Mit rontok még mindig el?

Sziasztok!! Újból szeretnék kérdezni tőletek! Sokat olvasok itt tőletek, nagyon hasznos dolgokat,és kérdeztem is mindig jó tanácsot kaptam!! Kb 6 hete rtázom , beszereztem 4 kazánt, lehetséges az ,hogy mindegyikből csak a 30 ga huzallal találok ízeket?? KA1 huzalt használok, de ebből a fajtából a 28 ga huzallal sem találok ízeket, vagy csak nagyon halványat!! A tekerésem 2,5 mag 6 menet 30ga nál 1,81 ohm ezt használom 13 w-on. Kendó vagy bp mods vattával!! 50-50 ben használom ,a Bombo, Al carlo, Monkey aromákat!! Valamit rontok vagy csak nekem nem jó az ízlelésem?? Köszönöm ha tudtok tanácsot adni!!

4 kedvelés

Szia Tibor!
Szerintem a huzal vastagságot nyugodtan kizárhatjuk,mint íz befolyásoló tényezőt.
Saját tapasztalatom,hogy akár 28-29-30-ga kanthal huzallal is jönnek az ízek.
A kendo vattát nem ismerem,viszont a bpmods-ot rendszeresen használom.Nem mondom,hogy azonnal adja az ízeket,de nagyjából fél tanknyi liquid elgőzölése után,már igen.
Én inkább az aroma keverés %-os arányára gyanakszom.Nyilván nem egyforma az íz érzékelésünk,egy adott aroma kinek nagyobb százalékban,kinek kevesebb arányban adja a megfelelő ízt.
Talán érdemes lenne kísérletezni,hogy az általad használt aromákat erősebbre kevered,mondjuk az ajánlotthoz képest 1-2%-al.
És persze,mondanom sem kell, azért érdemes még a gyümölcsösöknek is adni legalább két hét érési időt…

6 kedvelés

Köszönöm!! Közben én is ezen agyaltam. A dohányos aromákat kedvelem, most adtam le a megrendelésem 6 aromára és azon agyaltam ,megpróbálom az egyiken eltolom a pg irányába 70/30 ra egy másikon megnövelem az aroma százalékát!! Azért hozattam ss316 és ni80 as huzalt is!! És tudom mindenkinek magának kell megtalálni mi a jó neki, de nagyon jól jön egy kis segítség!! Köszönöm szépen!!

3 kedvelés

Jól tetted,hogy rendeltèl több fajta huzalt is.Emlèkszem az elejèn èn pèldául, nagyon kedveltem az ss316l huzalt,aztán mostanában már alig-alig használom.A ni80 sem lett igazán a barátom.Nálam a 29 ga-s kanthal nagyon jól bevált.
Az alaplèvel is èrdemes kísèrletezni kinek az egyensúly,kinek az ízbajnok,másnak pedig a füstbajnok válik be.
Sajnos vagy nem sajnos,ezt az utat mindenkinek vègig kell járni,mire megtalálja a számára leg megfelelőbbet mindenből.
Ettől is szèp ez a vaper èlet.:slightly_smiling_face:

8 kedvelés

és azokon kívül amit @John leírt még lehet rta probléma is.Értem ez alatt ,hogy nem a te ízlésed…

3 kedvelés

Először én is erre gondoltam, de már 4 rtat vettem , mind ugyan az nálam!

3 kedvelés

Szia esetleg vattázási,tekerési technikákat próbálj máshogy,ha az aromázott alapod rendben van.
Most tekertem 29 ga ka1 huzallal kettes magra IW Desert Ship 5 % (csak a szokásos :smiling_face:) ízben ennyi elég nekem :smiling_face:

5 kedvelés

Azért nevetek,mert ha tudnád mi mennyit vettünk :joy:
Megtaláltuk a nekünk megfelelő beállítást majdnem minden kazánunkon,de én még mindíg próbálkozom más vattával is de a huzal az marad ! :grin:

8 kedvelés

Igen, gondolom ez az a bizonyos út!! Megmondom őszintén , néha felidegesít de szeretem csinálni!! Gondolom az elején sokan voltak így! Gondolom, hogy sokat vettetek mert én már egy pionyirral szemezek!! :rofl: :rofl: De a 29gas huzalt is kipróbálom!! Köszi

3 kedvelés

4 db az nem sok… :no_good_man: könnyen lehet ,hogy neked nem jók.

4 kedvelés

Lehet, de még próbálkozom ezekkel is!! És vásárlok is!! Azért írtam, hogy már kinéztem a következőt!!

2 kedvelés

Pio se lesz íz bajnok és akkor már 5 gyenge ízű rta-ád lesz… :no_good_man: :grin:

3 kedvelés

Reméllem ez nem komoly!! Mindenki dicséri!

Nem kell olyan huzalt venned,azzal próbálkozz amid van !
Mondanám hogy ugyan az,max kevesebb menet kell belőle mint a 26,27,28 ból.
Ízben nem változtat,max hőmérsékletben (hidegebb-melegebb gőz )
Vagy a keverés,vagy az az íz amit szívsz a kazánból az nem adja ki azt az ízt vagy másképp,próbálj más ízeket,más vattákat (többet,kevesebbet vattából,tekerésből is ! )

2 kedvelés

én nem…átlagos mind két variációja ami eddig megjelent meg van.,

2 kedvelés

Köszönöm,próbálkozok, próbálkozni fogok!! Tudom előbb utóbb megtalálom amire azt mondhatom ,na végre!! És azért is kérdezek, mert sok jó tanácsot adtok!!

4 kedvelés

Lelomboztál!!

Nem ez volt a szándékom…ha segít eljössz és nálam meg kóstolhatsz pár rta-át…ennyit szívesen segítek.

6 kedvelés

Lehet csak atsiklottam felette és már írtad, de milyen rta-id vannak?

3 kedvelés

Köszi!! Gondolom 300 km re laksz tőlem!! De ha kérhetem mondj egy kazánt ami SZERINTED jó az íz visszaadása!!

2 kedvelés