Pár szó a Lost Vape Centaurus B80-ról

Tegnap felcseszte az agyamat a posta, de ma végre beüzemeltem az AIO-t.

Rögtön le lehet szögezni, hogy nem árt az órás készség az építéshez. :grinning: Két olyan mütyür lefogatócsavar van benne aminél kisebbet én még nem láttam. 3x is nekifutottam mire jól elkapta a huzalt…nem vagyok az ilyenhez szokva. A vattát sem csipesszel helyeztem be a résbe hanem egy pici, laposfejű csavarhúzóval tömködtem be a helyére…ami rögtön klasszul ment.

A 2es afc-t választottam mert a 3as és 1es már üresen szívva sem adta annyira jól mint a 2es. Btw, airflow pint csak a kazán szétszedésével lehet cserélni mert becsavarásnál a deck belsejében ellen kell tartani. Láttam egy YT videót ahol sikerült “látszólag” szétszedés nélkül is, de az bullshit (vágták is ott a videót)…szvsz no way.

Magát a kazánt csak 1féle módon lehet helyesen összepasszintani, de próbálkozni lehet többféleképpen is :rofl: ami nem lesz oké. Szétszedésnél figyelni kell, hogy mit, honnan, melyik oldalával, stb. Amúgy nem egy atomfizika :grin:

Hasonló feelinget akartam elérni mint a kedvenc szettemmel ezért ugyanolyan tekerést tettem ebbe is (2es mag, 7menet, 0,65 Ohm, ss316 28ga huzal)
Elsőre majdnem tökéletes is lett…nem szörcsög, nem szivárog, nincs dry hit, nem hangos, stb…ergo szuperül teszi a dolgát.

A kintről bejövő levegőből kellett visszavennem, amit úgy oldottam meg, hogy a 6 külső légnyílásból 5öt lefedtem és egyből koppra ugyanaz a feeling jött mint a kívánt.

Még a drip tip-et szeretném 810re cserélni 510/810 adapterrel mert jobban bejön azzal az mtl-ezés.

Összegezve egy szuper kompakt, remek anyagú és összeszerelésű gépem lett ami adja az elvártat th, gőz, levegőzés tekintetében…és még tetszik is megjelenésében. Képek a neten :slightly_smiling_face:

Ha nagyon bele akarok kötni akkor csak a lefogatócsavarok méretébe tudok…de lehet ez másoknak már megszokott.

Kinga szuper tesztet írt a porlasztós verzióról. Én porlasztón nem élek ezért a dobozában marad az a tank. Ami ahhoz a B60hoz képest még a B80nál pozitívum, hogy nem lötyög az oldalpanel, nem forog el a drip tip ( O ringeket rá kell tenni :wink:) és a négyzetes tűzgomb sem forog értelemszerűen körbe. :grin:

Most azt mondom, hogy nagyon megérte várnom az első AIO-m beszerzésével a B80as megjelenéséig. DNA-ra nem volt szükségem, ahogy a hype-olt árú elődökre sem. Azt és annyit kaptam jó áron ami kellett.

Ha van kérdés ezzel kapcsolatban akkor kérdezz és ha tudok válaszolok.

11 kedvelés

Update:
Az összes külső légnyílást lefedve még jobb lett az mtl érzés…tehát elég annyi levegő is ami az oldalpanel széleinél bejön. (2es afc és 2es magátmérő esetén)

Így egyáltalán nem kell figyelni arra, hogy hol markolok rá az eszközre…és arra sem, hogy jobb vagy bal kézzel. (több review szerint ez egy “balkezes AIO”)

Most már tényleg csak a 810es drip tip kényelmét kell pótolnom, de arra várnom kell még 1hónapot mire ideér az 510>810 adapter.

A 18650es 3000mAh-s akku 760x 3-4mp-s slukkot bírt kitolni 18Watton…tehát ez is rendben van.

8 kedvelés

Update:
A 18650es 3000mAh-s új Liitokala akku első merítés majd full feltöltés után 840puff-ot bírt 0,64 Ohm-on, 18Watt-on. A th, gőz, levegő továbbra is remek mtl-re nekem…az eddig leírtak szerint.

Tehát 2nap intenzív használat után eldőlt a B80 sorsa…Imádom és megtartom!

11 kedvelés

Update:
Ugye leírtam, hogy totál problémamentesen építettem rögtön elsőre 2es magra tekert coil-lal. Nos, 2 hét után esedékessé vált a leizzítás-vattacsere. Ezúttal is elsőre, szörcsögés és dryhit mentesen sikerült a művelet. Az alkatrészek nem hullottak szét atomjaikra, a megfelelő irányban összepasszintottam, nem téptem meg ezerrel az 1db csavart sem és ennyi…ment minden frankón.
Olyan az MTL vele mint első alkalommal…bejövős.
Annyit megtettem azért, hogy ezúttal belülről fedtem le a külső légbeönlőket mindkét oldalon…így esztétikus.

5 kedvelés

Jó olvasni ezeket az apró szösszeneteket. Külsőleg és szerkezetileg is tartja az állagát?

2 kedvelés

Nem zötyög azóta sem a panel, nincs festékkopás, viszont ilyen szóba jött mikrokarcokról nem tudok nyilatkozni, nagyítóval nem vizslattam :grin:…2es olvasószemüveggel nálam oké. Őszintén szólva ez utóbbit pont lesz@rnám ha lenne is. Teszi jól a dolgát, egyben van, imádom…ennyi nekem bőven elég.

5 kedvelés

Tesztelni fogom 100%os VG-vel az AIO-t…régen hónapokig használtam RTA-ban, most már az aroma sem szempont, remélem cudar hideg sem lesz már…szóval megér egy próbát a téma.

3 kedvelés

Lesz ám gőzfelhő! :wink:

2 kedvelés

most 80vg van használatban…már ez sem rittyent kevés gőzt :grin:

3 kedvelés

70/30-al “operálok” DL-ben,a buszmegálló mellett nem nagyon állnak oda mellém cigizni.
Szégyenkeznek szerintem. :rofl:

3 kedvelés

na jóó, de én mtl-ben tolom ááám :wink: Majd írok, hogy müxik a boro-ban a tömény VG különböző hőmérsékleteken

2 kedvelés

Volt már,hogy úgy sem közelítettek meg.Pedig akkor “gyümis” volt soron. :smirk:

Kína → BP (6nap) + BP → Házhoz (20nap), de végre a megszokott drip-tippel mehet az MTL :slightly_smiling_face:
(az MP meg kapja be)

9 kedvelés

Hűűű, de @#&đ$ß vagyok :upside_down_face: :see_no_evil:
Mondom magamban, hogy eléggé kezd fakulni a plexipanel…aztán mikor lehúztam róla a magam felrakta még fentlevő hátoldali tesztdizájnt hát húzta magával az addig arról nem tudott átlátszó gyári védőfóliát.
Volt lepődés, így egy hónap használat után :rofl:
Most aztán totál tisztán átlátszó mindkét panel.

6 kedvelés

Na, tesztelem a 96vg/04pg 3.5nic-es alaplevet az AIO-ban. Kicsit tényleg több a gőzképződés és emellett mégszűkebb lett az mtl érzés. Ha ennél szűkebb lenne akkor szerintem már nagyobb afc-re lenne szükségem. Egy árnyalatni ízváltozást is tapasztalok a 80vg/20pg-hez képest, de szerencsére nem lett édesebb érzésre…tehát az íze így nem jobb vagy rosszabb hanem picit más.
1-2 napig még tesztelem aztán eldöntöm, hogy borítok-e mégis hozzá pg-t.
Anno a 95%VGs alapot 555 aromával,12es nic-el megelégedéssel használtam…szóval ez most nekem is új.
Ami biztos az az, hogy maga az AIO szépen működik ~100as vg-vel is 12-15°c-on.

8 kedvelés

Végül döntöttem még hozzá pg-t…a th volt kicsit gyengébb mint a megszokott.
Így 90vg/10pg lett és az AIO azóta sem folyatja a naftát, nincs kondenz képződés, nincs dry hit, nem hangos…mi kell még!? Szerintem veszek is majd még egyet, amíg valami v2 verzióval ki nem jönnek…mert ezt már csak elcseszni lehet, szerintem.

8 kedvelés

Nem rossz egy 1300Ft-os LiitoKala 18650 3000mAh akkutól fix 18W-on…végül 895nél merült le és az utolsó slukk is olyan volt mint az első.

11 kedvelés

Mai tapasztalat: Vattázásnál ügyelni kell rá, hogy ne csak az oldalsó lébeömlőket fedje maximálisan a vatta hanem az alsókat is. Ma picit rövidebbre vágtam és “be is pisilt” a boro egyből :slightly_smiling_face:…szóval nyúljon át az alsó nyílásokon is, kitöltve azokat. A cotton clouds félbeszedve elég ehhez ha megfelelő a hossza…2es magátmérőnél is (de azon már csak megcsavarva lehet könnyen átfűzni)
MTL-hez azóta is állítom, hogy a 2es mag a legjobb, 2es afc-vel, légnyílásokat IS totál fedve.

8 kedvelés

Most vettem meg a 2. Centaurus B80 AIO-t!..mondhatni, hogy 2hónap tesztelés után átment a szűklyukú rostán :grinning:

8 kedvelés

Találtam 3D printelhető panelra file-t :heart_eyes:

18 search results for 3D models to 3D print with the keyword(s) “centaurus b80”・Cults (cults3d.com)

6 kedvelés