Első kazán építés

Sziasztok!
Van nekem egy vaporesso gtx one kezdő készülékem. Nyertem egy Aspire 9th tankot. Aki nem ismeri esetleg ezt lehet porlasztóval is lehet használni és építeni is lehet. Volt hozzá 2 porlasztó először azt kezdtem el használni. Mivel még sose építettem kazánt. Pár napja rendeltem 0.8 Ohm előre tekert huzalt és Vattát. Tegnap előtt elkezdtem videó alapján építeni. Nagy nehezen meg építettem első tekerésem,bevattáztam feláztattam liquiddel. 0.75 ohmot mutatót a kit ha jól emlékszem 18 watton használtam. 5 slukk után felment 1 Ohm fölé majd 2 Ohm fölé. Tegnap raktam bele új coilt mondom hátha az elsőnél elrontottam valamit és azért csinálta ezt. Szintén 0.75 Ohm majd lement 0.44 ohmra. Már megkapírgáltam a coilt, kitisztítottam a pint. Elemeire szedtem a kazánt mindent megtisztítottam. Most az a jelenség áll fent hogy 0.83 Ohm ha izzitok marad az érték vagy épp lemegy 0.75re. ha hagyom állni akkor 2.23 Ohm majd izzitás után 0.83ohm.
Én csinálok valamit nagyon rosszul vagy mit kellene csinálnom hogy jó legyen? Tudna valaki segíteni nekem ebben?

3 kedvelés

Szervusz Zsolt !

Üdvözlünk a Vaperinán ! Érezd jól magad !

Nem ismerem a kazánodat ! De így elsőre a bekötéseknél keresném a hibát lazán meghúzott bekötési csavarokra gondolok ! De ez lehet a mod hibája is (kontakt) !

4 kedvelés

Helló.
A csavarok szerintem jól vannak meghúzva. Ennél jobban már nem lehet őket húzni :slight_smile:

3 kedvelés

Esetleg van másik modod amire fel tudnád rakni, hogy azon mit csinál ?

2 kedvelés

Sajnos nincs

2 kedvelés

Szia.
Én is gtx,de én egyenlőre maradok a porlasztóknál még​:slightly_smiling_face:
Jó helyen vagy,itt biztos segítenek megoldani a tekerést​:slightly_smiling_face:
(Jól emlékszem, hogy a facén is kértél segítséget?Ismerős a poszt​:slightly_smiling_face:)

4 kedvelés

Sajnos ez így nehéz lesz távolról kisakkozni, hogy mi lehet a probléma ! Gyári porlasztóval ilyet nem csinál ? Feltételezem.

1 kedvelés

Szia. Igen facen is írtam 2 csoportba de ott nem nagyon jött válasz.

3 kedvelés

Szia Huszi!
Már mindent át töröltem. Elemeire szedtem és mindent egyenként át töröltem. Azóta csinálja azt hogy 0.83 Ohm üzem közben de ha pihentettem akkor felmegy 2 fölé. pár izzitás és lemegy 0.83 környékére

1 kedvelés

Ezért vagy itt a legjobb helyen​:slightly_smiling_face:Én is egy párszor feladtam a leckét,mint most is​:slightly_smiling_face:Addig agyaltak a többiek,míg nem lett megoldás​:slightly_smiling_face:
Fotózhatsz és videót is felrakhatsz ide,lehet az többet segít.

5 kedvelés

Gyári porlasztóval nem csinált ilyet. Az jól működött amíg működött. Ízben is jobb volt mint a kit eredeti tankja.

3 kedvelés

Akkor az RBA fej és kazán körül lesz a kontakt hiba !

5 kedvelés


Nálam így néznek ki. Nem tudom mennyire látszik. Be van jelölve a vége. Látom nálad még vissza is hajlik. Én örülök hogy így be tudtam rakni és lefogatni. Nem hogy még vissza is kunkoritsam. Nincs nagy kezem, de így is amilyen pici örülök hogy így meg van :grin:

3 kedvelés

Ha rá jövök hogy kell vidit feltölteni akkor rakok fel egyet. 5watton izzítottam és nem tudom normális dolog ha annyira izzík

5 kedvelés

sziasztok,lehet,hogy a tekeréssel van a gond jelöltem kékkel mint ha ott össze érne vagyis nekem nem tűnik jónak azon a részen csak ez egy gondolat.

2 kedvelés

4 kedvelés

Nem kéne sehol összeérni?

1 kedvelés

szerintem kisebb huzal kellene oda ss316 vagy kanthal de most nem tudom milyet raktál bele de nekem személy szerint vastagnak tűnik az a huzal.

3 kedvelés

Ilyet rendeltem.

3 kedvelés

Nekem MTL clapton huzalnak tűnik ! Ez teljesen rendben van szerintem !

4 kedvelés