Nagyon kezdő

@Krisztocska nem vagy naiv…csak ez úgy működik,hogy ha ő úgy gondolja,akkor a nap kellős közepén merül le és így jártál​:wink:Én is úgy gondoltam eleinte,hogy este pl.félig volt még az akku,de mindig feltettem töltőre,hogy kibírja a másnap melót.Persze nem hagytam rajta egész éjszaka,csak lefekvésig.Addig feltöltött.Addig szívtam iqost.De 2 hét után megvettem a második beépített akkust.(ami nincs már meg,nem láttad a képen)Felváltva töltöttem fél akkunál.Amúgy bő 1 óra alatt fel is töltött.Ezt addig csináltam,míg nem szóltak rám a többiek,hogy a fél töltés is egy töltésnek számít.És nem is igazán tesz jót az akkunak.Most nem emlékszem,hogy mennyi a pontos szám,most legyen kb.300 töltés amit lehet tölteni…az fél akkunál is 300,meg lemerült akkunál is annyi.Azt tanácsolták,hogy kb.10%-nál tegyem fel tölteni vagy várjam meg,hogy totál lemerüljön és letiltson.Ez soxor a munkahelyemen történt.Ezért volt jó a másik készülék.Ezt hamar meguntam és megvettem az első 1 akkus cserélhető akkus modom.Vettem 2 akkut.Elsőre mindkettőt feltöltöttem.Így amikor letilt a mod,hogy lemerült az akku,a másik mindig nálam van egy tokban és csak kicseréltem és használhatom tovább.Majd mikor hazamegyek,feltöltöm amelyik lemerült.Eleinte vittem magammal az akkutöltőt a melóba,de min.4 órát tölt és volt,hogy még nem feltöltött állapotban ki kellett húzni.Azóta hazamegyek és ott töltöm.Nem árt lassú töltésre tenni.Ha feltöltött és pl.hajnal van,semmi gond,nem tölt tovább,hagyhattam reggelig…





Ezzel mind a 2 féle akkut lehet tölteni.A rövidebb 18650-est és a 21700-as hosszabbat is.És lassú töltéssel is tölt.A fiúk majd elmagyarázzák,hogy az miért jobb az akkunak.

3 kedvelés