Mtl vagy dl

Sziasztok.Megint segítséget szeretnék kérni.Tank vásárlás elött vagyok.Nem tudom eldönteni mit vegyek.30 éves dohányos múlttal.50/50 6ml nikotinnalAmim van:1.brunhilde mtl.1éve használom,de csak úgy tudom használni,hogy nincs benne afc…2.innokin ares2.a fiamnak adtam 2 hét után mert hiába szívtam íz nem volt megfeleĺő,meg olyan érzésem volt nincs elég levegő.3 cubix max dl.Sajnos elfogyott a vatta lap,azóta hiába vettem 3 féle lapot,ugyan azzal a liquddel csipős ,kaparos a gőz.4.életem legnagyobb hibája :wotofo profile rdta.itt megszereztem a nikotin mérgezést/liquid ugyanaz/.3 hét után nem tudtam sehogy vattázni ,hogy a fele ne a zsebembe kössön ki.Hiába adtam oda 5 embernek /akik évek óta dl-nek/.senki sem tudta megcsinálni.Tudtok olyan kazánt ajánlani ami bő levegő vagy szük dl-ben tudnák használni?ALegfontossabb ne folyon a zsebembe.Az se baj ha dl-t ajánlotok,csak folyás mentes legyen.köszönöm előre

3 kedvelés

Hellvape MD MTL RTA

3 kedvelés

Zeus X RTA
Teljesen DL vonal, de szépen hozza az ízeket…Garantáltan folyásmentes

5 kedvelés

Kedves @Kocsis_Jozsef !

A leírtak alapján szerintem teljes mértékben a DL vonal lenne számodra a megfelelő, mivel a Siren is állítható fél DL üzemmódra, ami neked már szűk volt.
Ezek alapján a következő RTA-kat ajánlanám:

Zeus ZX RTA: Single/Dual üzemmódban is használható, attól függően, melyik jön be számodra inkabb. Fontos, hogy az újabb ZX 1 verzió legyen, mert a ZX 2 az mesh, a sima X pedig olyan széria hibával rendelkezhet, amely miatt nem tudod hosszú távon használni.

Kylin Mini V2 Rta: csak singleben használható, de a felső levegőzés miatt folyás biztos.

Azt viszont továbbra is szem előtt kell tartani (mint ezt fel éve már beszéltük is korábbi témádban), hogy a nikotin erősségre oda kell figyelni, mert lehet, hogy DL-ben sok lesz a 6mg/ml.

5 kedvelés

@Kocsis_Jozsef szervusz csatlakoznék

4 kedvelés

@anon31274546 -hoz Zeus zx rta és aKylin m 2 rta ajánlani tudom mert nagyon jól eltalált tankok :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Augvape intake rta. Ez is DL, de felső levegőzésű, ebből nem bír kifolyni. Én imádom a sajátomat.

7 kedvelés

A leírtak alapján én is DL-t javasolnék. Én a Zeus-okat ízben és gőzben is szerettem, a sima X-nek van ugyan szériahibája, de az orvosolható az általam leirt módon. Még ami számomra ízes és gőzős DL az a Juggerknot és a Fatality, ezek QP Design kazánok. Esetleg még egy Dead Rabbit-et tudnék javasolni ami szintén nagyon ütős, mint gőzben mint ízben. De számomra még a Blotto és a Manta is az ízes és gőzős kazánok körébe tartozik. Én úgy hiszem ezeket vattázni is könnyű. :slightly_smiling_face: Remélem valamelyik elnyeri a tetszésedet. :blush:

5 kedvelés

Üdv.
Szerintem is dl lesz a te irányod,ami ajánlásokat kaptál,bármelyik jó lehet,viszont a zsebbe folyást nagyban befolyásolja a vattázás és a vatta minősége is,sok sikert kívánok​:v:Még 1 gondolat,dl-nél a leves nikotin tartalmára erősen ajánlott figyelni a felhasznált mennyiség függvényében​:+1:

6 kedvelés

A többiek már sok-sok jó tankot ajánlottak, én annyit tudnék javasolni, hogy a sima Zeus X-et mindenképpen kerüld el a többeknél is jelentkező szériahibája miatt, ahogy @anon31274546 jelezte, ugyanis sajnos szintén többeknél csak ideig-óráig volt orvosolható a gond. Nem törvényszerű, hogy Nálad is befigyel a hiba, de ne fessük az ördögöt a falra… Ha már úgyis a hátunk mögött áll. :wink:

5 kedvelés

Én is a nagyon-nagyon levegős MTL-t szeretem,
ezért mertem megvenni ezt:

OXVA Arbiter Solo RTA

Ez egy átjáróház az MTL és a DL vonal között,
folyásmentes (felső levegőzésű, csak akkor folyik meg ha nem jól van összerakva),
elsőre - másodikra - harmadikra - negyedikre se tudtam olyan jól megépíteni, hogy jó ízek legyenek,
de az ötödik építéstől már rendben van a tank, rá kellet éreznem, hogy hogy is működik a “kicsike”,
szerintem sikerült.
Az aktuális kedvencem ez: TONICO MIRTILLO
A Pioban volt a legfinomabb, de valahogy levegőtlen volt az egész,
ezért addig nyüsőltem az Oxvát amíg elértem a célt, és visszaadta a jó ízeket.

Szóval először csalódás volt a tank, de sikerült nagyon-nagyon összebarátkoznunk.

Ha van lehetőséged akkor próbáld ki.

8 kedvelés

Szia!

Némi elfogultsággal, de én az egyik kedvencemet ajánlom, a Steam Crave Aromamizer Lite RTA V1.5-öt.

kép

A képen is látszik, hogy a homlokhorpasztó MTL-től a teljes értékű DL-ig használható. Természetesen nem egy az egyben, hanem az AFC-k és kéményszűkítő ki-beszerelésével.

Gyerekjáték az átalakítás és pillanatok műve. Könnyen szerelhető és könnyen tisztítható.

Tudásához képest az ára sem vészes.

Ha felkeltette az érdeklődésedet és még van kérdésed, szívesen állok rendelkezésedre.

További szép napot, kellemes gőzölést!

8 kedvelés

Szia.Alapot milyen arányban ajánlod?Lehetséges hogy a wotofo profile azért folyt mert 50/50 az arány?

2 kedvelés

70vg/30pg, lehet de ezt nem állítom biztosan!

3 kedvelés

Szia,tudsz eu-s országot,ahol tudok rendelni.?Ebből létezik dl és mtl is?Hanyas alap levet használsz hozzá?

1 kedvelés

Szia!

A Lite V1,5 az all in one, tehát minden az egyben. Használható MTL-ben is (2x0,8 mm-es levegőzéssel, és DL-ben is a teljes levegősáv kinyitásával). DL üzemmódban persze nem versenyezhet például egy Zeussal. Ha kemény DL-re van szükséged, akkor a nagyobb tesókat javasolom (Supreme V3, vagy PlusV2). Ez utóbbiakban említettek használata MTL módban erősen megkérdőjelezhető, kompromisszumokkal nem lehetetlen, de DL használatra tervezték őket.

Ha érdekel, itt van egy magyar nyelvű bemutató is róla: https://www.youtube.com/watch?v=XQxcJ-14CmI

Jelen pillanatban a LIte V1,5-öt csak ezen a német oldalon láttam az EU területéről:
https://www.edampf-shop.com/steam-crave-aromamizer-lite-rta-v1-5-selbstwickler-tank-bundle-pack/a-3651

A Supreme és a Plus itt is kapható, ezt az oldalt ismerem, megbízható.
https://www.vaporism.cz/vyhledavani/?string=aromamizer

Én 70VG/30PG alaplével használom, de jó vattázással szvsz elvisz bármilyen arányú alaplevet.

További szép napot, kellemes gőzölést!

3 kedvelés

Szia.Dl-hez milyen tekerést ajànlasz?Ami itthon van vandy vape ni80 30gax2/=/+38ga,geek vape ni80 26gax3+36ga.ss316L 2-26/38.Vagy dobjam ki őket?vattából hanyast vegyek,mert elfogyott.2,5vagy 3 mag méretre tekerném.Mert a wotofo profilhoz 6 vattát adtak.Ha nekem íz hiányom akkor is vg70 pg30 kell a dl-hez,vagy lehet forditva?Afolyás miatt kérdezem.köszi előre is.

4 kedvelés

Szia!
A huzal típusát, hogy neked mi jön be, azt senki nem fogja tudni megmondani. A vattával szerintem ugyanez a helyzet.
Azt tudom neked elmondani, hogy én milyet használok. 26x2+36-os NI80 clapton huzalt szoktam használni a DL tankjaimhoz. Általában 3-as magra tekerek, 5-6 tekerést ebből a huzalból, és így az ellenállás 0.3-0.4 Ohm szokott lenni, amit 35 Watton hajtok.
A kedvenc vattám a Vapefly Firebolt, mert az én felhasználásomra nekem ez jött be a leginkább eddig.
A PG-VG arany szintén lehet egyénfüggő. Általában úgy keverék, hogy a végső arány 70vg/30pg legyen, de az 50-50 sem ritka. Ezzel kapcsolatban azt erre érdemes tudni, hogy minél több a PG, annál erőteljesebb (és édesebb) lesz (elvileg) az íz, de annál hígabb is lesz a Liquid, amely bizonyos RTA-k esetén (Pl. Profile vagy egyéb alsó levegőzésű RTA-k), annál inkább növeli a folyás esélyét. Egy megbízható felső levegőzésű RTA esetén (Pl kylin mini v2, Zeus ZX, Zeus Dual) viszont többnyire nem szokott problémát okozni, hiszen nem tud jól kifolyi. 70PG/30VG esetén esetleg “fröcsögés” fordulhat elő, de ezt még nem teszteltem, hogy így van-e. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Szia Zoli.

https://www.vaporism.cz/geekvape/geekvape-zeus-z-x-rta/ ez jó?Mert szinte sehol sem találok eu-n belül.

3 kedvelés

Szia József!

Az oldal, amit küldtél megbízható, és az ára is egész baráti. :slightly_smiling_face: Ha emellett az RTA mellett döntöttél, akkor szerintem igen, onnan nyugodtan megrendelheted. Én még soha nem rendeltem tőlük, csak beszálltam rendelő társnak, de a többiekkel össze fogva posta szempontjából is jobban jártok egy közös rendeléssel. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés