Milyen podot vegyek?

Elkezdtem olcsó készülékeket nézni.Bár annak sem látom értelmét csak akkor,ha már éreznék újra ízt.Olcsókat kell,hogy nézzek,mert azuram nem engedne meg egy normális árú kezdő készüléket anyagilag.
Nem tudom tudok-e fotókat idetenni…ha igen…megnéznétek nekem ezeket?Főleg a legolcsóbbakat?:rofl:







Beatrix!

Merj belevágni egy rta tankba!
Hidd el, tőlem parásabb ügyetlenebb vaperina a világon nincs!
És rá kellett döbbennem, hogy nagy pénzkidobás volt az életemben az a jópár hónap porlasztós vapelés.
Itt mindenki segiteni fog neked egy nagyon egyszerű felujtitható tankot találni, es először kész tekerést használni, vattázni, majd önnállóan tekerni.
Nagyon jó móka! Imádni fogod őket!

7 kedvelés

Edina!Aranyos vagy,de egyenlőre maradok a cserélhető poriknál​:slightly_smiling_face:Mindent szépen sorba​:slightly_smiling_face:
Először is ízeket szeretnék​:slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Igen, értelek, csak a fentebb emlitett gazdaságosságra irtam ezt. Ha úgy érzed, abban ügyben is bátran kérj itt segitséget.

6 kedvelés

Sziasztok!

@anon88785338 Remélem, az íz problémád mielőbb megoldódik! Sajnos én meg messzebb lakók tőled, mint a Huszi, pedig én is szívesen segítenék. :disappointed:

Ha az íz problémád megoldódik, akkor viszont tudok mondani tartaléknak egy másik podot, akkor korábban megígértem. Hosszas kutakodás után a Uwell Caliburn G podot ajánlanám figyelmedbe. Mindenhol, ahol néztem a legjobb podok egyikének nevezték. Van egy magyar nyelvű videó is róla, ha esetleg gondolod, azt meg tudod nézni. 2 fajta porlasztóval vásárolható, és mindkettő szűk mtl porlasztó, nem nikkel, hanem Kanthal (FeCrAl) anyagú, tehát elméletileg nem vált ki allergiás reakciót.
Az ára Kínából rendelve kb. 6-7 ehuf (22$).
Színben is több lehetőséged van. :slightly_smiling_face:

Innen tudod megrendelni, ha tetszik:
https://www.fasttech.com/category/0/search/p/0?&keywords=Uwell+caliburn+g

3 kedvelés

@anon31274546 .Olyan aranyosak vagytok​:slightly_smiling_face:Rossz helyen lakom,ezt eddig is tudtam​:slightly_smiling_face:

Igen,ismerem a Uwell Caliburn g-t.Elöször azt akartam venni(a kolleganőimnek van,ebből az egyikük az,aki szintén rendelt a sráctól liquideket és ő érzi mindnek az ízét rendesen,tehát nem a srác cseszte el a liquideket)de ajánlották helyette a gtx-et,hogy azért az jobb…árban sem volt sokkal több,így azt rendeltem végül :slightly_smiling_face:Most is agyaltam 2.készüléknek rajta,de Kínából nem igazán rendelnék,mert qurva sokára ér ide,én meg olyan vagyok,hogy tegnapra kellene lehetőleg​:slightly_smiling_face:Viszont ahonnan gyorsan ideér,ott meg nem jó árban vannak.
Egy barátnőm rendszeresen rendel az Aliról…(én nem értek hozzá)ott is van sokminden ugye.Onnan max.3.készüléket rendelnék,mert az már azért jobban ráérne.De most mihamarabb szeretnék 2.-at​:slightly_smiling_face:

Akkor vannak ugye ezek:huszi ajánlására a listáról…
-vaporesso orca solo plus(5.990.- feketében az elektromos-cigaretta.hu-n)

-voopoo finic 20 aio kit vagy pen…(nem tudom már​:slightly_smiling_face:)(szintén ott,ahol az előző,6.850.-)

-uwell caliburn g

És még esetleg:
-geekvape wenax stylus kit vagy pod (németországba 7.200.- vagy a vapestreams.hu-n 6.268.-kb)

2 kedvelés

@anon31274546 Ha ezt a 4 készüléket nézed,neked,melyik kettő?:slightly_smiling_face:Mert kettőt kellene választani​:slightly_smiling_face:Majd,ha ráérsz természetesen :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

@anon88785338 ha minden jól megy, akkor ma éjjel szintén lesz időm, és utána nézek. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Sziasztok!

Ahogy ígértem @anon88785338 ha kettőt kell választani az említett podok közül akkor a következő kettőt választottam:

  • Vaporesso Orca Solo plus

  • Uwell Caliburn G

Ár/érték arányban jónak tűnnek, bár az európai shopok sajnos szépen túl árazzák őket.
Akárhogy döntesz is, azt javaslom, hogy a porlasztót/pod fejet ne európai shopból szeretem be hozzájuk.

Remélem az íz problémád is mihamarabb megoldódik, hogy te is élvezhesd a zsíros gőzöket, akárcsak mi. :slightly_smiling_face:

Kitartás!

Vapeltessék! :wink:

2 kedvelés

@anon31274546 köszönöm szépen :slightly_smiling_face:
A Caliburn az pod. A Vaporesso is pod?(ezt csak a lejebb írt só miatt kérdezem​:slightly_smiling_face:)( a pod csak annyi,hogy szűk levegőzés?)

Miért nem jó európai áruházból porit rendelni?Pedig úgy akartam,hogy ahonnan rendelek gépet,onnan rendelek egyszerre egy jó pár porit is.
Ha ne onnan,akkor honnan?Én csak az Alit ismerem,mert a barátnőm onnan szokott rendelni.

A pod-okra találták ki a nikotin sót,ahogy ezt amott megbeszéltük…de akkor nyugodtan lehet nem sót,hanem sima nikotint is szívni vele?Vagy pod-ba csak só?:slightly_smiling_face:Már kezdem ezt a részt összekavarni,hogy csak sóval lehet vagy nem muszáj​:slightly_smiling_face:

1 kedvelés

@anon88785338 a Caliburn az pod, a Vaporesso pedig nem.

Az, hogy valamit sóval, vagy sima alaplével használunk, szerintem nem attól függ, hogy pod-e vagy nem. Niksóval még nem volt dolgom, most fogok rendelni, de úgy gondolom, hogy amiben nicsót lehet használni, abban sima alaplevet is lehet.(javítsatok ki légyszi, ha tévedek!)
Amikor utána néztem az eszközöknek, azt olvastam, hogy mindkettőhöz niksót ajánl a gyártó, ennek viszont szerintem nem összetételben, hanem hatásban van az oka, mert nyilván a gyártó azt szeretné, hogy minél tovább használd a termékeit (ha sikeresen átszoksz, akkor nyilván az ő termékeit fogod venni, és nem a dohánygyárakét).

Az Európai shopok is Kínából rendelik a termékeiket, és nekik is meg kell élni valamiből. Azért nem ajánlom őket, mert ha a gyártási hely közeléből szerzed be az adott terméket, nyilván olcsóbb lesz, mint onnan, ahol még sok minden más költség is terheli a terméket (Pl. Haszon kulcs). Esetünkben egy péld:

Orca Solo:

Elektronikus cigaretta: kb 6000huf

Fasttech.com:. Kb 5400huf

Porlasztó (5 db):

Elektronikus C.: 990huf/db

Fasttech.com: kb. 540huf/db (5db/csomagban lehet venni, 2700huért)

A fasttech.com csak példa, lehetne Ali is, de én nem szoktam Aliról rendelni.

Ha van még kérdésed, akkor nyugodtan, ne tartsd magadban, mert abból többen is tudunk/tudnak tanulni, ha kapunk/kapnak választ.

2 kedvelés

És innen egyszerű rendelni?Sajnos csak magyarul tudok​:slightly_smiling_face:
Ez így pl.jó áron van…10.000.- egybe,ha jól látom.De nem látom,hogy melyik porit adja hozzá pluszba.(még mindig nem sikerül linkelnem,így bocsi, csak fotó van)
Mennyi idő pl.míg megérkezik és kb.mennyi innen a posta költség?
Bocsi a bénázásért​:slightly_smiling_face:

Ui:most néztem meg erről a videódat.Köszönöm én is,hogy feltetted​:slightly_smiling_face:
Akkor az már megvan,hogy-hogy lehet fizetni,de a másik két kérdésem megmarad,ha nem gond​:slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Az idő kb 3-4 hét, a posta pedig általában ingyen van, vagy eléggé olcsó, max pár $ szokott lenni.

Ebben a szettben a 0.8 ohmos porlasztó van, nem az 1 ohmos, így ez egy kicsit levegősebb használathoz ajánlott.

Nagyon szívesen! Pont azért csináltam a videót, hogy ilyen esetekben ne kelljen magyarázni, hanem azt megnézed,és már tudni is fogod. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Nem tudom miért nem láttam a leírásban,hogy melyik porit adja hozzá:slightly_smiling_face:Sztem nekem a másik kellene​:slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Akkor egyenlőre ezek vannak a kosárba .Most veszek pluszba 4 porit,hogy legyen,de a többit akkor majd messziről rendelem.
A plusz poriból az 1.3ohm kerámiát rendelem.Azt írtátok ugye,hogy az a jobb.És mivel kerámia,nincs köze a nikkelhez​:slightly_smiling_face:(a másik fele 1.3-as pori standard…ez mit jelent?)
Adnak hozzá 0.6-os porit is.Ha az 1.2-hez vagyok szokva,a 0.6-ost szerintem ki sem próbálom.Nagyon hasonlít már a dl-re a 0.6?



3 kedvelés

Ezeken kiégtem.:rofl::rofl::rofl:

Egyébként utána néztem, a készülékhez jár egy 1.3-as, és egy 0.6-os porlasztó (izzítógyertya!?%:exploding_head::rofl::rofl::rofl:) is. Szerintem érdemes azt is kipróbálni, ha már adják hozzá, és igen, az már szerintem fél dl kategória. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Igen.Ezért kérdeztem,hogy kipróbáljam-e a 0.6-ost…mert adják hozzá:slightly_smiling_face:
Pluszba meg azért vettem még 4 db 1.3-as kerámia porit,hogy összesen legyen 5db-om​:slightly_smiling_face:
Csak nem tudtam,hogy a standard milyen​:slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Szegények biztos fordítóval fordították,azért írnak ilyeneket​:slightly_smiling_face:Meg gondolom nem nagyon tudnak magyarul,hogy kijavították volna​:slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Nem tudom, de számomra ez nem annyira szimpatikus az ilyen shopoknal.:slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Tömítő gyűrűt vagy mit nem találtam.Az gond?Azt hiszem adnak egyet vagy kettőt hozzá.

2 kedvelés