Milyen készüléket válasszak elsőre

Kedves Tagok!

Pár évvel ezelőtt már próbálkoztam az ecigivel, de nem volt kielégítő számomra és csak maradt az analóg…:sweat_smile:
Most újra megpróbálnám, több okból is. Az analóg lassan 60ezret elvisz havonta, párom is szívja. 14 év dohányzás után krákogok, tele a tüdőm és torkom, ennek mindenképp véget akarok vetni.
A fentiek ellenére viszont szeretek cigizni, teljesen beépült a mindennapjaimba és nagyon erős a pszichikai függésem. Voltak gyenge próbálkozásaim a leszokásra, de a sokadik sírógörcs után mindig feladtam. :pensive:
Jelenleg egy Subox Minivel kísérletezek, de nen az igazi. Nekem túl nagy, nehéz és robosztus.
Folyton köhögök tőle és marja a torkom. 6mgos gyári liquid van benne, a 12 mgostól kiesett a szívem. Kék multit szívok jelenleg.
Mindenképp olyan készüléket szeretnék, ami a legjobban visszadja a dohányzás élményét. Ezen felül vannak elvárásaim, nem tudom megvalósítható-e.:sweat_smile: Mivel napi 1-1,5 doboz elmegy, így a napi egy töltésű aksi lenne az ideális. Jobban preferálom a hatalmas gőzt. Vg alapú liquedet töltenék bele.
Annyit még hozzátennék, hogy ezek a rövidítések szakszavak stb olyan, mintha kínai lenne, évekkel ezelőtt csak vettem egy e cigit, megtöltöttem és szívtam.:rofl:
Szóval én még azt sem értem, hogy minek lett külön DL és MTL készülék. Mi történik akkor, ha egy DLest MTL szívom?:thinking: Ez nem csak egy szívási technika?
Összegezve amit szeretnék: nagy füst, minimális torokhatás, erős aksi, filigrán megjelenés.
Előre is nagyon köszönöm, ha valaki időt szán rám és segít eligazodni ebben az útvesztőben!

6 kedvelés

Szia!

A DL az egy nagy cső, amiből nagy gőz jön, nem tudod szívni, mint a cigit, mert azonnal telepumpálja a tüdőt gőzzel.

Tapasztalat: érdemes az elején többet rászánni, és nem az alsó polcról választani, mert 2-3 hónap alatt úgyis csere lesz a vége és megvan a veszélye, hogy nem lesz kielégítő.

Ami kelleni fog: egy készülék (mod), egy tank, akksik, töltő, folyadék, illetve csere porlasztók, ha nem akarsz rögtön építeni. Azt mondanám egy 30k, de inkább 40 kell az elején. Ez alatt csak kompromisszum van és szenvedés.

Sajnos porlasztós cuccokban nem vagyok naprakész, szóval azt inkább nem ajánlanék.

Milyen porlasztót használsz most?

7 kedvelés


Ilyenem van most.

2 kedvelés

Üdv @Elinor itt a Vaperinán!
Én azt gondolom a podok világába kellene keresgélned,ha valami könnyűre vágynál,vannak már egész jó podok szűk dl-től az mtl-ig állítható sokuk és porlasztókban is eképpen alakul a kínálatuk,maga a podok világába nem vagyok otthon,viszont amit leírtál végigolvasva egyből a podok jutottak eszembe​:+1:Pl Smok Fetch Pro stb

1 kedvelés

A porlasztó ami a tankban van, mi van ráírva?

Kangertech mini RBA Plus.
Mást nem látok rajta​:woman_shrugging:

Én is a podok között nézelődtem, de ezeknek vajon nem gyengusz az aksija?
Joyetechnél olvastam, hogy ócska a porlasztója, van aki naponta cseréli…
Esetleg tudnál ajánlani még 1-2 márkát?

1 kedvelés

Hát pedig kéne egy ohmnak és egy ajánlott wattnak rajta lenni. Mondjuk 0.5 ohm és 30-40 watt vagy valami ilyesmi.

1 kedvelés

Igen, a porlasztók tudnak ócskák lenni. Én nem vennék podot, de ez én vagyok.

1 kedvelés

Én is podokat ajánlanék… Sokat nem próbáltam de ami nekem bejőtt az a voopoo drag x, 1x18650el működik, lehet mtl lehet dl attól függ melyik porlasztót használod. Szerintem nagyon fain kis készülék jó izekkel. :wink:

2 kedvelés

Megvan, elnézést​:rofl:
A watt állítható és az ellenállás 0,6 ohm.

1 kedvelés

Akkor meg is van a köhögés oka, ez egy dl porlasztó, olyat kéne venni, ami 1 ohm körül van. Vagy le kell vinni a nikotiont 3-asra, ha a 6 sok.

3 kedvelés

Üdvözöllek. Én is azt mondom, nem volt könnyű út idáig eljutni. Cirka 3 év után is még kezdőnek érzem magam sok mindenben. Sok -sok tanulás, meg kísérletezés. Nem árt itt Vaperina Kinga blogját A-Z -ig végigolvasni. Nem mindegy az se, hogy mit szívsz, a VG-PG arány, a nikotin, vagy niksó, na és az aromák se mindegyek, és az se, hogy milyen tankból. Én például nem tudtam megbékülni a gyümölcsös szörp és sütemény ízekkel, csakis a dohányos ízeket szeretem. Azokból is van nagyon sok. El kell olvasni ahonnan rendelsz a véleményeket, azok talán segítenek a választásban. Alaplevet, nikotinos alapot az eliquidvg.eu -tól, aromákat, egyéb kellket a vape42.hu - tól szoktam rendelni. Ki kellene próbálni mindenképp egy MTL kazánt, azt a Dl -est is meg lehet tartani, esetleg később valamikor még jó lehet. Sajnos ki kell kísérletezni a levest, és azt is, hogy a tankod hány Watton adja a legjobb ízeket. A PG-hez, és az így a folyadékhoz adagolt nikotinhoz idő kell, hozzászokni, mondta a fiam annak idején, amikor rábeszélt az átszokásra. Az analógról való leszokás után sokunkat gyötört még hónapokig a köhögés. A porlasztós, vagy újraépíthetős kérdést is neked kell eldönteni, mert tíz méter drótot kapni egy porlasztó árán. De az RTA tankot jól megtekerni, és bevattázni, szerszámok, tudás, és gyakorlás kérdése.

3 kedvelés

Én ezt ajánlanám neked.Porlasztóval is használhatod,de ha kedvet kapnál magadnak építeni,azt is lehet.Ha nem sikerül,visszarakod a porlasztót,aztán később újra megpróbálod.A mod része nem túl combos,de a tankot másik modra is ráteheted.Találsz róla videókat a youtube-on.
https://www.elektronikus-cigaretta.hu/elektronikus-cigaretta/eshop/8-1-Ujdonsagok/0/5/4633-Gunmetal-KIZOKU-OAKER-25W-VW-Kit-1100mAh

1 kedvelés

én podba pl használok egy wenaxot ami bevált nekem olyannyira,hogy van még 1 plusszba ami tartalékban van és 0,6 pori van benne.:blush:

4 kedvelés

Ha egy porlasztós tankba sima vg alapot öntesz az úgy nem biztos, hogy jól fog működni.
Nézz el valamelyik webshopba és válassz egy modot amelyik tetszik és cserélhető akkus, mert 1 töltéssel elég kicsi az esélye, hogy kihúzod a napot ha sokat szívod.
Tankból is az építőset javaslom, lehet kapni előre tekert coilokat is és nem agysebészet berakni meg keresztülhúzni egy vattát rajta!Hosszútávon ez jobban megéri szerintem.
Én is poddal kezdtem mert lusta voltam, kidobott pénz volt az egész.

4 kedvelés

Szia.
Ha a cigi füstjét vesszük alapul, akkor egy MTL-el is lehet igen szép gőzöket produkálni. Kezdésnek nyilván jó egy porlasztós szett is, de véleményem szerint az építhetős tankok azok, amikkel igazán sok a variációs lehetőség a megfelelő hatás elérése érdekében. A jó liquid megválasztása legalább annyira fontos mint maga az ecigi. Rossz levessel nem lesz jó az élmény és hamar elengedi az ember. DL az inkább a vizipipa feelinget adja míg az MTL pedig a dohányzást helyettesíti. Nagyjából így kell elképzelni a különbséget. DL szettel lehet igazán nagy gőzöket eregetni, ott azonban figyelni kell a nikotin erősségre, MTL-ben pedig szerintem olyan 9mg nikotin elég lehet (Én is kék multit szívtam). Bárhogyan is választassz, sok-sok idő kell, mire megtalálod a számodra megfelelő setupot. Véleményem szerint ha mondjuk nem akarsz még külső akkuval bíbelődni, akkor egy beépített aksis (5000mAh) mod és egy építhetős tank jó liquieddel jó lehet kezdésnek. Árkategóriában én is egyet értek az előttem szólokkal, hogyha már pénzt adsz ki erre, akkor normálisat vegyél és ne olyat ami nem jön be vagy néhány hét után lecserélnéd. Szerintem az a 30.000-40.000Ft induláshoz kell.

5 kedvelés

Én már elég sokszor leírtam, nekem az a bajom a beépített akkuval, hogy vagy kicsi a kapacitása, valami pod, ami leginkább csak a saját cuccával fog jól muzsikálni, ha tovább, fejjebb akarsz lépni nem fogod tudni használni, nem tudod használni amíg töltöd, ja és drága a porlasztó, a podfej kuka, ha más ízt akarsz bele. Tök jók ezek a podok, ha valaki olcsón ki akarja próbálni, vagy kell egy 10. rohangászos cucc.

Szóval én a külön akksi, külön mod, külön tank híve vagyok. Akksiból is legalább 2 darab, így mindig van kéznél. Magamból kiindulva nem túl kellemes, ha épp nincs feltöltve, de cigiznél…

Én minőségben ez alá nem mennék, és ez sem a csúcsok csúcsa, de egy tisztességes szett, amivel tovább is lehet lépni később.

Egy-két nap alatt nálad van, és lehet utánvéttel fizetni, ha ez szempont. Ha tankot váltanál ezt eladod és veszel rá másikat. Tudom sokan használnak beépített akksis cuccot évekig, de elég lutri, mikor megy tönkre és akkor kuka az egész, árban meg annyival nem olcsóbb, hogy ezen spóroljon az ember. 60k-nak durván a feléből megvagy, már csak levest kell beszerezni.

Ha most visszanéznénk az elmúlt 6 hónapban hány kezdő jött vissza, hogy most már valami komolyabbra váltana, akkor kb. mindenki kihagyná utólag a pod/beépített akksi/porlasztó/olcsón megúszni az elején dolgot.

Ez egy technikai sport, és a pod és a porlasztó a legallja az egésznek, az igazi vape élmény nem itt kezdődik. El lehet vele lenni, vannak akik nem is váltanak, de napi 2 dobozt nehéz lesz egy ilyen kezdő szettel kiváltani. Csak idő és pénzpocsékolás…szvsz.

10 kedvelés

@Ispy Rba-n nincs ellenálás érték általában,azok felújítósak.:thinking:

2 kedvelés

De rbaval használja? Nekem nem úgy jött át. Nem hiszem, hogy rba fejeket újít fel. Az azért nem egy kezdő cucc. :thinking: