Coil építés avagy nagyon nem jön össze

Sziasztok!

A problémám a következő lenne: Nemrégiben tekintettem bele a tekerés világába és eddig egy értelmes tekerést nem igazán sikerült össze hoznom. Azaz de csak éppen nem úgy ahogy terveztem. Superfine MTL Fused Clapton Wire Ni80 30GAx2+38GA - t használok, csak ez van nekem itthon egyelőre mivel a Brünhilde-hez terveztem. A tárgyra térve vxv soulmate rdta pod-ban próbálkoztam eddig, több féle módon is tekerni. Élek egy utóbbi példával, mégpedig 2.5-ös mag, 4 menettel, pozícionálás megvan, normálisan és rendesen le lett fogatva, ez így márpedig 0.45 ohm. Amikor izzítok többnyire a végeredmény egy szép hotspot amit ha sikerül is megoldani rá nézek újra és már 0.60 ohm, aztán kiveszem, coil jig-el nézem és ugyanúgy 2.5-ös mag, 4menet. És mindig úgy járok hogy az ohm változik. Szerintetek mit rontok el? Előre is köszönöm a segítséget!

Itt a kép a tekerésről:

8 kedvelés

Szervusz !

Amit én látok az az , hogy a 2-3-4 hurok az alól összeér ! Vagy szorítsd össze microcoilnak az egészet , vagy húzd szét az összes hurkot és akkor jó lesz ! Vagy így vagy úgy ! Ezért van hot spotod !
Ha microcoil lesz akkor kapargatni kell csipesszel amíg a hotspot eltűnik !

8 kedvelés

Szia Sylo :slightly_smiling_face:

Alap esetben semmit nem rontassz el. :slightly_smiling_face: A huzalnak hő hatására változik az ellenállása. Majd miután leizzítod, bevattázod, liquidezed stb akkor beáll megközelítőleg 1,5x - 2x értékre, mint a hideg állapotban. Izzítás közben kerámiacsipesszel szépen finoman el lehet tüntetni a hotspotokat. Akkor jó ha szépen bentről kifelé izzik a tekercs.

Ni80 fused clapton 4 tekerés 2.5 magon első ohm érték ~0.45ohm. Leizzít, bevattáz, liquid ~0.86ohm. Szóval no para :slightly_smiling_face: akkor van nagyobb baj ha a kész építésnél szívás közben ugrál az ellenállás.

De én is mint, ahogy Atis írta javaslom, hogy pl a Ni80 fused claptont ne hézagosan tekerd.

9 kedvelés

A srácok mindent leírtak, a cím így már nem stimmel! :+1:Összejön az!!!
Egy ötlet: én fel szoktam írni a tekerés adatait hidegen, izzítás után, majd vattázva, likvidezve (ha különbözik). A ha nincs eszed legyen noteszed elv sok káromkodástól mentett már meg. Fél percet vesz igénybe, de amikor ismeretlen terepen járok huzal terén, jó ha van viszonyítási alapom.

7 kedvelés

Szervusz Viktor !

Még csak most kezdi próbálgatni a tekerdét , szóval nincs viszonyítási alapja hozzá ! :slight_smile: De majd lesz ! :+1:

6 kedvelés

Szia Atisom!
Én pont azért kezdtem el felírogatni melyik huzalt hogyan tekertem, majd mi lett belőle :wink: hogy a viszonyítási alapom meglegyen. :grinning: Hiába, a memória sem a régi.
Nyakig ültem a szószban amikor elfelejtettem mit is csináltam előzőleg… XD XD

8 kedvelés

Nálam is vannak bajok a memóriával ! Vennem kell még 32 giga ramot ! :rofl:
De én már csak maradok a jól beváltnál , arra emlékszem mindig , hogy mire mennyit meg hová ! :rofl:

8 kedvelés

Most már én is tudom, de amíg kerestem a “tutit”, állandó volt a “na, mif@szt tekertem ebbe” jellegű kérdéshalmaz, mert a használt coil eltávolítás után azonnal repült a kuka legmélyére, nehogy véletlenül is segítséget jelentsen. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Azóta lett szokásom, hogy a kivett tekerés bizony szem előtt van a papírtörlőn mindaddig, amíg nem készül el az új (újak). :wink: :rofl: :grinning:

7 kedvelés

Rendben srácok, ezekre mindenképp fogok figyelni a következő próbálkozás alkalmával, ezek az infók hiányzóak voltak eddig, kíváncsi vagyok mit hozok majd ki így. Előre is ezer hála. :heart::pray: Majd küldök képeket ha lesz sikerélmény. :relieved:

8 kedvelés

Ez az az eset, amikor a siker garantált!!! :clap:

6 kedvelés

Pedig hányszor megfogadtam én is hogy felírom…erre van a Vaperina,hogy utána olvassak meg most már jegyzetelek is :stuck_out_tongue_winking_eye:

6 kedvelés

Nem tudom, hogy tervezted, de a talira érdemes magaddal hozni, mert még akár ott helyben is ki tudsz majd próbálni bele másik huzalt is, ha éppen úgy gondolod! :slightly_smiling_face: Segítő emberek lesznek bőven! :wink:

4 kedvelés

Sziasztok, szia @Donat!

Ez nálam gyakori jelenség. Mitől, miért van ez?

3 kedvelés

Szia Edina :slightly_smiling_face:

Ezt így látatlanban nehéz megmondani, viszont a leggyakoribb okokat fel tudom sorolni.

  1. Huzal lefogató csavarok nincsenek megfelelően meghúzva.
  2. A modon vagy a tankon lévő 510 pin beljebb helyezkedik el és nem megfelelően érintkezik. Ilyenkor a csavar pozícionálásával lehet orvosolni a gondot.
  3. A mod nem megfelelően méri az ellenállást. Ez lehet szoftveres vagy hardveres probléma vagy típusbetegség… Ha több modon is ugrál az ellenállás akkor valószínű a tankkal van valami.
9 kedvelés

Köszönöm szépen!
Egyetlen tanknál tapasztaltam ezt, át fogom tenni egy másik modra és kipróbálom, hogy ott mit mutat.

6 kedvelés

Én mindent is tervezek vinni a biztos ami biztos alapon. :thinking: Annyira sok cuccom még nincs szóval minden nálam lesz, de már készülök nagyon a talira és várom már hogy az összejövetel alkalmával megismerjem a Vaperina tagjait. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

én viszem a coil mastert aztán nekem pl meg lehetne mutatni hogyan is kell tekerni ezen,hogy ne egymásra menjen a coil a tekerő segéden mert ugye simán meg tudom tekerni de amikor rá teszem a segédet avval akarnám tekerni még azért egymásra mennek a tekerések akár 2 magon vagy 1,5 magon tekerném.:joy:nem nagyon megy nekem.

4 kedvelés

Nos egy kis kellemes frissítés, a segítségeteknek hála sikerült normálisan megcsinálni elsőre. Már csak a próbálgatás és a tesztelgetés marad hátra, az élvezetes rész. :relieved::slightly_smiling_face: Köszönöm mégegyszer a segítséget!

10 kedvelés

Szia Edina! Melyik tanknál fordul elő ez a jelenség?

2 kedvelés

Szééééééép!!! Gratula! Ez igen jól sikerült! :wave: :+1: :clap:

5 kedvelés