Nektek volt már szívritmus zavarotok ezektől?

Amikor ezt a cikket olvastam, magamra ismertem! :frowning: sajnos nekem ezek szerint tényleg ez okozott elég durva ritmuszavart. Már nem hiszem el hogy mindenre ennyire érzékeny vagyok.

Nekem a bérpappír és a számla láttán szokot lenni szívritmus zavarom. Erről nincs kutatás?
Egyébként a “bizonyos anyagok” és a “specifikus” nem valami konkrétum szerintem, pláne ha figyelembe veszem hogy (ha jól emlékszem) az eubol ki van tiltva olyan vegyi anyag amit az amcsik beletesznek a vape termékekbe.

1 kedvelés

Hát, nekem nem inkább az áremelések, a megszűnt levesek, aromák, illetve a szankciós riogatások okoznak hasonlót :roll_eyes::grin:

1 kedvelés

Bentről rendeltem! és én szarul voltam sokszor már eddig tőle, de lehet azért is mert feszt szívtam, összevissza vert a motor. Annak jó akinek nincs semmi baja. Nem lehordani meg eltessékelni akarom az embereket, csak ezt bizony én szoktam érezni.

A párommal egy időbe abba hagytuk a vapelést mert ossze vissza kalapált a szíve (nem azert mert meglátott! Amiatt jó hogy nem allt még le) depresszios lett, és még sok egyébb problémája volt, és mivel a vape volt viszonylag új dolog arra gyanakodtunk. Tartott ez az időszak 1 évig, és nem múlt el. Majd kiderült hogy a natrium glutamat okozhat ilyen problémákat, amiből abba az időbe nagy volt a bevitel (hála a metró kartyának). Majdhogynem minimumra lett csökkentve es azota semmi gond… csak ha eszik a csipszemből. De azt meg is érdemli.
Csak azért írtam mert nálad sem feltétlenül a vape a gond. :wink:

Nem tudom… egy ideje ki vagyok fogyva, most rendeltem aromákat, meg az aromamesterről nikket is mert az is kell, szval lényeg mióta nem vépelek, nem érzem. Akkor van baj, ha szó szerint egésznap a számba van, ha csak alkalmanként veszem elő akkor nincs ilyen. Épp ezért próbálok most erősebb levet hogy ne legyen a számba feszt. Jut eszembe a csipsztől is ugyan úgy rossz, + energiaital, utóbbit régóta totál mellőztem! csipszből jó ha 4 havonta kezembe kerül 1, lejjebb adtam ott is.

“Jóból is megárt a sok” szokták volt mondani. Párom erre találta fel a slukk számlálót. 10 slukk és ha tetszik ha nem 1 órán át nincs vape. A te esetedbe még ha ez segít is ideig óráig arra kéne rá jönni hogy mi váltja ki. Bár a cikkel kapcsolatba szkeptikus vagyok mivel nem vagyok se orvos, se okos nem tudom se cáfolni, se alátámasztani, de a magam környezetébe azt látom hogy nagyon sok minden kiválthat ilyen problémát. Másik példa, munkatársam. Össze vissza ver a szíve, és egyéb. Nem vapel, csak cigizik. Futott több kört az orvosoknál, semmi fizikai baja nincs. Máshol próbálkozik, javulgat.

Nekem most is olyan atomórát lehetne hozzá igazítani, mondom ilyenkor nincs baj. JAh a slukk számláló, az 100% beválna! de próbálkozok több erővel, hátha.

Szurkolok hogy megoldodjon a probléma! :wink:

Max felhagyok vele, ennyi. :slight_smile:

Kamu. Avagy a “szokásos” ijesztgetés konkrétumok nélkül, homályosan fogalmazva.

2 kedvelés

Itt lehet a kutya elásva…
Amúgy sosem volt ritmuszavarod korábban?
Nekem volt (pánikrohamnál), de a vapeléstől még sosem.

Pszichoszomatikus probléma lehet, az simán tud ilyeneket (és sok minden mást is) produkálni.
Ráadásul olyan alattomos, hogy nem a konkrét stresszhelyzetben jön elő, hanem késleltetve, amikor kvázi nyugodt az ember. Legalábbis nálam így volt, és mások is tapasztaltak ilyet, akiket ismerek. :thinking:

2 kedvelés

Nem kamu, ezt én alátámasztottam!! jobb ha nem tapasztalod meg, mert elég xar. Diagnosztizálva nincs ilyenem, nekem szépen ketyeg ahogy kell, egyszer mikor sok csipszet ettem meg sok energia italt ittam akkor volt.
"Pszichoszomatikus " és ha netán ez? ezzel mit kéne kezdjek? és miért csak vépeléskor van? most nincs mert még nem tudtam bekeverni, de ha elkezdem megint előjön le merem fogadni.

A cikkre gondoltam, nem a te problémádra.

2 kedvelés

A cikk is arról szól hogy a vépeléstől, ezen fekszik az egész cikk.

Dohányoztál korábban? Az analógtól nem volt semmi bajod?

Nem volt ilyen. Vmire allergiás lehetek.

Viszont a cikk meg nem fekszik semmin. Ilyen cikket én is tudok írni. Volt már cikk arról is, hogy ugyanolyan káros, mint az analóg (erősen kétséges a közel 400 féle káros anyag nélkül, ami a cigifüstben van), halált okoz (kiderült, hogy kábítószert, stb. fogyasztottak elektromos cigarettából), és a többi sületlenség.
Természetesen nem egészséges az e-cigi, csak a hegyi levegő az, de ha már akár csak 10%-kal jobb, mint az analóg, nem üldözni kéne. De azt is látjuk, hogy üzleti érdekből igyekeznek ellehetetleníteni.

3 kedvelés

Ha allergia, az kimutatható, gondolom. Vizsgáltasd ki.
Ha az sem, akkor lelki ok.

Ne olvasgass ilyen cikkeket… :wink:

Viccen kívül: mióta használsz elektromost? Kezdettől volt ez a probléma?

2 kedvelés