Nikotinsó, képlet

Ha túl erős, akkor nic mentes alappal kell hígítani, de ha már most szar az íze, akkor ez csak tovább fog romlani.

Ha 100ml 18mg-os léhez raksz 100ml 0-ás alapot, akkor 200ml 9-es lesz belőle. A keverdében ki lehet kalkulálni mennyi alap kell a 12-es végeredményhez.

De ez csak ízromlással érhető el, ilyenkor egyszerűen el kell engedni ezt a bekevert cuccot és venni újat, szvsz.

3 kedvelés

Ezeket vásároltam, de csak a jeges almát vagyok képes elszívni. Ice frost hányinger, a mentolos csoki szintén.

1 kedvelés

Tanulópénz, én még 3 év után is fizetem :sweat_smile:

  1. Ha készre kevertet próbálsz, elsőre csak 10ml-t vegyél, olcsóbb lesz kiönteni
  2. Ha shortfillt veszel, ami a flakonos cucc, amiben kevés aroma van és csak alappal kell felönteni, abból is be kell keverni 10 ml egy külön flakonba, így nem öntöd ki kudarc esetén a drága alapot mindig
  3. Ha bekeverted elszívod :rofl:

Ez sajnos ilyen biznisz, mindenki fut lyukra, nem is ritkán, meg kell találni a neked megfelelő ízeket.

Nekem a legutóbbi 10 ízemből a fele instant kuka, 2 nagyduzzogva, és 3 amire azt mondtam, hogy na, ez jó.

7 kedvelés

Köszi a tanácsot… :smiley:
Gondoltam már rá, csak nincs még annyi eliquidem, sem fajtám, hogy heteket várjak, hogy tudjam használni, az összeérés miatt. Nehéz elkezdeni, ráadásul gyorsan is akartam, egyik napról a másikra. Mert elszántság az van, pedig előtte nem volt.
Így minden tanács érdekel.

5 kedvelés

Akkor vegyél 10ml-s kész cuccokat, ezeket csak beöntöd a tankba és kész, benne van a nic, és te mondod meg, hogy 3,6,9,12 vagy 18mg-os legyen. Hátránya, hogy drága.

Vagy vegyél 12-es alapot, shortfilleket, de abból is inkább gyümi, mert annak 1-2 óra kell, max 1 nap és kész. A desszert és dohány cuccok változók, van amelyiknek elég pár nap, van amelyiknek kell egy hét vagy 1 hónap is akár.

Gyümiből vehetsz aroma koncentrátumot is, ami 10 vagy 30 ml, és te kevered össze az alappal saját flakonba, mondjuk egy red astair vagy heisenberg kb. azonnal szívható, 10%-ban keverve 10ml-ből lesz 100ml kész leves.

Itt például vehetsz kész bekevert leveseket:

https://eliquidonlineshop.com/227-maximum-smoke-gyumolcs-desszert-izu-e-liquid-e-cigi-utantolto

4 kedvelés

Nálam van egy bevált képlet ízekre .Tudom kicsit időigényes ,de a feedback-ek áttanulmányozása után rendelek .Szinte csak le petite-ről rendelek,ahol ezer számra vannak az ízek .Értékelési skála 5-ig van.20 Feedback alattit meg sem nézek ,a maradékot 4.6 felett csemegezem.Vannak olyan cuccok ami ezer vagy több felhasználó felett 4.7 feletti,szerintem itt kicsi az esély hogy mellényúlsz.Vicces de eddig egyszer sikerült és az pont egy nagyon felkapott cucc a pinkman.El fogom szívni ,de nem erre számítottam ,nekem egyszerűen csak túl édes ,fanyarabbra számítottam .

5 kedvelés

Fogalmam sincs, hogy milyen ízekre vágyom, nálam alapvetően itt kezdődik a gond… :joy:

3 kedvelés

Ők könyvelzőben vannak lementve régóta. Csak akárkit kérdeztem, általában az US és UK eliquideket dicséri szinte mindenki.

2 kedvelés

Igen ez mondjuk nem egyszerű .Vannak dolgok amiket imádok.Csokik,ilyen-olyan sütik ,gyümölcsök .Néha majdnem rászaladtam már ,pl uuu az őszibarack ízű ,de szeretem a barackot!Szeretném órákig szívni ?Nem!Nem is rendeltem​:rofl:

2 kedvelés

Az a helyzet, hogy az értékelés nem ér semmit nálam, az ízlés egyedi, a szettek egyediek, nagyon sok a változó, egy a biztos, amit megkostoltál. Akkor eldől.

4 kedvelés

Nalam eddig bejött.Igen,az izlès egyedi,tehàt pl nem veszek olyan izvilàgot amiben egy kicsit is ketelkedem.Ha van egy elgondolt íz,legyen az mogyoròs-dohàny,a 25 ilyen ízűből kiválasztom a legtöbb értékelésű,legnagyobb pontozású cuccot.Random nem kezdek el ízeket vadászni mert az valószínű nem jönne be.Az ár-márkanév úgyszintén nem mérvadó ,ez látszik a feedbackeken is.Ezért is szoktam jópár francia értékelést fordítózni is,mint mondtam időigényes .
Egyébbként irtam a márka nem mérvadó ,mégis van egy aminek eddig minden terméke (persze magas pontos) az asztak&rv@ kategòria volt,a le petite saját aromái .Ezek egyebbként nagyon olcsók is.Vannak termékei ezer+ visszajelzéssel 4.7 átlag felett,kíváncsiságból csak a mondjuk 15 db 1-es értékelést elolvastam es ilyenek álltak benne,hogy
Még nem kóstoltam ,még érik ,még nem kaptam meg…pff egy olyan nem ,hogy ennek büdöszokni íze volt.

4 kedvelés

Sokan irtak mar tanacsot/otletet, gondoltam nem maradok ki belole.
A legfontosabb: ha a dohanyboltos shortfill a hozza adott nic boost-al eleg volt (nikotin szempontjabol) akkor nem latom okat h feljebb menj mint 6mg/ml (amit @Kabak mar kiszamolt neked). Nem veletlenul erzed soknak a 18mg/ml-est.
Ha nagyon kiserletezni szeretnel az erosseggel akkor vegyel SnV longfill-t, azt kicsit jobban lehet kezelni. Vannak gyumolcsosek amiket ha este elkeszitesz reggel mar fogyaszthato. En pl azt csinaltam az SnV-vel, h 18-as boosterrel+nemi VG-vel es PG-vel 30ml 12mg-ost keszitettem eloszor ami eros lett, uh elobb felhigitva lett belole 40ml 9mg-os ami meg mindig eros volt majd ujabb higitas utan 60ml 6mg-os ami mar jo volt.
De meg mindig ugy gondolom ha eleg volt a dohanyboltos 6mg-os akkor minek eroltetni az erosebbet?

Izekre meg mar irtak eleg valaszt nalam sokkal tapasztaltabbak, azokat fogadd meg :slight_smile: Ha varni kell az eresre de megfelelt a dohanyboltos shortfill akkor hasznalhatod azt a varakozas alatt :smiley:
Ha emlekeim nem csalnak az elore elkeszitett eliq-ek sem eretten erkeznek, hanem frissen vannak bekeverve szoval azokkal is varni kell.

5 kedvelés

Rendeltem szinte minden fajtából, ami itt elhangzott… A célom mindenképpen a “Monster Jam” eliquidek lennének. Próbáltam DL-ben többet, az egyik haverom által. Nagyon finom volt.
Alapvetően a dolgok árai nem zavarnak, a postköltségnél már előjön a filléres énem. Nem tudom miért.
Még az is tetszik, hogy még csak most költöttem el annyit, mint amennyit egy hónapban szoktam cigire. Nem a legolcsóbb utat választottam már kezdésnek sem. Mert esmoker.co-ról rendeltem az innokint, 2akkumlátort, tartalék porlasztókat, és az akkumlátor töltőt. Mert minél előbb szerettem volna lerakni a cigit. Ami ráadásul úgy indult, hogy napi pár szál maradni fog.
De a mai napon pontosan 15:30-kor lesz 2 hete, hogy nem gyújtottam rá.(A csomag is ekkor jött meg)
Számolom a napokat, mint egy szerencsétlen…

5 kedvelés

Sajnos az induló költségek magasak lehetnek, eszközök, liquidek, de ugye a technikát nem szívod el, ergo az megmarad, akár el is adható később, a liquideknél meg meg kell találni a jókat, ez sajnos pénzbe kerül, de ha éves viszonylatban nézed majd, akkor egy szép csökkenő grafikont fogsz látni a budget oldalon.

Ja és persze az egészség oldal meg priceless.

Én az elmúlt 1 évben kb. 150k értékben vettem eszközöket, amiket el is adtam mind, talán 10% minuszban lehetek, mert hát próbálgattam mi tetszik, mi nem, havonta elmegy kb. 10k, mert mostanában sok íz próbálok ki, de ha csak azt az állandó 3-4 szívnám, ami már megvan, akkor kb. havi 5k kiadás. Igaz én építek, a vatta meg a húzal nem látható árba kerül.

5 kedvelés

Pár éve megpróbáltam átjönni e-cigire…
Csak sajnos nem akartam annyit áldozni rá, mint kellett volna.
Vettem pár éve valami olcsó, és gagyi ceruza féle ecigit. Másnap mentem is vissza sima cigire.
Emlékszem, hogy akkor 1200-1400Ft-ért lehetett venni 10ml-ben 3-6-12-18mg-os eliquideket dohányboltban.
De amire prémium volt írva, az az 1600-1800Ft-ot is elérte.
Annyira nem érzem soknak a drágulást, ha azt nézem, hogy 12$-ért 100ml is vehető. Csak éppen a szállítás is drágább UK-ból, mint maga a termék lol
Jelenleg most lehetek úgy 100.000Ft-nál
42.000Ft volt az eszköz körüli dolgok.
25.000Ft volt az 500ml elquid, ami kicsit kudarc lett.
Most meg pár helyről rendeltem össze-vissza dolgokat. Nicsalt, hybrid nicsalt, eliquid, aromkák, PG-VG alaplevek stb stb. Akkor ezekhez fecskendő, nem tudom hogyan nevezik(edény, kulacs)
De ennyit az utóbbi 6 hónapban biztos elvertem havonta cigire, mert ott már a két doboz volt a jellemző/nap.

A következő havi, amit szeretnék az : Innokin Ares 2. LE MTL RTA Flint
Viszont még tanulmányoznom kell a húzalt, meg a vattákat. Az majd még okoz fejtörést.
De, ahhoz biztosan indítok majd egy másik témát, ha elakadnék. Most még tanulmányoznám a dolgokat.

3 kedvelés

500ml 25k? Az baromi drága, felső polcos longfillekkel jön ki 60-70 forint/ml-re.

De amiket én használok, azok jellemzően 25-40 forint/ml-re jönnek ki.

1 kedvelés

Ezt rendeltem…

Ilyen mennyiséget nem szabad nem ismert ízekből berendelni, de ezt már te is tudod most már.

3 kedvelés

Én most azt csinálom, hogy berendelek minden szart, amit tetszik (jól kezdődik :joy: ), bekeverek 5 ml mindegyikből kis barna gyógyszertári cseppentős üvegbe, ami nem jön be, azt meg feldobom apróra, harmad áron, hátha valakinek kell/rá akar próbálni, így tudom a költségeket csökkenteni.

Ez persze pepecselés, meg rá kell szánni, azt a 30-60 percet, de így nem a lefolyóban végzi az egész, 5 ml meg bármiből elszívok (kivéve a használt pelenka ízűt).

Én is jártam úgy, hogy bekevertem 3 db 120-as longfillt, 2 db 60-as longfillt és az 5 ízből 2 nem is fog elfogyni, 3 meg csakcsak, de nem lesz egyik sem kedvenc.

5 kedvelés

Finoman, okosan, esszel az ismeretlen rendelesekkel. az 5x100ml helyett ha jol emlekszem van 5x10ml lehetoseg is. Azert olyan szornyen gyorsan nem fogy.
Az eszkozok ara tok korrekt, sot, meg keves is, nalam tobb volt.
Aztan jonnek az epitos kazanok amik elsore tobbe kerulnek de hosszu tavon Te alakitod mit es hogyan szeretsz gozolni. Utanna mar egyszerubb lesz, amint rajossz h mi az ami neked bejon = megfizethetetlen (bocs, nem lehet kihagyni: minden masra ott a MasterCard :stuck_out_tongue: )

2 kedvelés