Ni 80 huzal help

Sziasztok.

Megpróbálkoztam a szálhuzallal. Ni 80 GA 24 -est vettem. Tekercset már sikerült csinálni :smiley: de egy dolgot nem értek. 0.2 és 0.3 ohm között van az ellenállásom és dual coil setup.
30-40 watt körül minden jó, de amikor emelem 50-60 felé, akkor égett lesz az iz. Gyári porlasztóval simán 90-100 watton müködött a mod és nem volt égett ize, most hogy magamnak próbálom épiteni már a 70 wattot sem tudom elérni égett iz nélkül. Mit csinálok rosszul ?

Köszönöm előre is !

2 kedvelés

Semmit nem csinálsz rosszul elvileg :smiling_face:
Miért is kellene többszázezerwattal megküldened ? :thinking:
Ha szálhuzalnál így finom az íz és hasonló a 2000 forintos mesh porlasztó ízéhez akkor mi a gond ? :grin:

9 kedvelés

Csak azt, hogy fölöslegesen emeled a wattot az “egekbe”. Ha 30-40 wattnál jó, akkor csak finomhangold pl. 1-2 wattonként.
Dual-nál 7 év alatt sosem mentem 40 w. fölé.
De az csak én vagyok. :saluting_face: :wink: :grimacing:

10 kedvelés

Ez a tekerés nem fog elkérni 70W-ot, mint egy porlasztó, ne is hajtsd meg ennyire.

6 kedvelés

A “matek” szerint bírnia kéne 50-60W-ot.

Meglátásom szerint itt a vattázással lesz gond. Esetleg dobhatnál fel képet az építésről illetve egy kis kiegészítő információt, hogy milyen RTA/RDA-ban van az építés​:slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Élvezd a jó îzeket harmad annyi Watton​:slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Kicsit keveseltem a gőz mennyiségét ezért emeltem. Most két setup -ot tudnék megcsinálni. Mindkettő dual. Egyik az 0.25 másik meg 0.17 ohm. Calculátor szerint 0.25 ös az 49 watton jó mig a 0.17 pedig 72 watton ?

ez alapján. Ez kalkulátor mindig megzavar, vagy én siklottam át valami felett ? :smiley:

2 kedvelés

0.18-at hajtok 35 watton most squonk moddal, Vandy Vape pulse III. :saluting_face: :wink:

Próbáld meg ezt is.

De legalább 2 adatot meg kell adni, pl.: Ohm, Watt. :wink:

1 kedvelés

Hát van egy profile RDTA meg mellette egy SMOK TFV18 RBA Coil. RDTA-t főleg mesh-el használom, és ebbe RBA-ba probálom a saját tekercses épitést gyakorolgatni :smiley:

Én is a vattázásra gyanakszok, főleg mert bénázok vele. Pl láttam vannak akik borzolják, de vannak akik nem. Meg vatta mennyiségét sem sikerül mindig jól eltalálni. Ha vattázásnál járok csinálok képet !

2 kedvelés

Kicsit kevés volt göz, azért akartam emelni :smiley: de lehet egész setup rossz volt, mert első izzitás tul lassú volt, következő pár slukk jó volt, de mondjuk 5 ik slukknál már gyengén égett volt az íz. Utána kis idő mulva mikor hűlt, kezdődőtt előről ez.

2 kedvelés

Ez sajna ilyen, ki kell kisérletezned, hogy mi lesz a jó. Hacsak nincs a közelben valaki, aki megmutatná “élőben” mi, merre, hogyan. :wink: :saluting_face:

1 kedvelés

Pont a watt amit keresek. A feszültség meg az amper értékek azok akksitól függenek nem ? Az ohm az amit kedvem szerint változtathatok a tekerésekkel. És gondoltam akkor ohm-hoz kalkulátor megmondja milyen watton nyomjam. :smiley: De akkor ezek szerint nem ennyireegyszerü a dolog :confused:

2 kedvelés

Bocsesz a Volt lett volna amit írni akartam,csak watt sikerült.
sorry bobby singer GIF

Tehát: Ohm, Volt megad, kiszámolja a wattot, az már egy kiindulási pont lesz Neked.

1 kedvelés



Itt tartok amikor izzitom az elején mielőtt vatta belekerül. De ezt is láttam már ,hogy valaki fél óráig csinálja, meg izzitás közben nyomja össze tekercset, mig mások 3-szor izzitanak és kész. Nem tudom mennyit kell ilyenkor, de már kezd kékülni :smiley:

2 kedvelés

Az már nagyjából jó lesz. :wink:

1 kedvelés

Volt-ot mi alapján adjam meg ? 3.2 környékén használom, de mivel 2 akksi van, elvileg összeadódik tehát 7.4 volt-ot is tudna. Bár nem értem mire jó az, 4 volt fölé sosem mentem. Bár ugye volt-ot csak kiirja mod, hogy éppen mennyi, és wattot tudom változtatni, ezért nem merült fel bennem, hogy én adjam meg az értékét. Elnézést remélem nem bödületes baromságokat irok azért :smiley:

2 kedvelés

Amit kiír a mod, azzal szoktam számolni. :nerd_face:

1 kedvelés

Áh , akiket rá is tudtam vezetni vape-re azok is feladták amikor rájöttek, hogy cserélgetni kell a porlasztót és tul sok meló nekik XD :smiley: én élvezem ,hogy ezzel kinzom magam :smiley: de minden tudásom a netről, meg hála nektek az oldalról van. Meg youtube tutorial vidik. Sajnos ezért döcögösen megy a dolog :smiley:

4 kedvelés

Én 1.5-2 évig próbálkoztam az RTA-kal. Aztán feladtam és elkezdtem RDA-zni. Nálam ez müködik a legjobban​:sweat_smile: De szigorúan abból is csak a single. Azt nem lehet elrontani.

5 kedvelés

De az attól függ, hogy mekkora a watt. most pl 34 watton 3 volt-ot mutat. Ezért nem értem én ezt :smiley: a ohm méröben is 3 mód van. ellenállás mérés meg két féle izzitás egyiknél volt-ban adhatom meg, másikban watt-ban adhatom meg. Eddig 3.2 volt-al kalkuláltam. 0.17 ohm és 3.2 volt akkor most kiadta kalkulátor , hogy 60 watt :smiley: