Nagyon kezdő

  1. Megállás nélkül pöffékelni fogsz
  2. Nincs ezzel semmi gond, a cigihez képest még így is kevesebb nikotin fog bejutni
  3. Ha nem cserélhető az akksi, akkor mit csinálsz, amikor tölteni kell? Na ugye. :grin:
  4. Ha már beépített akksis, akkor valami olcsóbb cuccot vennéķ, ezt meghagynám a 2. körre, ugye nem hitted, hogy megveszel valamit és azzal vége? :rofl: Egyébként is kell egy tarcsi szett, ha valami baj történik, ez nálunk nem úgy megy, hogy leugrasz a vape shopba és veszel, ha akarsz, itt csak a nemzeti mutyiban lehet venni ócska szarokat jó drágán.
5 kedvelés

Egy tarcsi ? :rofl::rofl::rofl:Kell még pár ,ha a lavina elindul …:grin:

4 kedvelés

Pssszt, ne ijesszed el. :grin:

2 kedvelés

Jah​:shushing_face:tényleg :rofl:bocsi :grin:

1 kedvelés

Aspire paradoxom is volt, ott is ez a klikk megoldás van, kicsit jobb kivitelezéssel, de nekem továbbra is legyen a gomb…egy gomb, pont. Még annó volt wismec p80-am, ott is ez a panel gomb volt, már ott sem volt a kedvencem.

Ja a másik, amitől mostanában írtózom a nagy és csillámpóni hányásban pompázó kijelzők, öreg vagyok na, legyen fekete meg fehér.

4 kedvelés

Nem kukacoskodni akarok, de számít? Mert az dobja rá az első kővet, aki megállt egy modnál… :smiley:

1 kedvelés

Hát… én úgy képzeltem, hogy majd éjszaka töltöm, mikor alszom. Naív lennék? :grinning:

1 kedvelés

@Krisztocska nem vagy naiv…csak ez úgy működik,hogy ha ő úgy gondolja,akkor a nap kellős közepén merül le és így jártál​:wink:Én is úgy gondoltam eleinte,hogy este pl.félig volt még az akku,de mindig feltettem töltőre,hogy kibírja a másnap melót.Persze nem hagytam rajta egész éjszaka,csak lefekvésig.Addig feltöltött.Addig szívtam iqost.De 2 hét után megvettem a második beépített akkust.(ami nincs már meg,nem láttad a képen)Felváltva töltöttem fél akkunál.Amúgy bő 1 óra alatt fel is töltött.Ezt addig csináltam,míg nem szóltak rám a többiek,hogy a fél töltés is egy töltésnek számít.És nem is igazán tesz jót az akkunak.Most nem emlékszem,hogy mennyi a pontos szám,most legyen kb.300 töltés amit lehet tölteni…az fél akkunál is 300,meg lemerült akkunál is annyi.Azt tanácsolták,hogy kb.10%-nál tegyem fel tölteni vagy várjam meg,hogy totál lemerüljön és letiltson.Ez soxor a munkahelyemen történt.Ezért volt jó a másik készülék.Ezt hamar meguntam és megvettem az első 1 akkus cserélhető akkus modom.Vettem 2 akkut.Elsőre mindkettőt feltöltöttem.Így amikor letilt a mod,hogy lemerült az akku,a másik mindig nálam van egy tokban és csak kicseréltem és használhatom tovább.Majd mikor hazamegyek,feltöltöm amelyik lemerült.Eleinte vittem magammal az akkutöltőt a melóba,de min.4 órát tölt és volt,hogy még nem feltöltött állapotban ki kellett húzni.Azóta hazamegyek és ott töltöm.Nem árt lassú töltésre tenni.Ha feltöltött és pl.hajnal van,semmi gond,nem tölt tovább,hagyhattam reggelig…





Ezzel mind a 2 féle akkut lehet tölteni.A rövidebb 18650-est és a 21700-as hosszabbat is.És lassú töltéssel is tölt.A fiúk majd elmagyarázzák,hogy az miért jobb az akkunak.

3 kedvelés

Ilyen…kicsit foxys…

3 kedvelés

Az akkus részt rosszul tudod. A Li-ion akkuknál töltési ciklusok vannak. Az élettartamot ezen ciklusok száma határozza meg. 1 töltési ciklus 0-100%-ra töltést jelent. Ha lemeríted 50%-ra és feltöltöd, majd másnap megint, akkor az 1 töltési ciklust jelent. Ugyanúgy, mintha lemerítenéd teljesen és visszatöltöd 100%-ra egy töltéssel.

4 kedvelés

@Deepfreeze elhiszem neked.:slightly_smiling_face:
Én itt nem így tanultam​:wink:

1 kedvelés

Egyébként ugyanígy érvényes a telefonokra, notebookokra akármire, amiben Li-ion van :slight_smile:

1 kedvelés

Pedig így van. Li-ion akkumlátort nem is igazán szabad 100%-ra tölteni. 20-80/90% tartományban érzi magát legjobban. Szereti ha használva van, technológiából adódóan, ha nem használnád, se tenne jót neki, mert azzal is öregedik.

1 kedvelés

A telefonnál azt ajánlják,hogy ne merítsd le teljesen és ne töltsd fel tökig​:thinking:

@Rayne a telónál ez én is így tudom

2 kedvelés

Ezek is Li-ion akkumlátorok, csak nem lapos(abb) formában.

1 kedvelés

Ez csak félig igaz. :slightly_smiling_face:

Ez is csak félig igaz. :slightly_smiling_face:

A 300 az stimmelt. :slightly_smiling_face: Egy töltési ciklus az, ha felteszed tölteni az akkut, majd leveszed. Sajnos a ciklust nem lehet felezni. Így ha 70%-os akkut teszel fel az is egy ciklus, ha 10%-os akkut teszel fel az is egy ciklus. Ha jól belegondolsz a 300 ciklus az nagyjából 1.5-2 évet jelent. Tehát ez tök jól ki van találva. :slightly_smiling_face: Viszont ahhoz, hogy minél tovább tudd használni az akkukat ahhoz az kell, hogy lemerítsd a moddal. Mivel alapjáraton nem tud teljesen 0%-ra merülni, ezért nem 0-100%-ig töltjük. 10% mindig marad az akkuban. Ha feltöltesz egy 3000mAh-s akkut, és a töltő azt írja ki, hogy full és az érték amit beletöltött az 2700mAh, na akkor vagy 100%-nál. :slightly_smiling_face: Mert a benne maradt 10% ahhoz szükséges, hogy el tudjon indulni a töltési folyamat.

Egy li-ion akku élettartama 300 ciklus után kezd el hanyatlani. De ez nem jelenti azt, hogy csak és kizárólag 300 ciklust bír. Csak 300 után kezd el romlani a teljesítménye. Amit, ha okostöltőtök van akkor jelezni is fog az MR (az akku belső ellenállása) jelzés melletti szám.


Itt láthatjátok a határértékeket. Akinek okostöltője van, az le is tudja ellenőrizni “milyen öreg” az akkuja. :slightly_smiling_face:

Én mindig azt szoktam javasolni, hogy használattól függőben maximum 3 évet bír egy akku. Utána már nem úgy teljesít mint kéne. De ez is sok dologtól függ, hogy DL vagy MTL felhasználással terheljük az akkut, hogy mennyit fog a mod rajta, hogy állasában meríti e az akkut a mod meg még sok jelentéktelennek tűnő apróság. :slightly_smiling_face:

8 kedvelés

Az a 300 ciklus, ha csak egy beépített akksis készüléket használsz folyamatosan, az inkább lesz 1 év. Én az elején vettem 4 db LG HG2-t, 3 év után van amelyikbe már csak 2200mAh megy bele, de még 27mohm a töltő szerint, mert ugye ezek folyamatosan cserélgetve vannak. Ez persze mtl felhasználás 11-15 watt között, és egy akksi kb. 2 napig bírja az én felhasználásom mellett.

Ezért pénzkidobás ilyet venni, ott vagy este, lefekvés előtt, hogy 35%-on áll az akksi 1 nap használat után, mit csinálsz? Feldugod tölteni, mert azzal már 1 egész napot nem fogsz kibírni, napközben meg nem biztos, hogy tudod tölteni, vagy ha tudod is nem tudod használni abban a 2 órában.

Szegény @Agyhalottak is megvette a 2000mAh-ás akksis target mini 2-t tőlem, amit ha egy tucatszor töltöttem, akkor sokat mondok, erre már ki is fingott neki az akksi 2 hónap használat után. Gondolom amikor megvettem, akkor már nem volt százas, pedig újonnan vettem CB-ről.

6 kedvelés

Ha nincs másik készülék akkor valóban kevesebb ideig fogja bírni. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

De ez nem így van :slight_smile:
A töltési ciklus az akkumulátor teljes energiafelhasználását jelenti. Ha 70%-os akkut teszel fel akkor fizikailag nem tud meglenni 1db ciklus mire teljesen feltölt.
Vagy akkor még az Apple-nél is hazudnak:

6 kedvelés