Nem tudok dönteni

Szia Miklós. Köszönöm a bókot. :hugs: Csak igyekszem naprakész maradni. Számomra az is fontos mit tud a mod, a kinézet mellett. A Pico 2 is szép, de csupán az alap funkciókat tudja és monokróm a kijelzője. Utóbbi még nem is lenne baj, csakhát a Z80-al szemben tényleg alapabb, ha szabad így fogalmazni. De tény, hogy amit kell azt tudja. Viszont ami miatt a Z80-at ajánlanám az első sorban az, hogy az a mod már 4. generációs. Van benne:

  • Refresh mode, ami a coilok élettartama szempontjából lényeges. Ez az ami rezgéseket bocsát a tekercsre, ami miatt sokkal lassabban kokszolódik.
  • egy úgynevezett F0 mode, amivel watt helyett frekvencia értéket tudsz beállítani, ami MTL-hez 50-100hz közötti érték a javasolt, DL-hez pedig 20-50hz a javasolt érték. Ez is a jobb élményt hivatott elősegíteni. :slightly_smiling_face:
  • A tűzgomb reakcióidején is javítottak. Azonnal tüzel, ami bár van akinek hátrány, de én mindenképp pozitív előrelépésként könyvelem el. Hisz ehhez könnyebb hozzászokni mint ahhoz, ha lomhán tüzel a mod. :slightly_smiling_face:
  • Sokkal nagyobb figyelmet fordítottak a védelemre. Jobb chipeket, mosfeteket kapott amik miatt biztonságosabb is lett.
  • A teljesítmény 80w, 75 helyett, a Pico-val szemben.
  • Illetve 27mm-ig fogad a Pico, a Z80 pedig 28mm-ig.

Igyekeztem nem túlzottan lehúzni a Picot. És bocsánat a Pico kedvelőktől, volt nem is egyszer Pico-m, nagyon jó, nagyon szuper. Amire kell arra tényleg kiváló. De a plusz “flancok” miatt úgy gondolom a Z80 jobb. :slightly_smiling_face:

Szerk.: A Z80 színes kijelzős. Oled, ha jól tudom. :thinking::slightly_smiling_face: Flancosabb, na. :sunglasses:

9 kedvelés