RBA , huzal HELP plssss! :D

Sziasztok !

Eljutottam, arra szintre ,hogy vettem egy fokkal komoylabb ecigit. Smoke arc fox-ról van szó. De nem is ez a lényeg megvagyok vele elégedve AMIKOR stock coilokat használom. Vettem hozzá egy tfv 18 RBA szettet.Videok alapjan megcsinaltam, mondanom sem kell nem nyűgözött le. Alig érezni likvid izét, hamar elhasználodik. Nagyon más mint a stock coilok. Pedig elvileg legtöbben dicsérik, szóval valamit rosszul csinálhatok.Ha valaki ebben tudna segítséget nyújtani hálsá lennék :D.
MÁSODIK talán még fontosabb kérdés, hogy bevásárotlam előre tekert huzalokat meg vattát. De utána vettem észre, hogy RBA -hoz annyi van irva 0.3 ellenálásu huzal valo bele. Visz sikerült vásárolnom 0.28-at meg 0.5 söet. Mindkettő wotofo amien az RBA is. Most jelenleg második probalkozásom ami jobban sikerült de még midnig nem az igazi, ebben 0.28 ast hazsnalom és igazaból működik. Az lenne a kérdés, hogy akkor 0.5 össel si fog működni ? Bármelyik 1 ohm alatti huzalt belerakahtom?

Köszi előre is !

3 kedvelés

Szia. Üdv köztünk. :hugs:

A 0.3 ohm az nem azt jelenti, hogy az való bele, hanem, hogy annyi ami gyárilag benne volt. Én DL vonalon inkább a 0.5 ohmot szoktam javasolni. Nem akkugyilkos, és nem is eszi annyira a liquidet. Az íztelenség inkább a huzaltól, és a vattától függ. Ha pl. kanthal anyagú a huzalod, az nem is lesz az igazi sosem. Egyszerűen nem ízes. Az SS már annál inkább, de a Ni80 ami szerintem a legízesebb jelenleg a piacon. És az sem mindegy melyik gyártó. A vattára és huzal rá tökéletesen illik a mondás, miszerint olcsó húsnak, híg a leve. Így csak negynevű gyártók termékeit érdemes megvenni.

(Azt már csak zárójelben merem megjegyezni, hogy a Smok modok nem a legjobb elektronikával vannak ellátva. A baráti jó tanácsom, hogy toljadd még a wattot egy picit, mert a Smoknál a 40w csak 35öt ér.)

4 kedvelés

Szia.
Kezdőként volt pár Smok tankom meg RBA-k is hozzá de egy idő után feladtam és túl adtam rajtuk.
Saját tapasztalat : nehézkes az építésük,nagyon sokszor volt hogy zárlatos volt a deck vagy össze-vissza ugrált az ohm érték.Az ízük se a legjobb a Smok tankoknak,sokszor folyt is.Ezután vettem építős RBA tankokat , ég és föld volt a különbség mint építésben mind ízben.!
Én 0.5-0.7 körül építettem őket de egyébként bármilyenre építheted ízlésed szerint.

3 kedvelés

Szia!

Talán bátorítólag hat jelen hozzászólásom! Nem “komolyabb”, hanem egy dúrván ütős szettet vásároltál, ami egy külön világ.

A Smok alapvetően a DL felhasználói rétegét célozta meg a termékeivel, sőt szerintem kijelenthető, hogy a szélsőséges DL irányzatot képviseli. Miért is? Emlékezetem szerint a kitet 0,33 ohmos mesh, és 0,15 ohmos duál coil szerelésű porlasztóval adják és az ajánlott üzemelési teljesítmény 100 watt körül van. Viszonyításként írom, hogy sok vaper ismerősöm 30-50 watt körül DL-ezik, mert ott is van élet :rofl:. Jómagam még visszafogottabb vagyok, a DL RTA tankjaimat 30 watt alatti teljesítményre építem és használom :innocent:.

A Smoknál több ember hosszú idő alatt kísérletezte ki, és tervezte meg a szerintük optimális üzemre ezeket a porlasztókat. Jó munkát végezhettek, hisz mint írtad, nem volt velük gondod. Ha RBA fejet használsz, akkor velük kell versenyre szállnod.

Ez egy kicsit olyan, mint a jogosítvány megszerzése. A sikeres elméleti vizsga után életében először beül az ember az oktató mellé a kocsiba, elindítja és megy vele a közúti forgalomban. De ettől még nem tud vezetni, csak tanulja. Még nem hallottam olyat, hogy valaki vesz egy RBA fejet, vagy RTA-t és rögtön elsőre megépíti és használja a tutit. Kísérletezni, építgetni kell, ehhez viszont itt megkapsz minden segítséget.

Bizonyára sokan és jó tippeket adnának, csak éppen azt nem írtad le, hogy te mit csináltál. A külön kapható, előre megtekert coilok többsége messze kevesebb teljesítményt igényel, mint a Smok démonjai. Amit leírtál, abból arra is lehet következtetni, hogy az RBA-t is rutinból 100 watt körül hajtottad meg, ami sok volt. Bármely építésnél a teljesítmény növelése egy darabig jobb ízeket, nagyobb gőzöket eredményez. Egy határt átlépve viszont csak a gőz hőmérséklete nő. Az íz és gőz csökken, mert a tekerés/vattázás már nem képes elegendő likvidet továbbítani a tekerésekbe. Ami benne van, az rövid idő alatt elpárolog, elégtelen lesz a tekerés “folyadékhűtése”, a vattázás szárazzá válik. Az így hajtott tekerés pedig nagyon rövid idő alatt elhasználódik/tönkremegy. Ez csak egy lehetséges ok a problémádra, de tapasztalatom szerint ez a leggyakoribb ok. Abba már nem megyek bele, hogy az ízesített likvideknek is van egy hőtényezője (az a hőmérséklet, amin igazából érvényesülnek/előjönnek az ízek), amit átlépve megint csak csökken az élmény.

Jogosan kérdezhetnéd meg, hogy akkor a hasonló ellenállású gyári porlasztóknak miért ajánlják a 100 wattot? Azért, mert teljesen más a felépítése a gyári porlasztónak (a vattázása fordítottja az rba-ban levő tekerésnek).

A második kérdésedre @Vaperina_Kinga már megadta a választ. Inkább csak további tanácsként írom le, hogy ugyan elvileg bármilyen előregyártott tekerést beletehetsz, azért egy-két dolgot érdemes figyelembe venni. Ha kész coilt veszel, akkor jobb esetben ráírják 1 db coil ellenállását. Ha az RBA fejbe ezekből 2 db-t beépítesz, akkor az eredő ellenállás a fele lesz. Konkrétan: ha 2 db általad említett 0,28 ohmos coilból építed meg a dualcoilos RBA fejet, annak az eredő ellenállása (jó esetben) 0,14 ohm lesz. Működik? Igen. Viszont én nem javasolom. Szerintem az eredő ellenállást tekintve nem érdemes 0,2-0,3 ohm alá menni, ez azt jelenti, hogy legfeljebb a 0,5 ohm-os coilok használatát tartom indokoltnak. Ez persze nagyon szubjektív, vitatható. Jómagam legfeljebb a Votofo 0,68 ohmos coiljait használnám a Smok RBA-ba. Ismét a @Vaperina_Kinga által leírtakra kell hivatkoznom: a nagy teljesítmény - bár látványos gőzökkel jár - nem tesz jót a modnak és benne az akkumulátoroknak, hamar elhasználódik a tekerés és vattázás.

Végül ösztönzésként. Sok Smok terméket használtam, köztük a V8, V12, V18 RBA fejeket és több Smok modot. Sem a tankokkal, sem a modokkal nem volt olyan problémám, amit szóvá tehetnék (lehet, hogy a szerencsések közé tartozom). Az viszont tény, hogy minden egyes RBA heppjét külön-külön meg kellett szokni, meg kellet tanulni. A saját építés egy idő után eljut arra a szintre, amikor felülmúlja a gyári porlasztókat. De ehhez meg kell ismerni a huzalokat, vattákat és el kell találni az ideális léellátás-teljesítmény-levegőzés arányát. Bátorítalak, hogy építs és kísérletezz. Ha sikerül megregulázni az RBA-t, akkor a későbbiekben (általában) elboldogulsz bármely RTA megépítésével. Szurkolok neked!

Ha még bármiben segíthetek, szívesen állok rendelkezésedre.

További szép napot, kellemes gőzölést!

5 kedvelés

Nagyon szépen köszönöm !

Amúgy RBA-t 86 wattal kezdtem meghajtani. Video alapján. Most már jobb, kicsit jobban szet keleltt borzolnom a vattát és kevesebb kellett vele. Alakul a dolog :smiley: Ez coil ellenálás feleződés nekem is feltűnt, de miert nem érdemes 0.2 alá menni? Nem úgy van, hogy ksiebb ellenálás nagyobb watton működik? Bár én azt tapasztaltam, hogy ha emelem ellenálást (mert enegdi a mod egy határon belül), szóval 0.14 alapbol felteszem 0.19 re akkor jobban pírít a cucc. Ezt sem értem, hogy miért engedi, hogy állitsam ohmot.Néha magától változtatja ellenálást. Elég fura .D de hasznos volt köszönöm szépen !

1 kedvelés

Köszönöm neked is !

Ni80-as wotofo huzalom van. Gondotlam wotofo RBA legyem vatta is meg huzal is ugyanaz a márka.Most 0.28 ohm huzallal a mod 0.14 ohmal működik. Következő 0.5 ös gondolom akkor az 0.25 lesz. Melyikhez milyen wattot javasolnál ? Kisebb ohm több watt ha jol tudom ugye? Nem is érdekel más csak DL, mert én képtelen vagyok nem letüdőzni .D nekem olyan nem kell ami szájbol megy le. Amúgy azokat miért kell úgy ? Mivan ha MTL és mégis egyből leszívok? Remélem véletlen sem kerül kezembe ilyen szett .D
Meg amit még nem értek, hogy mod engedi állítani ellenállást egy kis határon belül. Ennek van értelme?

Köszönöm eddigi segitséget ! Nagyon hálás vagyok !

Szia.

Akkor ez ohm ugrálás nem normális ezek szerint ?XD Nekem is változtatja meg én tudom is változtatni.Zárlatos deck az, hogy néz ki miből tudom? Folyni nekem is folyik gyári coillal többet RBA-val ritkábban de jah. RDTA-n gondolkodtam jövőre nézve, ha tudsz ajánlani szívesen fogadok ötleteket.

Még annyit kérdeznék ha lehet, hogy tudnátok alapfolyadékot meg aromát ajánlani? Horvát oldalrol rendelem ahol egy féle alaplé van, és nem is tudom, hogy az okozhatja e likvid gyors ízetlenedését ? Aromából eddig A&L probáltam elég jók, de no name eromákkal mindig ráfáztam .D Túl nagy választék.
TC módot érdemes kipróbálni, időt szánni rá? Vagy annyira azé nem sokkal jobb mint sima?

Ne haragudj a sok kérdésért, de még senki soha nem tudott ezekben segíteni.

1 kedvelés

Alaplevek között érdemi különbséget nem tapasztaltam. Az általánosan használt forrásokból minőségi alapfolyadék szerezhető be (Gandalf, Theliquidcity, Aromaparadise, Liquidhall, Aromamester, stb). Az ízek, aromák kérdése rendkívül szubjektív, de itt találsz számtalan véleményt (javaslatot): Ki mit rendelt? Ki mit kevert? - #2550 Robertino_daf által

Véleményem szerint az általad használt teljesítményre tekintettel nem hozná a várt eredményt a TC. Az igazi erejét az is MTL-ben hozza ki.

A kész tekerések ellenállását nem szabad “állítgatni”. Teljesítmény üzemmódban (power/watt) nem is lehet, az első ráhelyezésnél a mod megméri és alkalmazza. A TC üzemmódban van lehetőség a “hideg ellenállás” egyszeri megadására, de ott sem megengedett az “állítgatása”.

4 kedvelés

Igen, ezt jól tudod. A huzal fajtája, és vastagsága is fontos szempont. Claptonról van e szó, vagy valami vastagabb szálhuzal? És persze mivel ez dual, ezért bármit javasolnék is, nem biztos, hogy jó lesz. :thinking:

Nem hinném, hogy összejönne. A szűk levegőzés, szűk drip tip miatt nem lenne más opció, reflexből 2 lépésben lélegeznéd be. Persze vannak tágabb mtl-ek is, de ott sem lehet 100%-ban tüdőre kapni a gőzt. Ez egyszerűen reflex…

Ez fizikailag lehetetlen. Az ellenállást a bekötött huzal adja, azt pedig nem lehet befolyásolni.

6 kedvelés

Van olyan mod amin lehet korrigálni az ellenállást tc-be aztán zárni kell.

4 kedvelés

A korrigálás más lesz szerintem, hallottam már ezt, de úgy tudom az csak finomhangolás. Magát az ellenállást nem tudjuk befolyásolni.

4 kedvelés

Azzal már befolyásolod ha 1tízeddel módosítod…vagy nem?

3 kedvelés

De igen, igazad van. TC-ben egyébként is a lockolás is egyfajta befolyásolás. :thinking: Egyébként mintha a Vortex custom szoftver is tudott volna hasonlót… :thinking: Csak arra gondoltam, hogy kifelyezetten azt beállítani konkrét értékre nem lehet.

3 kedvelés

Valamelyik modom tudta igaz azt nem próbáltam, hogy a 1.5ohmos tekerés értékét 2ohm-ra állítom…

3 kedvelés

Ezt én már fizikai képtelenségnek tartanám. De szívesen megnézném, lehet nincs igazam. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Technikailag elvileg sima ügy lenne, de utána azzal számol és úgy pirít… :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Igen hülyeség lenne nagyon állítgatni…de valamelyik tudta…nem emlékszem melyik…

2 kedvelés

Persze, mert azok “csak számok”, csak nem látom át miért jó átverni a fogyasztót (akár usernek nevezzük, akár tekercsnek). De azt még mindig tartom, hogy fizikailag nem lehet (egyéb módon pedig nem érdemes). :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Persze, ebben igazat adok. Ott kezdődik az egésznek az értelmes felhasználói módja, hogy pontosan mér. :+1:

4 kedvelés