Nem tudok dönteni

Több helyen olvastam már, hogy sokan megijednek ezektől az újításoktól, néha annyira, hogy nem is merik megvásárolni az adott modot. A kis Sensis-emben ugyanezek a funkciók vannak. Pár óra ismerkedés/szórakozás után a mindennapi használatot nem befolyásolja egyik sem…vagy talán a jobb megfogalmazás az, hogy nem bonyolult, nem macerás a dolog.

A hertz állítgatós F0 móddal ritkán szórakozok, nem igazán érdekel, illetve olyankor nem megy a coil+, azt meg szeretem. Egyébként talán az összetettebb ízvilágú lötyiknél van nagyobb jelentősége, mert a frekvenciától függően mindig más-más íz dominál jobban. A Snickersem pl valóban hol csokisabb, hol inkább mogyorósabb volt. Elég jópofa, de nekem inkább csak játék.

A “magától rezegtetés” lenne a coil+ mód, ami elvileg úgy működik, hogy a beállított wattod 40 százalékával, 0,4 másodpercig még dolgozik a gép, a tűzgomb elengedése után. Így liquidet szív magába és lerezeg a friss gané (a gyártó szerint).
A gyakorlatban a slukkok után hallható egy halk kis “utánszívás”. 3 hónap alatt soha, egyszer sem éreztem szörnyű, égett ízt, semmi dryhit. 3 hetet simán bírnak a porlasztóim, igaz, szerencsére nem lóg ki egész nap a számból az elektromos cigi.

Van még a refresh funkció, ami ugyanazt csinálja, mint a coil+, csak nem automatikusan minden puff után, hanem azt egyszer benyomod és annyi. Ez valóban azt csinálja, amire a neve is utal: felfrissíti a porit. Én ezt olyankor használom, amikor órákig nem nyúltam a géphez. Szerintem működik, még soha nem volt kiábrándító első slukkban részem.

Na hát ez így most jó hosszúra sikerült, bocsi. :smiley:
A lényeg, hogy nálam az esetek 90%-ában be van állítva a coil+, 1-1 hosszabb szünet után nyomok egy frissítést és minden ok, nincs vele napi szinten egyéb teendő.

9 kedvelés