Nyitás az RTA felé

Szerintem az Alibabától lett rendelve, nem kérdeztem rá. Ezt csak azért linkeltem, mert részletesebb a leírás. Az Alibaba azóta már újabbakat árul. Nem sokkal másabb, de modernebb. Nem kerek, hanem szögletes nyomógombokkal.

3 kedvelés

Szia!

Érdekes felvetés, de szerintem egyszerűbb a történet. A belinkelt 2 termék nem azonos. A vapevandalnál egy 1500mAh-s beépített akkus készüléket árultak, az alibabán már 2200mAh-s 18650 akkusat (a tied milyen, beépített akkus, vagy a cserélhető 18650?).

Az alibabásról:
Az más gyanús, hogy a kimeneti feszültségről nem írnak semmit. Készletben árulják egy olyan tankkal, amibe 0,2 ohmos porlasztó való. Ha gyorsan számolunk, akkor a tele akku 4,2 voltos feszültsége azon az ellenálláson 21 amper erősségű áramot zavar keresztül, tehát a leadott teljesítménye 88,2 watt. Ezt írhatták túl a másik hirdetésben, ebben viszont a korrekt 80 wattot jelenítették meg.

Megítélésem szerint nem hibás, és nem csal a modod. Egyszerűen egy sub ohm tankhoz tervezték és adták ki. Költséghatékonyságból kihagyták belőle a DC-DC konvertert, csupán egy feszültség- leszabályozó áramkör van benne. Ami aggasztó, hogy védelemről sem olvastam a két linken, lehet, hogy az user manualban van róla valami.

Tehát véleményem szerint a készüléked jó, azonban a kimeneti feszültsége nem növekszik 4,2 (merülő akkunál akár 3,2) volt fölé. Az akku töltöttségétől függően 1 ohmos ellenállásra 10 - 17 wattnál többet képtelen leadni. Minél kisebb ellenállású coilt építesz bele, annál nagyobb teljesítmény vehető ki belőle. (És persze figyelni kell az akku terhelésére.) A tekerést tervezd úgy, mintha mechába készítenéd, és nem lesz gondod a moddal.

Persze az sem kizárható, hogy pechedre tényleg egy hibás készüléket kaptál, ez esetben puff.

További szép napot, kellemes gőzölést!

5 kedvelés

A készülék nem hibás, de a 150 Watt mindenképp kamu. Egy 1,5 Ah - s akku 40 Amperrel terhelve szerinted hány percet bír ki? 1,5 perc körülre saccoltam. De ahhoz, hogy 0,1 ohmnál többre adjon ki 150 Wattot, ahhoz már egy inverter is kellene. Pedig én már szétszedtem, és mikrokontrolleren és egy MosFet -en kívül semmi nincs benne. Az Innokin 75 Wattos modjában 4 db MosFet van hídban, és egy méretre is jó nagy induktivitás. Annál már elképzelhető, hogy tudta a 75 Wattot, mielőtt tönkrement. De most, jelen esetben a TC volt a kérdés. Nem lehet huzal fajtát választani, ergo az is csak egy kamu. Bár lehet, hogy megsaccolták, egy adott ellenállású kanthalra, illetve akármilyen huzalra hány Volt kell, hogy kb 215 fokos legyen. Az Innokin tartalmazott egy olyan menüpontot, ahol kiválasztom a huzalt, és akkor TC. De a kínaiban sehol semmi. Tűzgomb 3x megnyom, és akkor TC. Huzal mindegy neki. Én azért szívesebben használom TC -ben, mert tudom, hogy 215 fokon még nem égeti a vattámat, inkább, mint beállítsam a kijelzőjén 40 Wattra, hogy használhassam 10 Watton. A kamu TC üzemmódban legalább reális feszültség értékeket ír ki, amíg Wattban kiírja nekem, hogy 1,14 ohm és 14 Volt, amikor tudom, hogy 3 Volt alatt van valójában. De ha nincs benne tekercs, akkor mi a búbánattal varázsol 14 Voltot az egy cellás akkuból?

Védelem viszont van benne, kiírja, hogy “ATOMIZER LOW” és letilt. Akkor is letilt, ha az akkufesz kevés. Az ellenállást is század ohm pontossággal jól méri. Az akku töltő áramkörét kicseréltem, mert az USB -ről megkínáltam 1 Amperral, és sok volt neki. Most már mehet 2 Amperig nyugodtan, olyan áramkört építettem bele, és egy 2,2 Ah-s akku van a másfeles helyett.

4 kedvelés

Persze, hogy a 150 watt kamu. Az sem vitatható, hogy a készülék nem tartozik a HiTech kategóriába, sőt - bántás nélkül - inkább gagyika. Szerencse, hogy az alapvédelem működik. Viszont dicséretes, hogy ennek ellenére megtaláltad a használhatóság módját, és gratula a beépített akku korszerűsítéséért.
Én egyszerűbb lélek vagyok, észlelve a hibákat, negatívumokat biztosan kikukáztam volna.

Szép estét, kellemes gőzölést!

4 kedvelés

Neked is viszont. Igaz, már reggel van. Egyetlen nagy előnye annak a készüléknek a bombabiztos fémháza. Tapasztalataim az Innokinnel a beázások terén sokkal kedvezőtlenebbek voltak. Ez még hamisan is, de teszi a dolgát. Mialatt a másik, egy könnycsepptől, ami belekerül, már elhalálozik. Tudtommal nem szívok olyan aromákat, amelyek agresszíven támadják az elektronikát, de mégis. Ez a legnagyobb mumus. A leejtést a műanyag házasok is elég jól bírják. Mivel a panel a ks láb nélküli (SMD) alkatrészekkel egybe van integrálva, csak a beázás veszélyes, de az nagyon.

3 kedvelés

Sziasztok,

Két napja vagyok nyitásban az RTA felé, hasonló setupal mint a téma indító.
Ares II és a napokban jön egy Berserker V2. A mod pedig egy Innokin Z80.
Kizárólag MTL -ben utazom, így próbáltam beszerezni az építéshez szükséges eszközöket is.
Van pár dolog ami nem egyértelmű számomra:
Vettem egy csomag vandyvape Ni80 1.6 megtekert coilt. Ez egyenértékű pl. egy 1.6 -os zenith porlasztóval? (van még egy zenith II tankom is)
Az utóbbi két napban az Ares tankhoz kapott 1 ohmos tekeréseket használtam, viszont mindegyik köpköd/pattog eléggé. 50/50, 6mg liquid, 10-18 wattig próbáltam, zárt és nyitott levegővel is.

Köszi előre is a tippeket!

3 kedvelés

Szia!

A porlasztó azért némiképp más, mint egy saját tekerés, szóval egyenértékűnek nem mondanám, de ugyanaz az ellenállás azért hasonló, ugyanarra a célra jó.

Az Ares tekeréssel kapcsolatban szerintem vattázási gond lehet. Túl sok vagy túl kevés vatta, ezt látni kéne, ha tudsz tölts fel róla képet.
Nekem ugyan nincs Aresem, de majd előbb utóbb idetéved valamelyik kartárs, aki tud ezzel kapcsolatban tapasztalatot osztani.

3 kedvelés

Szia!
Szerintem is a vatta lehet a gond.
Nekem van két ares is, szeretem, és én azt tapasztaltam, hogy sok vatta kell neki a végeit kicsit ritkitva, és érjen le a deck aljáig.
Zárt levegővel azért ne nagyon próbálgatsd, gyorsan be fog égni a vattád.

4 kedvelés

Épp most töltöttem fel a tankot szóval még nem tudom lefotózni a vattázást, de pótlom.

2 kedvelés

Próbáltam 3 féle vatta hosszúsággal, az utóbbi két építésnél már leér a tank aljáig, a végei meg vannak ritkítva.
Levegőzés pedig a legkisebb nyíláson van, a tekerés alatt pedig nyitott álláson.
Ha a posta is úgy gondolja végre akkor a héten érkezik egy csomag vegyes vatta, többféle átmérővel, kiváncsi vagyok.

1 kedvelés

Fejjel lefelé tartsd a tankot akkor le tudod tekerni az alját, nem folyik ki a lé.

1 kedvelés

Íme


4 kedvelés

@Peva71 jó ez így?

1 kedvelés

Ránézésre jónak tűnik, de nem vagyok szaki :blush:
A vattát mikor @halbandi húzod bele, annyira legyen szoros, hogy finoman húzza el a tekerést, szóval tényleg szoros legyen. Nálam a belső levegőző majdnem a legkisebb állásban van. Széttekertem az enyémet, ilyen…már ha látszik belőle bármi is :blush:
Szörcsögés nekem ezzel a tankkal még nem volt…



Még annyi, hogy a tekerést én megforditanám a tiédben, hogy a lábak alul menjenek, de.lehet ez nem számít, csak én mindig úgy teszem.be :blush:

8 kedvelés

Úgy nézem kisebb magon tekerted, ehez képest kb ugyanannyi vatta van benne, szóval szerintem kevés és ezért köpködhet.

4 kedvelés

Igen, én 2-es magra tekerem, és a supersorb van benne. Abból kell egy minimális részt leszedni hozzá

5 kedvelés

Köszi a sok segítséget, most tekertem egy újat, talán ez már mintha kultúráltabban pattogna és csak kicsiket. Gondolom idővel-gyakorlással egyre jobb lesz.
Hamarosan jön a Berserker tank, vegyes vatta csomag és gondolom még néhány kérdés részemről :slight_smile:

8 kedvelés

1 bejegyzést új témára osztott fel: Hogyan tudom tesztelni, hogy allergiás vagyok e a nikkelre?

En is azt mondom mint @Deepfreeze. Vattázás lehet a probléma kulcsa. Nekem is van ares2. Én a vattát olyan hosszúra hagyom, h érjen le egészen a tank aljáig. Ezt úgy, hogy a tank aljában rendesen terüljön szét a vatta. És jó sűrűn legyen, meg kell ritkitani, de legyen jó sok benne. Az 1 ohm-nak 15 wattnál többet ne adj.


Nálam most 0.98 ohm van. Ezt 11.5 watton tolom. Annyi az egész különbség, h nekem SS316L 29ga sima szálhuzal van benne.

Itt láthatod mennyire lent van a vatta vége…
A vatta végének a levágásakor, rá hagyok kb 5mm-t a deck szélétől pluszban.

4 kedvelés