Samsung 35E

Sziasztok! Ismét jöttem kérdést feltenni! :grimacing:

Vásároltam villamossági üzletben 18650-es akkumulátorokat, viszont csak itthon észleltem, hogy fel van tüntetve rajta egy “NOT FOR VAPE” felirat. Ettől nyilván most megijedtem, így nem merem használni sem.

Az alany két darab Samsung 35E

Ha ez mérvadó lenne: a készülékem egy Smok G-Priv3, tfv8 tankkal. 42-50 watt között szoktam használni, kb napi 600-800 slukk.

Valakinek tapasztalat ezzel kapcsolatban?
Használjam? Vagy inkább mellőzzem?

6 kedvelés

A felírattal nem lenne gond, egyik gyártó sem “ajánlja” erre a gyilkos hobbira, de a 8A-rel már gondok lehetnek ekkorra teljesítmény mellett…én nem használnám.

Márha a gugli alapján jól látom.

50 watthoz inkább 20-25-30A-es akksi kéne, sony vtc 6, sony vtc 5a, lg hg2, samsung 30Q, meg golisiből is vannak jobbak, érdemes inkább vape shopból keresni akku típust és utána azokat keresni máshol, ha onnan nem akarod venni.

11 kedvelés

Ez még MTL-hez sem elég. Szerintem valami kisteljesítményű készülékbe lesznek csak jók. Mondjuk fejlámpába, vagy elemlámpába. :thinking: Én sem használnám a helyedben. Intercell-ről szoktam barna LG-t rendelni (LG HG2), az bírja. :slightly_smiling_face: DL-hez akkunként minimum a 25 amper legyen meg.

10 kedvelés

Szerintem ez olyan 10-12 wattig bírná kb, ami hát amellett hogy elég karcsú, nem is nagyon ajánlott az akksiból kipréselni az utolsó cseppet is, mert hamarabb galyra fog menni.

11 kedvelés

Pontosan.

7 kedvelés

Kumulusvape-en most akciós a sony vtc 5a, átszámítva 1800 huf, ha mást nem veszel, akkor még 5 eur szállítás jön rá, így 2600-ra jön ki darabja, nyilván ha többet/mást is veszel, akkor még kedvezőbb az ár.

Én vape42-ről vettem ennyiért a barna lg darabját + szállítás, szóval ez egy elég korrekt ár. Csak 1 hét, amíg nálad van. Ja és nálunk valamiért nagyon ki vannak fogyva a vapere jó akksik…vape42-nél zeró a készlet például, de máshol is van, hogy előrendelés, meg ilyenek, de biztos lehet itthon is találni boltot, ha nem akarsz online külföldről venni.

5 kedvelés

Hát nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ezzel most besültem akkor. Bár sovány vigasz, de jó lesz munkába akkor a lámpámba :innocent: kepp it positive​:pray:

9 kedvelés

De vigasztaljon a tudat, hogy most már legalább tudod mit kell figyleni, hol kell keresni és először inkább kérdezni kell, akkor jó eséllyel el lehet kerülni a buktákat. :+1:

4 kedvelés

Így van! Kérdezek, figyelek, okosodok, aztán vásárlás :grin:

3 kedvelés

Javaslom mindenkinek Mooch blogját, aki nem csak a számokat nézi a fólián, hanem le is teszteli az akksikat, hogy élesben mit tudnak, mert a papír (vagy fólia) bármit elbír, sajnos.

6 kedvelés

De azért lássuk be a te felhasználásod már a power user kategória, aki tudja mit és miért csinál. Az átlag vépernek, mint én is, inkább az való, ami garantáltan a limit felett van bőven, hogy elkerüljük a bosszúságot, amíg csak lehet. Felesleges szerintem ezen spórolni, sőt, nem is igazából spórol vele az ember, mert árban semmivel sem olcsóbb egy ilyen samsung, mint egy 25A-es társa.

Olyan ez, mint amikor valaki a háztartási vattával vagy az ilyenolyan kerítésdróttal akar vape-elni, lehetni lehet, a kérdés csak az, hogy mit nyerünk vele, mert pénzt azt biztos nem, akkor meg már én úgy vagyok vele, hogy húst a hentestől, kenyeret a péktől, vape cuccokat meg a vape boltból kell venni. :+1:

Ja meg a másik kedvencem a laptop akksiból bontott cella…mert hát sokan azt is nyomják. Borzalom.

3 kedvelés

Oké, mechában, de ha belerakod egy szabályozott modba, akkor simán fogsz kapni egy low battery felíratot 3 slukk után a csutkára töltött akksival, mert az elektronika le fogja tiltani, mint a pinty.

2 kedvelés

Azt tisztázni szeretném azért, hogy ne legyenek férreértések(!),hogy abszolút nem spórolás szempontjából vásároltam ezt a terméket, hanem azért, mert ezt ajánlották.
Nyilván nem vagyok én sem idióta, hogy fel akarjam robbantani magam vagy bármi hasonló mutatvány. Épp ezért tettem fel a kérdésem, mikor megláttam a feliratot a fólián.
Nem a miliamper/órára mentem, meg nem a voltokra, semmi ilyesmi. Egyszerűen ezt ajánlotta az eladó erre a célra (én pedig sanos nem értek még az akksikhoz)

4 kedvelés

Modja válogatja…biztos van, amelyik bizonyos tarományban képes kipréselni belőle a teljesítményt, nem tudom hány watton hajtod, részemről ezek a 10A alatti lámpa akksik továbbra sem lesznek ajánlottak vape-re, amikor árban ugyanannyiért kapsz olyat is, ami mehet dl tank alá is.

1 kedvelés

Robbani nem fog, az elektronika nem fogja engedni.

2 kedvelés

Hát igen, a szakértelem sokszor hiánycikk, vagy csak simán leszarják, csak vigye. Nem tudom melyik a rosszabb. :thinking:

Egy biztos, ott nem kell többet vásárolni…

3 kedvelés

Szia! Az biztos, hogy nekem is lefelé görbülne a szám, amikor ilyet olvastam volna. :disappointed: De legalább megmondtad, mire kellene, amikor kérted? Ez olyan, amikor gyerekkoromban édesapám leküldött pattogatni való kukoricáért. Városi gyerek lévén, nem tudtam, hogy az másmilyen kukorica. Kértem kukoricát a piacon. Fater visszaküldött, egy kevél kíséretében: “Ez csirkéknek való !” Nekem a gyerek olyat adott, amiket elektromos rollerbe, kerékpárokba szokott tenni. Aszondja fater ezek induláskor 200 Ampert is felkapnak, tudnia kell. azokkal mecházok. A még életben maradt egyetlen intelligens modomba azt tettem, ami az Innokin Kroma néhai modomban volt. Remélem, jól tettem. Azokat az akkukat megpróbálnám visszavinni. Ha nem vennék vissza, tegyétek zseblámpába, vagy rádióba. Vagy csinálnék belőlük powerbankot, amiről tölteni lehet ezt-azt, ha nincsen áram a közelben.

2 kedvelés

Gugli, első találat.

No, never use 18650 cells from laptops or powerbanks to power up vapes. This is because, the 18650 cells used in laptops are ICR type, Lithium Cobalt Oxide Batteries which have a very low current capability . Their current capability is limited to only 1 Ampere or 2 Amperes.

Hozzáteszem laikus vagyok elektronikában, és ráadásul egy picit sem érdekel, sem a fizika, szóval kisérleri eredményeket tőlem nem fogsz kapni. :grin:

Egyébként meg főleg azért ne, mert az a laptophoz tervezték, egy blokkba, aminek nem ismert az állapota, teljesítménye, felépítése, és úgy kb semmi róla. Ha vapelsz, akkor határozd meg mekkorra kraftra van szükséged, és válasz aszerint, vegyél újat, megbízható helyről, és felejtsd el a kokányolást, hacsak nem vagy feketeőves fizikából.

Ja és leginkább azért, mert egy pár új akksi gombokba kerül, nem a 3. világban élünk, aki nem tud 3 doboz cigi árát összekaparni, az inkább szívja az analógot.

Nem is értem, hogy miért jön elő ez a filléreskedés téma állandóan az akksik körül, amikor kb ezek kerülnek a legkevesebbe, ha az ember vapelni kezd…elvittem a gyerekeket a mekibe és otthagytam 4 akksi árát, egy szottyadt, csoffadt hamburgerre, ennyi, én befejeztem. Peace! :+1:

5 kedvelés

Laptop akkukat alapvetően én sem használnék, ajánlanék Vaper eszközökbe.
Ettől függetlenül, van olyan ember, akinek bízom a hozzáértésében, és szaktudásában. Ismerek olyan Vapert, aki otthon kiméri a használt laptop akkukat, és ezen mérés után használja fel őket. A mérés alatt nem azt értem, hogy bele rakja okos töltőbe, hanem azt, hogy műszerekkel, terhelés mellett méri a cellákban fellépő változásokat, és ezen mérések alapján használja fel őket Vaper eszközben, zseblámpában, vagy egyéb helyen. Enélkül szerintem kész életveszély ilyen akkukat Vaper eszközben használni. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Akkor nekem sem a megfelelő akksit adták a boltban? :pensive: :thinking:

2 kedvelés