Nikotinos liquid

Sziasztok! Nagyon fontos kérdésem lenne hozzátok. Mindenekelőtt annyit érdemes tudni, hogy én Decemberbe nagy hibámra rászoktam az Iqos-ra és letettem az E cigarettát amit 0-ás alaplöttyel szívtam. Szerencsére március végén sikerült visszaálljak a mentes alaplöttyre és letettem az Iqost, azonban a sóvárgás nem állt meg. Most 1 hete kb rávettem magam, hogy 3mg-os liquidet szívjak (egyébként ha ez fontos, bár nem hiszem 50/50-es arányú volt). A probléma ott kezdődött, hogy pár napja esténként érzem hogy a bal karom zsibbad, de inkább a kézfejem felé, néha együttesen a lábammal. Sajnos a pánikbetegségem miatt jól ráparáztam erre és most mentes liqudet szívok a mai nap, de majd megpusztulok annyira sóvárgok, egyszerűen hiányzik… Szervezetileg igazából egészségesnek vagyok tekintve, annak ellenére hogy refluxom és balpitvar tágulatom van, ami az orvosom szerint nem súlyos és simán élhetek úgy, mint egy normális ember (De amúgy meg nem vagyok normális :slightly_smiling_face:). Reggelente is mindig megszoktam inni a “kötelező” kávét, napközben kóla, néha sör, bor, pálinka, meg ugye minden ami A-val kezdődik :laughing: De viccet félretéve, Ti találkoztatok esetleg ilyen helyzettel? Nikotinos liquidekkel sajnos nagyon kezdő vagyok, mármint nem tudom hogy hány slukk felel meg 1 szál cigarettának (mondjuk egy arany Marlboronak, sosem szerettem az erős cigiket). Meg hogy mennyit szabad szívni egy nap belőle (azaz a 3mg-ból) stb stb… Egyébként ha ez fontos egy Zeus z sub ohm tankban szívtam, körülbelül 25-32 watton. Válaszotokat előre is köszönöm és nagyon remélem, hogy tudtok segíteni nekem és megoldást tálalunk erre a kínszenvedésre… :wink:

Szia

Részemről még nem találkoztam nikotin által okozott ilyen tünettel, persze ettől nincs kizárva, hogy lehet.

Első körben azért azt javasolnám, próbáld ki nikotinsós boosterrel, azt (mint a ciginél) egyből érzed ha sok, ezzel be tudod határolni mennyire van szükséged. Máshogy szívódik fel, és hátha az nem okoz ilyen gondot se.

Ezen kívül nem mindegy, milyen tankból, hogyan szívod. Pl MTL felhasználás esetén nagyobb nik tartalom mehet, mivel sokkal kevesebbet porlaszt, mint egy DL tank.

Szerk: ja és ha a porlasztó/tekerés nikkeles, az is okozhat problémákat, bár jellemzően nem ilyet.

2 kedvelés

Inkább gondolnék valami gerinc eredetű problémára, érszűkületre, de nyilván nem akarok távgyógyítani, nem vagyok én Gyurcsok Jóska, de szerintem a nikorin nem okoz ilyet (tipp).

Addig is az erő legyen veled…küldöm az energiát. :sweat_smile:

Szerintem egy gerinc állapot felmérés nem árthat.

2 kedvelés

Szerintem ha tul szivod magad max kavarog a gyomrod ertsd hanyinger es fejfajas. De ehez lehet egesz nap szivni kene.

3 kedvelés

Fejfájás, hányinger nem lépett fel szerencsére.

2 kedvelés

Rendben köszönöm! Azt elfelejtettem írni, hogy néha szédelegni szoktam, de szerintem az csak a meleg.

2 kedvelés

Na az is meglehet. A hátam az rohadtul fájni szokott… Meg a cipőmet is lejárom elég rendesen, mert elég hülyén sétálok :neutral_face: De egyébként köszönöm a jókívánságokat, feldobtál :laughing:

Azt szeretném kérdezni még, hogy egy 2 éves booster szerintetek még belefér? Vagyis elszívható? :sweat_smile: Ha gyengébb egy kicsit az nem baj.

Meg egy dolgot elfelejtettem, mikor zsibbadtam akkor megmértem a vérnyomássom is. 121/71/76 volt.

Szerintem ez inkább valami ideg károsodás lesz, csigolya kopás, a gernicvelőt nyomja a csont, az idegpálya van nyomás alatt, ilyesmi, ennek valami vállfaja. Végtagzsibbadás ezeknek a jellemző tünete. Lehet akár egy gerincferdülés vagy valami gerinc sérv, szóval én mindenképpen elmennék ebben az irányban valami kivizsgálásra.

Feleségemnek van egy barátnője, neki a kézzsibbadás valami nyaki gerinckopás miatt van.

3 kedvelés

Ez a végtagi zsibbadás,nyomó érzés nálam akkor jön elő ha b@szakodik a vérnyomásom,vagy a hosszantartó rossz testhelyzet stb… egyfelől szinte biztos lehetsz,ezt nem a nikotin csinálja. De azért egy dokihozz nézz be ha ráérsz.

2 kedvelés

A vérnyomással nincs gond . Orvos lásson azért . Rossz testtartás , kacsázó lábak és rossz ülés pozíció (egyenletlen terhelés ) . Lehet rossz cipő miatt is a fent említett első kettő ha a cipő sarka belül előbb meg süllyed mint a többi része akkor a súlypont máshová kerül ami miatt a boka és a sorok rossz vonalba kerül . Eltolódik a súlypontja az embernek előre kerül a váll és húzza a derekat. Pihenéskor lelazul az adott izom köteg és torlódik nyomja az ideget . Rossz dolog de nyújtani és kemény talpú cipő aminek eleve tömör a talapzata .

3 kedvelés

Èn is gerinc-eredetű problémára tippelnék. Érdemes lenne egy MRI- csinàltatni, majd a lelettel felkeresni szakorvost. :thinking:

5 kedvelés

En is csampasan jarok. A cipoim kulso sarka kopik. Ha tulzottan kopott akkor nekem a jobb kezem es csipom faj. Ha el kezd fajni teljesen mindegy milyen a cipo allapota csere. Nyilvan ez a privat eletben nem okoz gondot. Hala istennek tobb cipovel megaldottak. :grinning:. Raadasul a felesegemnek cipo fetise van. Igy kenytelen vagyok en venni viszont munkaban mar mas a helyzet. Itt ezen vitatkoztam a multkor.

1 kedvelés

Na faxa, most voltam járkálni, a bal talpam szétmegy konkrétan ahogy pihenek… De szerintem akkor meg is van a probléma okozója. Mindenesetre megpróbáljam a lötyit óvatosan szívni? Nagyon bevagyok már zsongva :grimacing:

Simán…ezekből nem úgy szívódik fel. Cigitől kaptam nikotinmérgezést 18 évesen.

Vapetől soha. Pedig 15-18-20 mg-os leveseket szívok.

3mg-ból mennyit érdemes 1 nap elfogyasztani?

Amennyit kíván a szervezeted.

3 kedvelés

Nem szeretném számszerűsíteni, de szerintem a 3 mg-os elbír MTL-ben 10-15 ml-t is egy nap.
Az nem erős abszolút.

2 kedvelés

Ez teljesen igaz, csak nem akarom véletlen “túltolni”, ha olyan lehetséges :sweat_smile: