Mod segítség

Üdv, kellene egy kis segítség, adott egy Bp mod ami kb 30%-os cella töltöttség után használat közben leveszi a megadott VW-t. Adott mondjuk 30Watt, a tüzgomb lenyomása után vissza vesz 24W-re.Lehet ezzel valamit kezdeni?

2 kedvelés

Ez az AI lesz, kellett neked ilyen okos modot venni. :grin:

Nem hiszem hogy az lenne, csupán xar :disappointed_relieved:

Ilyet még nem is hallottam, nincs ebben valami intelligens auto üzemmód ami csinálja?

Nincs sajna, próbáltam másik akksival is de ahogy merül úgy lesz kevesebb a VW is

Vsz. nem. 30% töltöttségnél, a használt ellenállás mellett már nem tudja kivenni az akkuból a 30W teljesítményt,ezért veheti lejjebb. Amolyan biztonsági funkcióként fogd fel.

Mennyi az az ellenállás?

1 kedvelés

ez egy jó funkció…nem terheled halálra az aksit…

1 kedvelés

0.30 ohm

Ha egyakkus, akkor kb reális, cc. 3V-ra tippelném az akkufeszt , valószínű hogy normális áramerősség mellett már nem jön ki belőle a 30W

Viszont ha leviszem mondjuk 25-re akkor is lejjebb viszi. És egyre gyengébb lesz Igen 3V.

Ez ilyen. Legalább nem hagyja megerőszakolni a cellákat.
De akkor nem hiba
Rendezkedj be a 30%-nál elkövetett akkucserére. A minimálisan normális elektronikával szerelt modok nem engednek ki már ilyenkor túlzott áramfelvételeket. Csak épp nem mutatja​:smiley:, ugyan egyre gyengébb lesz, de ha nem látod, nem fáj annyira​:joy:

2 kedvelés

Én is azt mondom, mint a többiek. Ez egy biztonsági funkció. Nálam több mod is csinálta ezt mikor DL-eztem 0.3-0.4 ohm között. Tekerj 0.5 fölé és nem lesz gond. Azzal még lehet DL-ezni és az akksi (illetve mod is) jobban tolerálja.

2 kedvelés

Ha mostanában vetted akkor küld vissza, cseréljék ki normálisan működőre…mert szerintem ez nem olyan sajna. Még, hogy óvja az akkut…ha azt tenné akkor kiírná, hogy low battery, nem pedig “sunyiban” levenné a wattot.

Nekem se tiszta az egész, még nem találkoztam ilyennel. Most tekertem egy 0.45-őt meglátom hogy bírja az akksi. Bár nem értem ha 60w-tud akkor 30w-vel símen meg kellene birkóznia, gondolom.

Most bele raktam egy másik akksit 25%-on van. tüzelésnél a 24w-ről lemegy 9w-re. Ez egy baromság :rofl:

Mondom, ez a skynet lesz, most veszi át a hatalmat. :rofl:

…csak hagosan gondolkodom:

  • Nem lehet, hogy fáradtak, öregek már az akkumulátoraid?
  • De a beállított Watt érték nem változhatna, szerintem ez elektronika hiba lesz. Arra gondolok, hogy még a legegyszerűbb mod is tartja a beállított értéket, maximum az akkut teperi le fájó módon…
  • Beázás? Lehet, hogy bele kéne nézni?

Utóirat:
Lehet, hogy semmi köze az alábbiaknak a történetedhez (szinte biztos), de leírnám ide a kalandom:

Úgy jártam, hogy röpke a 2,5 éves vépelésemen túl, először elég gyorsan az örökölt akkukat, majd a legelső új akku vásárlásom celláit is lekellett idővel selejteznem. Kiderült, hogy csak úgy néznek ki, mint egy Samusung vagy LG gyártmány. Pedig shopokban vettem itt is-ott is, össze-vissza őket. Az sem mindegy milyen idős avagy friss a gyártás…

Rákellett jönnöm, hogy az akkumulátoron sem(!) érdemes spórolni.:face_in_clouds:

Eleinte letojtam a puff számot is, tele volt a zsebem mindig feltöltött akksival, de a végére már nem haraptak úgy a slukkok, erőtlen volt az egész…

Előszőr persze az építésen variálgattam (miért nincs íze?), de nem hozott lényegbeli különbséget. Szép lassan fogyogatott a gőzélmény, mint amikor lassan hozzászoksz az elhasznált tekerésben eltűnő izekhez (ízékhez :wink:).

Az történt, hogy bármekkora töltség is volt a fáradt cellán, idővel egyre hamarább esett be (zuhant) a kapocsfeszültség a terhelésre. Látszólag üresjárásban full-on volt, de ha beterheltem már csak 3V volt. Elengedett tűzgombnál persze megint helyre állt a rend(?). :pleading_face:

…és nem igen szívesen mentem le 0,5 Ohm alá:

Elsőnek, lecseréltem a megörökölt ezer éves Efest töltőmet, igazából számüztem a telekre vésztartaléknak. A nagyobb javulások elmaradtak így lecseréltem az egész akku állományt és ez olyan érzés azóta, mintha kicseréltem volna a mod-jaimat. :star_struck:

Tanulságom: Semmit sem érnek a csilli-villi mod-ok egy jó akku park és ügyes-okos töltő nélkül. Elektro-Technika sport ez kérem! :innocent::electric_plug:…és csak utána jön meg a kémia. :bomb::boom::cloud:

Most elköltöttem akkukra egy szabadszemmel jól látható összeget, számlával, 1 év garanciával, de élek a gyanúperrel, ha felsőbb-polcos elektronikákat használnék, ritkábban kéne akkumulátor hírdetéseket szemezgetnem…:thinking:

(Munkahelyi tapasztalat: A nagy 100-150Ah-s akku-pakkokon is van egy pillanatnyi bezuhanás hirtelen terhelésre, de ha jók a cellák, helyre áll a rend és tartania kell a rendszerfeszültséget órákon át, persze fogyasztástól, terheléstől függően szép lassan csökkenni fog. Ha rosszak, akkor szinte rögtön, azonnal. Persze ez statikus terhelés.)

6 kedvelés

Pedig a kínai elektronikákban találkoztam ezzel,hogy csak úgy leveszi a wattot ha nem bírja az akku…azért egy akkus modot értelmetlen 0.3ohm-al terhelni.De persze lehet skynet lesz.És igen jó akku és akku töltö is kell a gondtalan vapeléshez.

4 kedvelés

Amit próbáltam kb fél éves q30, a többi idősebb. A többi mod-ban semmi gond velük. Ha máskor is elő jött volna ez a probléma, más mod-on is akkor egy szót se szóltam volna. Köszönöm a válaszod, ettől függetlenül lehet ez is a probléma oka.

1 kedvelés

…ha a beázást is kizárhatjuk, nincs más ötletem.