Allergia vagy mi ez?

Sziasztok!
Mi okozza a nyelv és szájpadlás zsibbadását? Most már 30/70 pg/vg %-ban keverek, mert a 50/50 nagyon kaparta a torkom. Ez most már megszünt, helyette jött a zsibbadás​:grimacing: Eléggé szűk nekem ez a tank (DoggyStyle 2k18), ez befolyásol valamit?
A nikotin tartalom kb 18-16 mg.
Kevesebb nikotinnal ráakartam gyújtani, próbáltam 10 mg-al is.
Öblögettem mentolos szájvízzel is, nem segített.
Szóval most már nem is tudom mire vagyok allergiás :sweat_smile:
Próbáljam meg a full vg-és keverést?

Szia!Sokat püfüzöl…(fiam mondja így) ja és lehet a levegősebb tank jobb lenne

3 kedvelés

Ez azért izmos nikotin adag.

4 kedvelés

Hát tudom, de félig vagyok leszokóban és mindig ráakarok gyújtani, ezzel a nikotin mennyiséggel nem annyira

1 kedvelés

Nekem a gondolatától is elzsibbadt a szájpadlásom :sweat_smile:

2 kedvelés

Igen tervben van a vétel :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Drukkolok Neked!
Próbáld meg! A cigit engedd el és csak “püffölj”. A 18mg elég lesz. A kezdetekkor még ez is elég volt, hogy kiüssem magam. Ez máris megszünt mikor lementem 9mg-ra és most 6-ra.
Májusban kezdtem és kb napi két doboz cigi volt az adagom. Piros Multi.
A nehezebb pillanatokba a Vaperina olvasgatás, a szenvedély ami a vape-eléshez köt Sokunkat segített át.
Azóta is minden nap fent vagyok.
Ahogy @John írta, függőséget okoz. Csak ez nem káros.
Hajrá!

8 kedvelés

Köszönöm szépen a biztatást!
Igen nehéz a dolog, hogy megalld a cigit és még ez a kitapasztalas is, hogy mi a jó nekem​:sweat_smile: Próbálok erős maradni, ma csak 3-om szál cigit szívtam :roll_eyes::smile:

5 kedvelés

Azért, mert én is átmentem ezen:

  • Kell egy jó cucc. Hogy legyen sikerélmény. A vacak folyik, lemerül, rossz ízű.
  • Kell egy minőségi alap és egy elképesztően finom aroma.
  • Végezetül, kell egy kis kézügyesség

Minden másra itt a Vaperina Közösség.

Volt, hogy a béna kezdő szet úgy megszivatott párszor, hogy csak a fórum olvasgatás, hogy lehet ezt jól is csinálni, mentett meg attól, hogy a falhoz vágjam a kütyüt.

Rátaláltam a még nem a legdrágább, de már aránylag megbízható ezközökre. A ciginél rövid, de hosszútávon biztosan olcsóbb a vape-elés bármit is veszel.

A választásban is és mindenben is itt a Vaperinán sokan fognak segíteni.

Átszokásom óta nem köhögök reggelente.

(Egy sor törölve. Benéztem, Gmail-levélként kezeltem)

Üdv:
Samu!

Ui.: Sok-sok leszokásom közűl ezidáig ez a vape-elés cucc a legszórakoztatóbb.

“Ha akarsz valamit, csináld!
Ha nem csinálod…
Talán nem is akartad igazán”

Hajrá!!!

Ivett üzent innen Vaperina <noreply@vaperina.cc> ezt írta (időpont: 2021. nov. 2., Ke 14:14):

7 kedvelés

…és még egy fontos dolog:

A vape-elés nem cigarettázás. Mint ahogy emlékszem @Deepfreeze kolléga írta "a dohány ízű aroma sem cigi ízű.

A jó hír viszont, hogy mindkettőnél sok-sok a hasonlóság.

Egy vidám példa a végére:
"A fecske olyan mint a gólya.
Csak kisebb és nem hasonlít rá.":grin:

8 kedvelés

Igen, köszönöm szépen :smile:

3 kedvelés

A nyelv és szájpadlás zsibbadás nálam is tutira a sok nikotin matt volt. Nem kell neki csinálni semmit, aludj egyet rája, holnapra magától elmúlik. Ciginél nem volt jellemző, főleg, ha tüdőztem. De a pipát nem tüdőzi le az ember, akkor mit élvez? Az ízét élvezné, ha lenne. A tömény füstöt rászívja a nyelvére. Annak se kell több, megfájdul, elzsibbad. Ugyanez a vapelésnél. Nagyon várod, hogy legalább az ízét élvezzed, és odateszed a nyelved a gőz útjába. Tegnap már én is vártam a nikotin mérgezést. A By-ka tank fordított menetes fedele megtréfált. Amikor zártam be, vele együtt forgó palást kihajtódott, és minden a kezemre folyt. Hogy az a drága anyag kárba ne vesszen, lenyaltam. Szerencsére nem mindent. Hagytam a mosdónak is, és a törülközőnek is. Valószínűleg még messze lehettem a halálos adagtól, mert nem lett semmi tünetem. Annyit azért tanultam, legközelebb a palástot fogom, és nem a modot, vagy a talpat, amikor tekerem rá a kupakot. :upside_down_face:

3 kedvelés

Már 2 napja zsibbad :grimacing: megprobalom a kevesebb nikotint asszem

Mikor vapelsz? A cigivel egy időben, vagy külön- külön? Mert a végén már én is azt csináltam, az egyik kezemben a pipa, a másikban a szett. Egy szívás a füstből, a másik a gőzből. Utána megkérdeztem magamtól. Tényleg annyival szarabb, hogy muszáj volt lemenni a trafikba dohányért? De előtte már erőltettem a nikotin drasztikus csökkentését. A válaszom az lett: A dohány valójában csak sokkal büdösebb. De a gőz is van annyira élvezetes, ha van benne elegendő nikotin. A 3 mg/ml valóban közel nullával egyenértékű. De 10 mg/ml felett sem látom értelmét tovább emelni, mert nekem a tíz is elég erős. Olyan 5-6 mg/ml körülire kevergetek azóta. De mint írták sokan az mindenkinél egyéni, mennyit kíván, és mennyit bír el mérgezés nélkül elviselni?

1 kedvelés

Hát csak akkor szívok cigit, amikor érzem, hogy nagyon hiányzik! Ma 3at szívtam

1 kedvelés

Sajnos az elképesztően finom aromát nem sikerült még megtalálnom majd 9 hónap alatt​:cry:

1 kedvelés

Én is valahogy úgy voltam vele, még a régi időkben, amikor lehetett épületen belül is szívni, munkaidő alatt elment az egyik doboz, a másik otthon már nem mindig fogyott el, de reggelente kiköptem a tüdőmet úgy köhögtem. Aztán drága is lett, meg ki is lettünk tiltva szinte mindenhonnan. Olvastam egy könyvben “Hogyan éljen az idős ember?” Még a nagyanyámtól örököltem. Abban írja a doki, hogy a pipa mennyivel egészségesebb, mert az 4-500 fokon ég, a cigaretta nyolcszázon. A pipafüstöt nem tüdőzik le, stb. Olcsóbb, mert 2 doboz cigi ára dohány elég egy hétre. Ritkábban kell szívni, mert a tömény kátrány íz több órára eltelít. Ezért kb 30 év cigaretta után majdnem 20 évet pipáztam. De azért, ha a pipaszárba belenézel, hogy mi dugítja el azt folyton-folyvást, az is undorító. Persze, a nikotin mellett a kátrány illata is része volt a függőségemnek.

3 kedvelés

Kedves Beatrix!

Hol maradt a kaland vágy???:grin:

Én ilyen lakótelepi kulcsos gyerek vagyok, aki suli menzán nőt fel, mindent megeszek, de aroma választásban én is keresem a non-plusz-ulra élményt, bár még nem nagyon lőttem mellé. Már sok ízt állandónak gondoltam mégis hajt a kíváncsiság, a többiek áradozása, élményleírása.

Pl. @Vaperina_Kinga írt a k-flavor-ról kritikát és gondoltam, majd egyszer…
…és amikor Te is vettél, írtál is róla, én is elolvastam még kétszer, majd átszaladtam Zsámbókra és vettem egy Alfit és egy Garison-t. Tudom, impulzus vásárlás, de így történt.
Gondoltam, majd ünnepekre…az Alfi-t bekevertem…
…most keztem bele, de nem fogja megérni november végét.
Nagyon finom, olyan" jóféle “cukrázda feeling”.:stuck_out_tongue:

“Mindennek ellent tudok állni, kivéve a kísértésnek”
Oscar Wilde

Ui.: Nem tudnám egész életemben, nap mint nap csak ezt szívni. De most ő a leges-kedvenc. Hogy holnap mi lesz, ki tudja???

5 kedvelés

Úgy-úgy.
1992.
Dobozos cigi, ős vape, pipázás, sodrás, dobozos cigi, vape…
2021.
Ma már mind büdös, a vape nem.

1 kedvelés

Csak 5 nap vagy mennyi kell a K Flavour-nak nem?
Holnap érkezik még csak a csomag…még a nikotin is pár nap múlva.Már nagyon várom.Muszáj valami fantasztikusat találnom.