Hányas alaplevet keverjek?

Sziasztok!
Na szóval, a héten lett egy Mtl podom ( mint kiderült, eddig is volt egy, de ez már nem számít :rofl:) és ha minden igaz holnap érkezik egy Mtl Rta-m.
Vettem bele három nikotinsót.
2 db Dinner Lady 10mg/ml
1db Aisu 20mg/ml -es
Na ezeket próbálgattam a podban, az egyértelmű hogy a 10-es kevés, de a 20-as helyett is lehetne erősebb.
De én ezt a fajta “aromás” nikton sót csak teszt céljából vettem, mindenféleképpen keverni szeretnék!
Na szóval ki és néztem magamnak az aromamesteren fellelhető szabadbázisú nikotin és a floravitas pg-t, vg-t.
Kinga erről szóló írásából, ha mindent jól értettem akkor viszont arra következtetek ha ezekből kevernék egy 20-as alapot, az több mint sok lenne, szóval aki hasonló cipőben jár, mit ajánlana, hányasat keverjek?
Illetve végezetül ha nekem 100ml 50-50-es lötyi kell és a nikotin pg alapú akkor a keverési arány a 20ml nikotin, 30 ml pg és 50 ml vg, jól tudom?

Előre is köszi a segítségeket​:grin:

3 kedvelés

Üdv először is szerintem én úgy értelmeztem az írásod alapján hogy nikotinsót fogyasztottál eddig.https://oxygain.sk/blog/nikotinso-azaz-nicsalt-amit-erdemes-tudni-b25.html
Ezt nézd meg . A nikotinsót én is bírom a 20 mg simán. De ott nincs th ! (torokhatás) Azért szerintem free base nikotinból ami csak nikotin booster na abból beleraksz 20 mg/ml az olyan lesz mint a lórúgás kb :slight_smile: Én amit munkában használok az 12 mg de annak a fele nikton sót a másik fele sima booster . Igy hamar érzem nikotin só miatt . De itthon hanyagolom az 50/50 12 mg :slight_smile: drága a nikotin só :slight_smile: Itthon 6mg szívok sima booster ből . Van időm stb stb . Én azt tanácsolnám indulj szépen 6 mg . Próbálgasd hogy elég e az neked . De várjál kb 15 percet amig hatni fog. A linkelet ábrán láthatod a feljutási időt amig a szervezted reagálni fog rá. Ergó könnyen túl tolod nikotin . Ha letelt az idő keves a 6 mg mehet mondjuk 9 mg . Megint vársz ha megint kevés esetleg 12 mg . De az már szerintem elég lesz.(mondjuk ez ember függő is ) De én azt tanácsolom neked 12 felé ne nagyon menjél . Igazából ezt neked kéne ki tapasztalni . Mert lehet hogy neked a 12 mg semmi . ( vagy is ezt hiszed ) De nap végén amikor kapar a torkód akkor tudod majd hogy túlnyomtad . Akkor sokat raktál bele . Lépkedj kicsiben felfelé . Majd érzed te azt mikor jó neked . Bocs hogy ilyen hosszú lett.
https://diy.vaperina.cc/ Amúgy

Szia!
Köszi a tippeket, akkor megpróbálom nagyjából a leírtak alapján kidolgozni a nekem megfelelő mennyiséget!
Semmi probléma hogy hosszúra sikeredett, pont ezért kérdeztem, hogy tanuljak​:smile:
Köszi!

Szia!
A nicsó elvileg hamarabb “felszívódik”, kevesebb is elég belőle. Szerintem a 20mg elég sok. Főleg szabadbázisúból, mert azt meg később érzed. Nicsóval kb. semmi th nincs, míg a másik “kaparósabb” lehet, főleg, ha sok. Ha dohányoztál előtte, és tudod, mennyi nikotint tartalmazott a cigi, akkor szerintem állítsd nagyjából annyira.
Ha 100ml-es levest akarsz csinálni, 50/50-es aránnyal, és mondjuk a cél 10mg nikotin, akkor kell 50ml a 20mg-os nikotinból + 50ml nullás vg.
Ha mindenképp kell th is, akkor keverheted a sima nikotint + a nicsót levesbe. Ha nagyobb th kell, akkor nyilván a só legyen kevesebb. Esetleg megfelezheted az 50ml-ert, 25ml nicsó + 25ml szabadbázisú.

2 kedvelés

Egyébként van itt ilyen keverde.
https://diy.vaperina.cc/liquid-keverde/

2 kedvelés