Az infarktus és az átállás kapcsolata

Kedves @Vaperina_Kinga és mindenki!
A nagyinak infarktusa volt. Most már jobban van, tegnap haza is jött.
Nagyon szeretném kideríteni, hogy mitől lehetett neki. (jó sok rizikófaktora van neki még pluszban, de…) Lehetett attól, hogy leszokott a cigiről, vagy az ecigi váltotta ki?!
Vagy a tisztulási folyamat előidézett valamit? (egy plakk levált a érről, ez okozta az elzáródást?!)
Nem tudom, hogy 60 év fölött a leszokás lehet még veszélyesebb?!
Mellesleg apám is abban halt meg, hogy már nem tudott rágyujtani egy betegség következtében és a hirtelen leszokás valamit tett vele.
Keresgéltem az interneten, de nem nagyon találtam semmi magyarázatot. Hátha van itt valaki, aki esetleg jobban belemélyedt a témába.

Ez szerintem orvosi kutatás kategória, nem hiszem, hogy itt vagy úgy általában az interneten releváns választ kaphatsz.
Szakorvost kell kérdezni.
Nagyinak további jobbulást.

3 kedvelés

Köszönöm szépen @Deepfreeze!

1 kedvelés

Sajnos ezügyben nem tudok segíteni. Még hallani sem hallottam hasonló esetről. Én is a szakorvost kérdezném. Mielőbbi gyógyulás, javulás a nagyidnak. :heart:
Drukkolunk Neki! :kissing_heart:

3 kedvelés

Mielőbbi teljes felgyógyulást kívánok​:hugs:

1 kedvelés

Mielőbbi jobbulást, neki…

1 kedvelés

Köszi Kinga! Az az igazság, hogy az orvosok el vannak foglalva a coviddal, leszarnak minden beteget! Nem tudtam beszélni velük​:pensive: Mindegy, keresgélek minden fele, márcsak kíváncsiságból is!

Köszi @anon88785338!

1 kedvelés

En lassan 10 éve vépelek, de soha nem hallottam olyat, hogy valakinek baja vagy gondja lett volna a gőzöléstől…

1 kedvelés

Nem a vapetől volt baja szerintem, hanem a káros anyagok ahogy ürültek ki az ereiből, én erre tippelek.

Bár tudnék segíteni Drága. :pensive: De én nem az e-cigit okolnám. Inkább azt, hogy elkezdett tisztulni a szervezete, és ahogy normalizálódtak az erek valami leszakadt. Én csak erre tudok gondolni, de jobb, ha megkérdeztek valaki hozzáértőt. Ez csupán az én gondolatom, véleményem…

Igen, pont előtte írtam ugyanezt :blush:

Jajj, ne haragudj, most látom már, igen. :hugs:

Én is ezt írtam am pm ben ÉS NEM VAGYOK ORVOS DE HA FIGYELMBE VESZÜK A LEIRT DOLGOKAT . Mert a covid miatt sajnos egymásra vagyunk utalva akkor elégé egybe vágnak a dolgok ,és nagyon jól tudom hogy nagyon sokan lesznek akik nem értenek velem egyet !

Nikotin megvonási tünetek

A nikotin az összes belső szervet és szövetet érinti, ezért az elvonási tünetek polimorfak: szív, erek, központi idegrendszer, emésztőrendszer.

  • Fokozott agresszivitás, ellenőrizetlen irascability, ésszerűtlen ingerlékenység. A szorongás állandó érzése, a vágy, hogy mindent gyorsan elvégezzen, a képtelenség, hogy megvárja cselekedetei és a körülötted élők eredményét.
  • Krónikus fáradtság szindróma, gyengeség, fáradtság.
  • Szájszárazság, állandó szomjúság
  • Végtagi remegés.
  • Migrénes fejfájás, ájulás, szédülés.
  • Mérgezési tünetek: hányinger, dyspepsia.
  • Alvászavar.
  • Magas vérnyomás, szívritmuszavar, lassú vagy gyors pulzusszám.
  • Légszomj, nedves köhögés sok váladékkal, állandó fulladásérzés, fülledtség.
  • Depresszív állapot.
  • Állandó étkezési vágy (polifágia).
  • Allergia.
  • Dyshidrosis.
  • Állandó stressz.
    Én azt mondom MÉG MINDIG mint nem orvos hogy a tisztulás folyamata volt az ami sajnos lehet elő idézte ezt az egészet :frowning:
3 kedvelés

Ha nikotinosat szívott akkor nem hiszem. :thinking:

2 kedvelés

Jobbulást a Nagyinak! Neked meg sok erőt,hogy tudjál neki segíteni.

2 kedvelés

Köszönöm @Janos_Groszeibl! Igen, most van három gyerekem :sweat_smile:

1 kedvelés

Szerintem nem a nikotin, hanem a kátrány meg a többi szar, ami kijön a szervezetből.

2 kedvelés

Ismerős hasonló a cipőm…

1 kedvelés

Ezt akartam én is írni pont hogy a sok mérgező valami amikor távozót szervezetből lehet az okozót valamit sajnos :frowning:

1 kedvelés