonos watton nyilván hosszabb ideig kell izzítani, hogy elérd…tehát az akku gyorsabban merül

Engem személyszerint zavar a gőzb@szás.Jobbszeretem az ilyen szinte észrevehetetlen, szolid kis kifújásokat.Hosszúnak meg mindig hosszú az a slukk nekem ,4-5mp altalaban de peca és vezetés közben néha rám tilt a mod.Ezek szokások ,amit nálam nem a gőzmennyiség igénye vezérel .Komolyan az se érdekelne ha egyáltalán nem látszana amit kifújok.Milyen hc dl—es lennék már :sweat_smile:

3 kedvelés

Akkor neked a PG-t kell túltolni. Én sem gyártok hatalmas felhőket a dl tankkal, de nálam az íz nem játszik és ha még az rdl-nyi gőz sem lenne akkor akár egy nikotin tapaszt is feldobhatnék a vape helyett :rofl:

1 kedvelés

Ha az íz sem játszik (ezt mondjuk nem értem ) ,a tapasz meg olyan uncsi ,akkor mondjuk simán lehúzhatnád a nic shot-ot is​:laughing:És akkor vissza is kanyarodtunk az elejére .Az esetedben nemhogy akksit nem kéne tölteni de még a hardware-t is megspórolhatnád​:sweat_smile:

1 kedvelés

Pedig egyszerű, nem használok ízesített liquidet…vagyis csak nagyon ritkán.

2 kedvelés

Ez mondjuk az USA-ban nagyon,de nagyon elterjedt a régi mtl-es vaperek között ,hogy csak sima nic shot-ot,salt-ot szivnak…

én 12éve tolom a vape-et…2éve szinte csak tisztán, nic-es alaplével. 5év elég volt rájönni, hogy alig jön be íz amit tartósan használnék…arra a kevésre pedig a következő 5évben untam rá. Kipróbáltam tisztán és bejött az íze…ami olyan amit talán soha nem unok meg.
Viszont a vg adja azt az ízt ami bejön…a pg többletű nem ízlik :slightly_smiling_face:

1 kedvelés