Nikotinsó, képlet

Sziasztok,

Lassan két hete használok egy innokin kroma-r zlide eszközt. 0.8-as porlasztóval. 18mg-os eliquiddel.
Erős dohányosként, mindenképpen váltani szerettem volna. Így azóta rá se gyújtottam.
A nikotin mennyiséget drasztikusan szeretném csökkenteni, viszont olvasva az oldalakat, az én utam a nikotinsós termékek lesznek, legalábbis pár hónapra. Ahogy olvastam az oldalakat, annál nagyobb lett a káosz “keverés” terén, illetve, hogy csak POD-okban ajánlott. Pl Az én eszközömbe nem kell 18-20mg-os nikotinsó, ha 18mg-os a normál liquidem. Ez nem tudom mennyire igaz.
Tudásom itt megakadt : 10ml 20mg nic. =200mg nic. mert 1ml=20mg ninc

Pl: [https://www.vapesale24.com/hu/120-e-folyadekok-100ml]
Ebben mennyi nikotionsót kellene használnom ahhoz, hogy legyen egy 10-12mg-os nikiotinsós eliquidem?
Minden hónapban szeretném 3mg-al csökkenteni a nikotint, hogy a sima 6mg-os eliquid elég legyen nikotinsó nélkül.
Esetleg, mennyire lenne drasztikus lépés MTL esetében, ha csak 6mg nikotinsós eliquidnél maradnék 18mg-os normális eliquid helyett?
Minden tanácsot örömmel fogadok, és előre is köszönöm a segítséget.
BTW, a saját leves keverése még nem jöhet szóba, mert a kalkulátor számomra szintén átláthatatlan. :smiley:

5 kedvelés

Szia @Rayne ,köszöntelek a Vaperinán.itt az oldalon található egy keverő alkalmazás amivel ki tudod számolni miből mennyi kell.linkelem.de jól írtad.a nikotin boosterek általában 10ml-s flaskában vannak és 20mg/ml van bennük.azaz 200mg nikotin.a kalkulátort pedig egyszerű használni,ha odaviszed az egeret még ki is írja mit kell oda be pötyögni.de nem soká jönnek az MTL szakik és segítenek.én DL-es vagyok.
https://diy.vaperina.cc/liquid-keverde/

5 kedvelés

Szia, @KapitanyHU, köszönöm, és a keverdét is.

3 kedvelés

Szerintem ne erőltesd a nic csökkentését.

Először csak egy kevés mennyiséget próbálj ki csökkentett nickel, ha bejön jó, ha nem, akkor maradj.

Ez nagyon egyén függő, én 3 éve 9-est használok, volt egy próba 6-ra, nem vált be.

Más meg elvan 2-esel is.

5 kedvelés

Szia a nálunk!

Nem világos, hogy akkor előre bekevert liquidet használsz? Ahhoz nem érdemes mást hozzátenni mert hígul és nem lesz olyan íze. Ha mindent magad keversz akkor tudsz játszani a nikotinnal.
A só jó, de azzal számolj, hogy torokhatásban elmarad a freebase nikotintól. POD-okba azért ajánlott, mert az imént említett oknál fogva erősebbre keveri az ember, hogy érezze a torokhatást. Ha nagyobb teljesítményen gőzőli az ember, akkor ajánlott visszavenni a nikotinból, hiszen egy-egy slukkal jóval nagyobb adag jut be a szervezetedbe. Ha visszaveszed, oda a torokhatás :slight_smile:
De nem csak POD-dal lehet nikotinsózni. Én DL-ben is szívtam, de azt csak 3mg kevertem be.
Szóval neked kell kikísérletezni, hogy milyen nikotinmennyiséggel és fajtával éred el a legjobb eredményt. Esetleg érdemes elgondolkodni a hybrid nikotinon, most már olyan is létezik.

7 kedvelés

Szia!Ha erős dohányos voltál akkor szerintem ne siesd el a nikotin csökkentést .Írtad hogy havonta szeretnéd kb 3mg-mal csökkenteni,gondolj bele a szervezeted csak részben nikotin függő ,ott van még a cigarettázás folyamatának elhagyása ,ezenkívül egy nagyon erős faktor a cigibe kevert sok adalék sz@r ,melyek a nikotinnàl is erösebb függőséget okoznak.
Adj időt a szervezetednek az átállásra ,ha az utóbbi kettőt legyűrted a nikotinnal már könnyű dolgod lesz.Én szinte napra pontosan három hónapja szívtam el az utolsó cigimet,sokáig 18-20-as liquideket szívtam .Egy hónappal később keztem el keverni őket,dohányosat 18-asra(hogy maradjon a cigi feeling),gyümölcsöset 15-16-osra.Ezeket úgyis nagyobb gőzzel ,tágabban szívom,tehát nem érzek különbséget erőben .
Most jutottam el odáig ,hogy a dohányost 15 és 16-osra kevertem és nem érzem hogy erősebbre lenne szükségem .Ha megérkeznek az új gyümölcsös aromáim ,a terv az hogy 12mg körül lövöm be őket.
Amiket leírtam persze egyéni eset,csak gondoltam megosztom veled mivel írtad hogy erős dohányos voltál .Jó úton jársz ,ha meg tudod állni hogy nem gyújtasz rá,már nyert ügyed van,ne kapkodd el.Sok sikert !

6 kedvelés

Hát őszintén szólva, maga az eszköz előbb jött meg, mint az eliquid.
Dohányboltba kellett mennem, így ott vettem egy “Selfie bad mojo” 50ml-es liquidet, hozzá 2x 10ml 20mg-os boostert. Úgy érzem, hogy elég volt.
Közben megjött innen 5x100ml : https://e-liquidbolt.cc/ 1 hetet ált, de nem adja vissza azt az ízt, mint a dohánybolti liquid. Miközben az 70VG-30PG volt, ez meg 50-50%.
Szóval eléggé csalódásnak érzem meg ezt a keveréses dolgot.

3 kedvelés

A keverés és a tekerés is egy igen rögös út.

A bolti már kész, szívható állapotban van, a kerveréseknek viszont állni kell, sokszor napokat, heteket. Meg a keverési arány is teljesen ízlés függő, van akinek egy ízből elég 5%, más meg 15%-ban tudja csak élvezni. Eszközfüggő is a dolog, egyszerűen vannak ízek, amik az egyik setuppal jók, mással meg nem. És még ott van az is, hogy szimplán szar és nem jön be. Szóval nem egyszerű…a lényeg, hogy legyen otthon mindig, ami már bevált, aztán lehet kisérletezni, már ha van kedve az embernek hozzá.

Én is itt pöfékelem a k-boom salty bombot, még nem tudom, hogyan fogom tudni elszívni ezt a 120ml-t, de elfogom, ha beledöglög is. :joy:

4 kedvelés

Szia, igen.
Frissen kevert, csak nem általam.
De a reggeli torokhatás nagyon durva 18-as normális liquiddel, képtelen vagyok egy normálisat beleszívni. Mert alapvetően a ciginél jó nagy slukkokat vettem.
Ez a hybrid nikiton lenne a nikotinsó vagy a nicsalt nem?

3 kedvelés

A hybrid nikotin a só és freebase nikotin keveréke. A freebase “szúrósabb” nagyobb a torokhatása, a só selymesebb, de nem érezni annyira leszíváskor.

3 kedvelés

Szia. Egyáltalán nincs ingerem normális cigire.
Pedig itt van mellettem, illetve viszem is magammal szándékosan. De eddig egyszer fordult elő, még az első napokban, hogy megszokásból, a cigi helyére nyúltam. Dohányoznak is mellettem, de nincs inger, hogy rágyújtsak. Pedig piros marlborot szívtam kb 11-12 évig. utóbbi időben 1.5-2 dobozzal.

2 kedvelés

Amit linkeltem, azt hiszem kész liquid, és ahhoz keverném a nikotinsót, most már lehet, hogy nikotin hybridet.
Az aromás keveréshez még idő kell. Túlságosan gyorsan váltottam, és túlságosan sok információhoz jutottam rövid idő alatt, más-más tanácsokkal. Ami miatt a keverés őszre csúszik. Elkezdtem az RTA felé húzni, és valamiért azt részesítem előnyben, másrészt nagyon sokat utazom, így a keverésre nincs igazán sok energiám, sem időm. De leginkább türelmem.

2 kedvelés

Ha az 50ml-is liquidhez raktál 2 20-as boostert és az elég volt ,akkor neked nagyon könnyű lesz csökkenteni .Nem használtam semmi táblázatot ,de sejtésem szerint kb 4 mg-os vagy 5-ös lett így a cucc amit szívtál.

4 kedvelés

Szia, köszöntelek a közösségben!

Gratulálok a füstmentes 2 héthez. Sajnos nem hipp-hopp jönnek a tapasztalatok, kezdetben elég nehéz. Ezt mindannyian átéltük. Itt segítséget kapsz a nehéz időszakban, helyzetekben.

A nikotinsót nem szokták kevergetni, ahogy már írták fentebb.

Okfejtésed tökéletes. Bátran fogj a saját keveréshez. Ha te kevered az aromát és az alaplevet, akkor te szabályozod a nikontin-tartalmat és az ízek erősségét is. Nagyobb szabadságot jelent.
Viszont ha még ódzkodol a keveréstől, akkor szíves figyelmedbe ajánlom ezt a boltot:
http://eliquidvg.eu/tobacco/dohany-izu-tobacco-ry4
Itt pár kattintással összeállítod, hogy mit szeretnél, és pár napon belül a futár a kezedbe nyomja a készre kevert liquidet. Értelemszerűen ez egy kicsit drágább megoldás, meg kell fizetni a keverés díját.

Viszont a második posztod elgondolkodtató:

Ha így tettél, és mindet összekeverted, akkor lett összesen 70 ml (50+20) liquided, amiben összesen 400mg (2x10x20) nikotin volt. Innen egyszerű a képlet 400/70=5,7 mg/ml nikotinsűrűségű lett. Kerekítve ez mondjuk 6-osnak felel meg. Ha úgy érezted, hogy ez elég volt, akkor szvsz nem kell erőltetni as 18-ast, sőt nem is ajánlatos.

A keverde is mindenben nagy segítséget nyújt.

6 kedvelés

Szia, Köszönöm. :smiley:
Közben rájöttem, hogy miért ment félre az eredeti téma,
A keverés szót használtam a hozzáadás helyett. Meg is tanultam, hogy a homemade dolgoknál használjam csak a keverés szót.
Szóval adott egy eliquid, amit linkeltem. és ehhez akarok nikotinsót/nicsaltot vagy hybrid nikotin hozzáadni. Ez működhet?
A kalkulátor szerint.100ml eliquidhez 60ml 20mg-os nikotonsót kellene hozzáadnom ahhoz, hogy elérjem a 12mg-os nikotinsós eliquidet.

1 kedvelés

Hátööö… a link nem egy konkrét liquidhez vezet. Szóval nem tom :face_with_hand_over_mouth:

2 kedvelés

Hoppá… :smiley: Legyen ő
Meg ő

1 kedvelés

Akkor most kevés a bekevert cucc nikotin tartalma? Vagy miért akarsz nicsaltot hozzáadni?

2 kedvelés

Oké :slight_smile:
Az első egy shortfill. Itt mondjuk nem derül ki, de utánanéztem, hogy ez 100ml liquid 120ml-s flakonban. A shortfillt csak addig tudod higítani, amig a flakon engedi. Magyarán ebbe 20ml valamit tudsz keverni. Mondjuk két nicshotot. Ha tovább higítod, veszít az ízéből.
A másik meg úgy nézem eleve tele van és vásárláskor kell eldönteni, hogy milyen erősségűt szeretnél. Ehhez már nem tudsz mit hozzáadni, ez olyan marad amilyet rendeltél.

4 kedvelés

Szerintem ez nekem akart menni…
Túlságosan erős a 18-as, főleg reggel. Mivel más által kevertet vásároltam, az ízük sem olyan jók, mint, amit először vettem a dohányboltban. Így kicsit csalódásnak érzem. Ősszel több időm lesz, hogy a keverést kitapasztaljam. Elég sokszor változik a helyzetem, így a keveréshez szükséges dolgokat, sem tudom magammal vinni. Ezt érzem a legkompaktabb megoldásnak
Viszont sima eliquidet csak 3-6mg-ban lehet vásárolni. Így a lágyabb nikotinhoz nem tudom elkerülni a nikotinsót.

2 kedvelés