Mit rontottam el?

4 kedvelés

Ezt a huzalt nem építeném dupla tekerésbe, nagy a tömege és nagyon kicsi az ellenállása (0,14ohm a kettőnek?). Ez tekerésenként elkéri az 50-60W-ot, nyúzza a gépet, az akkut.
Inkább javasolnám a Vandy vape fused claptont (0,43ohm), az is vastag, gőzgyár.

3 kedvelés

Rendben, köszönöm szépen a segítségeteket! :smiley:

2 kedvelés

Javasolom még várj egy kicsit. Én lightos DL vagyok, de lassan hazaérnek az ízig-vérig DL-esek, és jobb tanácsot tudnak adni.
Még annyit, hogy a javasolt fused clapton duálban is elmegy 45-65W-on. Ha még lejjebb akarsz menni, akkor a NI80 sima huzalból még kisebb teljesítményigényű tekerések készíthetők. Nem tudom, hogy van-e kedved tekergetni, vagy az előre készített tekeréseket részesíted előnyben. Azok közül minél nagyobb ellenállásút választol, annál kisebb teljesítménnyel kell meghajtani. Az MTL jelölésűek viszont már értelemszerűen nem DL kazánokba valók.

Köszönöm szépen a képeket! :slightly_smiling_face: Az építésed szerintem is nagyon jól sikerült. :slightly_smiling_face:

Elsőre nekem több probléma is feltűnik, és mindben a coil a bűnös. A Kanthal és az SS huzal is lassabban melegszik/hül, mint a NI80.:slightly_smiling_face:
Az ötvözött anyagokból álló huzaloknál elő fordul melegedési különbség, ami okozhat Pl fröcskölést, pattogást.
Tapasztalataim szerint minél több szálból áll egy tekerés, annál lassabban melegyszik, hűl. Én olyan huzalt használok, ami 3 szálból áll (2x36 + 26), ni80 anyagból, és számomra nagyon jól hozza az elvártat.:slightly_smiling_face:
A “kerítés drót” huzaloknál gyakran elő fordul pattogás, fröcskölés, mert a tekeresek között meg tud ülni a liquid, és többször elő fordul, mint a sima claptonoknál.

Véleményem szerint 80-120W már sok 2 db 18650-es akkunak. Ez teljesen szubjektív. Ilyen tartományba szerintem dual 21700-as vagy 3/ 4x18650-es moddal jobban jársz hosszú távon.

Ha írsz boltot, ahonnan vásárolni szoktál huzalt és egyebeket, akkor írok konkrét javaslatot. :slightly_smiling_face: Addig is itt hagyok 2 képet olyan huzalokról, amik szerintem 3-as magon jó ízek mellett 50-80W-on jó ízeket is produkálnak a hatalmas gőzök mellett. :slightly_smiling_face: A gyártó teljesen mindegy, a huzal összetétel fontosabb. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés