Elméleti kezdő

Sziasztok!

Nagyon kacérkodok a gondolattal, hogy az analóg cigiről áttérjek a vapelésre és szükségem lenne segítségre.
A neten szerzett infók és videók alapján összekóperáltam a fejemben, hogy hogy kéne elindulni, bár bevallom őszintén bátor húzásnak tartanám egyből liquid keverésre adni a fejem, de szerintem ez a legjobb hely ahol kicsit irányba lehet terelődni.
Az analóg szokásaimról tömören annyit, hogy ‘‘sokat és erőset’’. Éppen ezért (elnézést előre is ha sok böszmeséget írok) a ‘‘torok hatás’’ miatt 70/30-PG/VG liquidre gondoltam.
Aromák tekintetében nem nagyon engedtem el a fantáziámat, Mystic Juice- The Cure (meg tudom néznem kell többet is, mert ezt így 100%ra nem lehet megmondani, hogy kinek mi jön be, de talán hasonló ‘‘kezdők’’ aromáiból kéne válogatnom).
Tehát az elméleti alaplevem így nézne ki, amit 20 mg/ml nikotin boosterből (100%PG) 10es erősségűre csinálnék (egyáltalán elég e a 10es, de az 50%-os nikotin arányt nem nagyon lépném át) 10%-os (PG) aromával:
Screenshot_2021-07-29-21-38-14-1

Ez így emberi fogyasztásra alkalmas, ugye? Vagy nem?

Ja! És nem utolsó sorban Aspire Onixx kit-ben követném el mindezt, csakis MTL-ezve…

Bármilyen meglátást, véleményt nagyon szívesen olvasnék!

9 kedvelés

Vegyél előbb kész alapokat.
http://eliquidvg.eu/alapok/nikso (Bár nem booster,)
Aztán majd meglátod, hogy melyik irány lesz a tiéd.

2 kedvelés

Sokat és erőset: ez így nem mond sokat, valakinek kezdésnek kell akár a 18mg is vagy 12mg elég. Van itt valahol biztos erről egy cikk…mindjárt megkeresem. :grinning:

Amit én javasolni tudok: ha keversz, akkor vegyél kész 0-ás alapot 70/30 az gőzben jobb, ízben gyengébb, th-ra ha jól rémlik inkább a pg többlet van hatással. De mindegy is…szóval vegyél 0-ás alapot, meg nic boostert, de be ne keverd az egészet. Keverj 10ml-t vagy csak 5ml-t teszteld le és ha jó, akkor keverj be többet, ha nem, akkor mehetsz feljebb vagy lejjebb.

Ez igaz a nic alapra is és az ízekre is, nincs rosszabb érzés, mint amikor ott álsz 100-200-300ml levessel, ami a wc-ben fog kikötni.

8 kedvelés

szia én annó pl 5 6 éve 18mg kezdtem kész alapot vettem 70vg 30pg et,úgy mentem lejebb 12mg os alapra mostmár 9mg alapot használok de szerintem neked a 12mg kész alap 70vg 30pg arány jó lehetne én helyedben azt próbálnám ki.Így hát venni kell kész nikotinos alapot ami 12mg erősségű és 70vg 30pg arányban van de ez az én véleményem.:wink:

4 kedvelés

Illetve aromából is a dohány van akinek bejön van akinek nem, én még nem találtam olyat, amit el bírnék szívni, max. pár desszert dohány.

Kezdőknek általában a gyümi az, ami talán kevésbé rizíkós, mondjuk egy mentolos red astair, mentol nélküli red berries, kék bogyós mentolos heisenberg.

Ezek általában minden vapernél ott vannak.

De ez az a rész, ahol aztán tényleg nem lehet tanácsolni, mert annyira egyedi kinek mi jön be…a lényeg, hogy először csak tesztelj, drága az alap. :+1:

6 kedvelés

Piros marbi, napi több, mint 40 szál. kezdésnek 18-as liquid…
Csökkentenem kellett a nikotiont, mert nem tudtam tőle bealudni. (1-2 óra szenvedés.) Pedig csak base liquid. 12mg-os már jobb, de most megy le 6-ra. Ez kb 3 hetes vapelési tapasztalat.
Ma 12-es liquiddel, 170 slukk. Lesz még talán +30.

9 kedvelés

Köszi a rekord sebességű válaszokat, feldolgozásuk folyamatban :smiling_face:

7 kedvelés

én egy par éve csak,9mg alapot veszek próbáltam 0 alapot plusz boostert is de nekem ez a legjobb engem kielégít most pl a 6mg alap gyenge lenne nekem nem lenne az a torokhatás meg ami ugye 9mg van.De hiába keverek 9mg alappal az sem lesz olyan erős mert ugye le kell venni az aromat is belőle kb lehet amit kapok levest az olyan 6mg vagy 7mg a végeredmény a kész levesemnek.:wink:

5 kedvelés

Szerintem előbb a base alapot teszteld, mert itt a boostert, meg a nikitonsót csak POD-okba ajánlotta eddig mindig mindenki, főleg nagy nikotin tartalomnál.
http://eliquidvg.eu/alapok/nikotin

5 kedvelés

én csak innen rendelek alapot amúgy jó kis oldal ez.:wink:

4 kedvelés

VG-PG irányt még nem tudom. Eddig csak 50-50%-ot ismerem.
Most jön UK-ból 100ml monster jam. Az már 75PG-25VG. 6mg
15€

3 kedvelés

a 75pg lehet nagyon híg lesz sőt biztosan szerintem.Én nem próbáltam max egyszer az 50 50 et de vagy sima vg alapot veszek vagy 70vg 30pg alapot szoktam.A nagyon híg alapoknál meg folyhat a tank is mert ugye én magamnak tekerem átlagban mindig.:wink:

4 kedvelés

Miert is csak podokban a nicsalt es a booster?Felem a kornyezo orszagokban az,hogy alaple nem is letezik.Hivatalosan,marpedig itt tenyleg nincsenek kiskapuk,csak nic vagy nicsalt booster ami jatszik.Podot eletemben meg jo ha otszor lattam az utcan​:rofl:

5 kedvelés

Én csak azt tanácsoltam, amit nekem ajánlottak, amikor az innokinba néztem e-liquidet. Rákérdeztem az aruháznál is. Ott azt a választ kaptam, hogy ekkora gőznél felejtsem el a nikitonsót. Főleg 18-20mg-os kivitelben.

3 kedvelés

Nekem csak azert furcsa,mert vajon milyen indokot tudott volna mondani az illeto,aki a tanacsot adta.
Itt van par pelda az en szemszogembol:
USA-ban ,ahonnan(szerintem) jott a nic salt az mtl-esek nagy resze salt-ot gozol.Bar van naluk 10-es erossegu,de ritka mint a feher hollo.Ott nincs TPD,a legtobb bolti kesz salt liquid 20-30-50-es erossegu.
Nalunk es Angliában ugyanazon gyarto kesz liquidjei kaphatoak sima nic-es es salt-os kivitelben.
És most a sajat peldam,eros dohanyos voltam18-20-as kèsz levesekkel kezdtem,vegyesen salt es nic.Most bo harom honap utan tartok ott ,hogy a dohanyos cuccokat levettem 15-re ,a gyumiseket 10-12-es erossegre.Allithatom a nicsalt nem befolyasolta sem a porlasztos,sem az rta mukodeset,porlaszto ,tekercs,vatta elettartamat.
A salt az csak mas ,instant cigi erzest ad mint egy adrenalinbomba,ket-harom slukk es beut.Olyan,mint felkeleskor az elso par slukk cigi.Ezert is imadtam,atszokashoz nagyon ajanlom.Jopar hete abbahagytam mar a salt-ot,nagyon jo dolog,de ha sima nic-es levest gozolsz egy lepessel tavolabb allsz a dohanyzastol.szerintem…:slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Amikor én kezdtem nem is hallottam a saltról, igaz akkor még booster sem volt, mert eleve 9-es alapot vettél vagy 20-ast, igazi tpd előtti aranyélet.

Szerintem a salt az kevesebb th, gyorsabb felszívódás, kb. ennyi, sima nickel is oda lehet …ni, ha 18-as.

6 kedvelés

Így átgondolva, lehet ezért mondhatta… Hogy ne üssön azonnal a cucc, hanem tudjam élvezni a vapelést.
Ma már 6gm-ost szívok, ebben azt hiszem, hogy booster van. Fel 11-kor jött meg a csomag, akkor cseréltem át 12-esről.
Jelenleg 101 slukknál járok még ezzel is, első hétben volt napi 1100 is. Nem értem magam.
Pedig 18-ról már 6-nál járok 3 hét alatt. 70%-ban nem azért szívok bele, mert kattognék a nikoton után. Hanem inkább pótcselekvés a cigi miatt.

3 kedvelés

Szia!
A többiek már elmondtak mindent amit lehetett (mint mindig :wink:).
Saját tapasztalattal tudlak gazdagítani vagy épp halálra untatni. A kezdetek kezdetén a 6mg is sok volt, a hosszú ideig tartó erős dohányzás hatása jelentkezett, azonnali köhögési roham, és olyan torokhatás, hogy a bokámig csúszott tőle a teljes légzőrendszerem. (Igaz, oxigénnel sem tudtak táplálni, mert a maszkot is leköhögtem magamról). Uh maradt a hármas, ami tökéletesen megfelelt, csak “kicsit” többet szippantgattam belőle. Amikor már bírta az arcom, akkor lépdeltem felfelé a nikotinmennyiséggel, de pillanatok alatt rájöttem, most már minek.
Én javaslom a 100ml kész alapokat, a srácok linkelték is, de én is megteszem:
http://eliquidvg.eu/alapok/nikotin
És egy 10%os kuponkód: evg10 (Köszi @anon31274546 :wink:)
Próbáld ki kicsiben melyik erősség jön be Neked, aztán ha megvan, induljon a nagyipari keverde! :wink:

7 kedvelés

Jobban belegondolva a booster csak egy sima “alaple” normal kiskereskedelmi fogalomra csomagolva.Ez egy 20-as,vagy 18-as alaple,sem mivel sem tobb,vagy kevesebb annal amit ti Magyarorszagon vasaroltok literszamra.A boostert is ugyanugy veheted tiszta vg,tiszta pg,80-20,70-30,50-50,70-30-ban.Az hogy,most booster ,nic shot,stb van rairva angolul ,az meg mind ugyanazt jelenti.Kint a base liquid a sima nullas alaple,booster-rel meg felhuzod es ennyi.A booster is csak egy tomeny nikotinnal higgitott alaple.Tpd szempontja annyibol ertheto ,hogy csunya dolgokra lenne kepes,ha azzal kedenenk el jatszani hogy most ebbe a keveresembe 3 vagy 4 csepp 1000-es nikotin kell?:rofl:
A saltnak meg szerintem akkor is van jelentosege.Gondolj bele ,vannak tobb tiz eve cigizo atallok.Van egy nikotin felveteli szokasuk,husz-harminc-negyven percenkent egy haromperces jo loket.A sima nic-es vape nem ilyen.Igen ahogy irtad a 18-as nic-cel is elohozod ezt.Ja elejeben ez nekem 10 perc volt…salt-tal meg 2 perc es tettem el jo messzire a modot​:rofl:Van aki sosem akar majd a regi szokasain tul lepni,jo a szervezetenek a bevalt ketperces loket,napi 1-1.5 mili liquid…nekik talaltak ki a nic saltot.

3 kedvelés

Ha most kezdeném, én így csinálnám: 500ml/18mg bekevert alaplével kezdeném innen:http://eliquidvg.eu/alapok/nikotin mint már sokan ajánlották! :facepunch:
Ha sok a 18 mg mehetsz lejeb is, majd kitapasztalod hányas erősség jó neked! :thinking:
Aztán vennék SnV az meg olyan egyszerű mint a faék, feltöltöm tele a flakont alaplével, összerázom hagyom érni és kész! :cowboy_hat_face:

4 kedvelés