Hány csepp és hová?

Sziasztok! Pár napja(lassan egy hete) kísérletezgetésbe kellett fogjak mert folyamat kapar és fáj a torkom, éjszakánként köhögök is. Így úgy keverve próbáltam a likvideket, hol ezt hol azt önmagában a többiek kizárásával. (szívtam még 100 % üres vg-t is brrr) Most éppen ott tartok hogy nikotinmentes de aromásított alaplevet szívok. Viszont ma egész nap olyan cimbi mellett kellett üljek aki láncbagós és rége negyütt pöfékeltük az analógot feszt. És bizony most kb egy év után igencsak elkapott az érzés hogy rágyújtsak :face_with_hand_over_mouth: Magyarán, bár a 3 mg nik (amit legelek) igencsak hegyi levegőnek tűnhet, bizony a naív véper megérzi a hiányát. A kérdésem (mert itt olvastam említés szintjén a bőrös szívást): hova és mennyit csepegtessek a standard 10 ml/20 mg os boosterből hogy bevigyem a kellő adagot? Honnan szívódik fel jól gyorsan és problémamentesen?

Köhöm mint az LSD szem alól vagy nyelv . De ne tégy ilyet inkább csepegtes a tankba . :+1: ütő ér környékén

Jah a tankba most pont nem akarok, hogy kiderüljön mi b@ssza a torkom :frowning: Ezért gondoltam valami egyéb feszívódási pontra a tüdőn és a szájon kívül. Az tuti hogy a szemembe se fogom. Annál már a cigi is jobb.Ütőeret próbálom

Nikotinrágó vagy nicorette spray. Szerintem ez a legegyszerűbb módja a nikotin pótlásának az átmeneti időszakban.

3 kedvelés

Bárhova cseppented elvileg mindenhol felszívódik, talán csuklóra lenne ésszerű, talán hamarabb a keringésbe jut. De hozzáteszem, hogy én ebben annyira nem hiszek. Vagy túl sokáig tart míg felszívódik, vagy nem az egész szívódik fel. Mondom ezt azok után, hogy múltkor rám folyt a 100as, amíg nem végeztem nem mostam le és semmi bajom nem lett. De volt már korábban is ilyen és akkor sem éreztem, hogy felszívódott volna. Vagy csak nálam nem jön ez be…

3 kedvelés

Nálam bejött a “nyalogatom” dolog anno. Pár csepp, ujjbegyre cseppenként, aztán lefety.
Persze ez kész liquid volt.
Haszna:
Éreztem ízt, kis “th” érzés is volt, és csökkent nic hiányom is.
Ez akkor volt jó, ha kifolyt/betojt a kezdetleges akkori vape cuccom. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Az más, ha “nyalogatod”, ott közvetlen is fel tud szívódni, de a bőrünk, ami elvileg azért van rajtunk, hogy ellenállóak legyünk bizonyos dolgokkal szemben az nem biztos, hogy olyan egyszerűen átenged bármit is, korlátlan mennyiségben.

4 kedvelés

Így van.
Plusz se íz se semmi.
A nikotintapaszból órákon keresztül szívódik fel például, és ott is részben ezért működik, mert a tapasszal lezárt bőrrész nedvesebb, vérbőbb.

2 kedvelés

A nikotintapaszt a “profik” úgy teszik fel, hogy az adott területet kicsit összenyomják, ráragasztják a tapaszt, majd mikor elengedik érződik ahogy húzza. Állítólag ez azért jó, mert tágabbra nyitja a pólusokat. De mivel sosem viseltem niktapaszt így csak gondolom, hogy amúgy van benne igazság. Viszont egy volt osztálytársam szerint meg ez úgy működik, hogy ki kell vele plakátolni az egész testet és talán úgy ér valamit. Egyébként több értelmét látom ilyen tekintetben a szüssznek, de az meg olyan magas koncentrációban tartalmaz nikotint, hogy nehéz felfognom, hogy a 150mg-os sznüsszel tolják Izlandon. Egyszerűen hihetetlen. :flushed:

4 kedvelés

Snüssz, igen…Valamikor kipróbálam pár hétig…vagy 5 félét. De nekem hiányérzetem maradt, mivel se gőz, se th :grin: iletve amúgy nem olyan módfelett guszta​:roll_eyes:

1 kedvelés

Átengedi. A nikotin bőrön át is felszívódik. A nyálkahártya mindig gyorsabb, de bőrön át is tökéletesen.:smiley:

1 kedvelés

Nem mondom, hogy nem. Csak nem biztos, hogy 100%-ig felszívódik e az adott erősség. Meg az idő, abban biztos vagyok, hogy sokkal lassabb.

1 kedvelés

Megpróbáltam este. Kentem néhány cseppet a csuklómra, de reggel úgy ébredtem hogy szétb***ott az ideg. Pont olyan feszült voltam mint anno amikor a cigit próbáltam letenni. Nagyon tipikusan a 2. 3. napon jön elő ez a rettenetes hiányérzet. Neki is estem a rendes likvidjeimnek, már nem érdekel hogy kapar vagy eszi a torkom. Remélem lassan kigyógyulok ebből a fogalmam sincs miből. Hetek óta fáj a torkom és éjszaka köhögőrohamok gyötörnek.

Illetve sok helyen nehezebben kerül pl. a véráramba. Nyilván így kevesebb “hasznosul”.

2 kedvelés

Javasolnám neked, saját tapasztalat okán, hogy próbáld meg “nyalni”. De fentebb kifejtettem. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Tudom egy régebbi posztodban is olvastam a nyalakodós módszert és a következő az lesz ha folytatódnak a tüneteim. A múlt éjszakám már viszonylag jó volt. Meglátjuk.
Viszont ahogy az imént említetted maga a gőzölés élménye baromira hiányozna. Talán ez a finom ízek miatt még addiktívabb mint a dohányzás? :thinking:

1 kedvelés

És mi az amitől a vape miatt kapar a torkod ?
Akarom kérdezni tuti hogy attól kapar ?

1 kedvelés

Nem, szerintem nem attól. Van valami alap betegség jellegű dolog (azért írom így mert ilyen még a közel 50 évem alatt nem volt hogy hetekig fájt a torkom) amit a gőzölés triggerel. Kísérleteztem több mit egy hétig és most értem oda hogy a nikotint hagytam ki a likvidből.

1 kedvelés

egy eukaliptusz olajos sima gőzölést próbálnék a helyedben…további bajod ettől nem lehet, sőt…
Mondjuk egy allergián vagy legyengített immunrendszeren ez sem segít…max a légutat tisztítva tünetet enyhít

1 kedvelés

Esetleg a tekerèshez használt huzal anyagának változtatását is megpróbálhatnád.:thinking:

2 kedvelés