Mit rontottam el?

Sziasztok!
Azért írok, mert van egy smok tfv12 prince tankom, amihez vettem egy rba fejet. Megtekertem vandyvape alien coil-al és a vattázásom szerintem egész jól sikerült, nem folyik, nem túl sűrű sem. Viszont amikor vapelnék, akkor bármilyen nagyra is állítom a vapet, nagyon lassan kezd el gőzt adni, ergó lassan melegszik be. Ezt követően viszont lassan is hűl le és néha bele is durran a számba :smiley: Nagyon hálás lennék ha esetleg valaki meg tudná mondani mi is a probléma.
Üdv: Léva

3 kedvelés

Szia!

Mekkora ellenállásra mekkora wattot eresztesz?

5 kedvelés

Szia!
Az alien hatalmas fémtömeget képez, vastag, nagy áramot (teljesítményt) igényel. Mivel lassan melegszik fel, feltételezem alacsony watton hajtod. A visszahülést tudod segíteni, ha a szívás utolsó tized másodpercében elengeded a tűzgombot. Szintén lassítja a melegedést, ha kanthalból készült a tekerés. A NI80-ak gyorsabban melegednek és hűlnek. Az alien általában zárt tekerés (a menetek szorosan egymás mellett állnak) alattuk is gőz képződik. A “durranás” az amikor hirtelen kiszabadul a tekerés alól. Zárt tekerésnél nem ritka, megszokható a pattogás.

5 kedvelés

Kedves @Imre_Levai !

Először is Üdv a Vaperinán! :slightly_smiling_face:

Az alapvető kérdések (válaszadás előtt):

  • milyen huzal, hány tekerés, hány watton?

:slightly_smiling_face:

Egy kép is hasznos lenne a kész build deckről, illetve a huzalról. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Szia!
Valószínűleg eredeti Smok RBA fejet vásárolt, abba a cég szokott előre telepített tekerést küldeni (valamilyen clapton), de semmilyen infot nem adnak hozzá. Ránézésre igen vastagok, merevek. Nem szoktam használni őket, mennek vissza a csomagba. :grinning:

Arról nem beszélve, hogy a Prince RBA is dual coilos. (majdnem mindegyik az), a normál teljesítménynél többet igényel a kihajtás.

3 kedvelés

Szia Kabak!
Vandy Vape coilt írt Léva, én is ezért írtam rögtön a srácok által feltett kérdéseket. Abban bízom, hogy nem a 0,28-as van benne.

4 kedvelés

Szia!
Az én RBA-mba 0,34ohm volt (ez a száraz érték, beüzemelve lehet az általad említett 0,28ohm). Akkora, mint az öklöm. :grinning_face_with_smiling_eyes:

2 kedvelés

Igen, ha sajátkezűleg tekerte, bármi lehet.

3 kedvelés

A 0.28-as van benne és nem saját kezűleg tekertem. Próbáltam 20-tól 150 wattig mindent, de kb ugyanaz a jelenség volt mindig. Esetleg nem lenne jó ez a coil?

3 kedvelés

Más coilom nincs, csináltam új tekersét és ugyanez volt a jelenség akkor is

2 kedvelés

Esetleg az tud ilyen problémát okozni, hogy nem teljesen tőben vágtam le a túlnyúló részt? kb 3mm lehet

2 kedvelés

Úgy kérdezem, más tankkal rendesen működik a mod?

2 kedvelés

Igen teljesen jól működik minden mással. Most tapasztalgatva lehet a coil lesz a hibás, ami nem megfelelő nekem. Ha bemelegszik és tényleg a végén elengedem a tűzgombot, akkor le is tud hűlni és nem is robban be. Úgy látom ez a coil ilyen, esetleg rosszul gondolom? (120 watton használom most)

2 kedvelés

Szia Léva :slightly_smiling_face:
Üdvözöllek a Közösségben!

Esetleg képet tudnál feltölteni?

Milyen ellenállást mutat a mod amikor izzítod?
A coil lefogató csavarokat rendesen meghúztad?

Milyen modon próbáltad?

3 kedvelés

Még egy plusz kérdés, milyen mod van a tank alatt?

4 kedvelés

Szerintem egy kép a huzalokról nagyon jó lenne. De legalább annyi, hogy milyen anyagú (ni80, SS, Kanthal), hány tekerés, milyen szál összetétel. Vagy egy kép a coil dobozáról, üvegéről, hogy tudjuk milyen huzal is ez pontosan milyen összetevők alkotják, és hány szál.

Szerintem szinte biztos, hogy a huzal nem megfelelő, de (legalábbis nekem) ezek fontos infók ahhoz, hogy tudjak ajánlani másik huzalt tudják ajánlani. Illetve az építésről is jó lenne azért egy kép, mert egy kép sokszor többet mond 1000 szónál. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Ha dualban van akkor (0.14) azért oda kell a kakaó. Tehát a mod és a megfelelő akksik kiválasztása kulcsfontosságú. Ezért fontos az, hogy mivel szeretnéd meghajtani. :slightly_smiling_face: De amúgy egyszerűbb huzalt váltani.

2 kedvelés

Plusz 2 kérdés, mi az a teljesítmény tartomány, ahol hajtani szeretnéd? :slightly_smiling_face: Mi a fontosabb számodra, a nagyobb íz vagy a nagyobb gőz? :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Smok gpriv 3
2db lg jó minőségű akksi
Én 80-120 watt között szeretném hajtani, nem vagyok nagy watt hajhász. Nagyobb gőzt szeretnék, de nem 0 ízzel :smiley: Ha ez így kivitelezhető és valakinek van jól bevált, szívesen meghallgatom.

1 kedvelés



4 kedvelés