Keresek egy isteni dohányos ízt!

Sziasztok! Egy kis segítség kellene dohányos aroma ügyben. :slight_smile:
Az eliquidonlineshop-ról nagyjából az összes kész liquidjüket kipróbáltam már talán 1-2 kivételével.
Van náluk a Desert ship, vagy sima RY4, TOBACCO 555, ezek amik nagyon bejöttek nekem.
Elkezdtem keverni is egy ideje, kb 4-5 féle dohányos aroma ízt kipróbáltam de egyik sem adja annyira mint ezek a kész levesek.
pl. amit próbáltam TPA RY4 Double, Mystic Juice Babylon, Decadent Vapours Desert Blend, ezek közelébe sincsenek, valamelyik rendesen rossz.
A kérdésem az lenne, hogy esetleg aki próbálta már ezeket a kész lötyiket, tudna ajánláni nagyon hasonló aromát?
Kicsit édes de nem az a gejl, nem vanília vagy karamell, igazából nem tudom mihez hasonlítani, finom dohány íze van, nálam teljesen kiváltja a rágyújtani kívánt érzést.
Köszönöm! :slight_smile:

1 kedvelés

Szia!Eliquidonlineshop-ról már többfajta aromát próbáltam én is!Ha az kell hogy az analógra hasonlitson az íz ,akkor Maximum Flavour American Tobacco,ha édeskés Decadent Vapours American Gold Tobacco nálam dohányos ízben ez a kettő visz mindent! :blush: U.I.:És elegendő 5%-ban keverni mindkettőt!

4 kedvelés

Szia!
Ami még fontos,dohányos aromáknak kell a bekeveréstől számított 3-4 hét érési idő,ezután érdemes rákóstolni.

1 kedvelés

Így van,ez kimaradt.Egy hónapot szoktam vele várni,ezidő alatt tökéletesen beérik! :blush:

3 kedvelés

Szia! Szerintem sajna azokat az ízeket nehéz előállítani. 80-an max. 90%-ban tudod reprodukálni. Pl: Maximum Flavour Flavor Master (Ízfokozó Adalék) használatával 100ml-be 4-max. 6csepp. én úgy tapasztalom, hogy segít. Ha édesebb levest szeretnél Chemnovatic Sweetener Blend SB-800 (Édesítő) ha karamellel dobnád fel akkor ezzel Maximum Flavour White Angel Base. Ezzel pedig kicsit mintha füstösebb lenne a kész leves Maximum Flavour Dark Angel Base. Nálam a favorit Journey JD RY4. 100ml kész leves bekeverésének folyamata: Főzőpohárba belemérek 1,7%(1,7ml) aroma, 5csepp ízfokozó, 3csepp DA ezt 20-30 másodpercig keverem. Majd 25% (25ml) pg , 65%(65ml) vg. Ezután intenzív keverés 20-40 másodpercig míg teljesen letisztul és millió apró buborék szemmel detektálható. Ez után 45 óra lassú keverés 37-39 fokon majd 8-10 óra szellőzés! 2-4 hétig álla a sor végén mire sorra kerül!

5 kedvelés

Az 555 volt az utolsó aroma amit évekig használtam (és csak azt) Nem tekintettem igazi dohány íznek, inkább egy kellemes, nonstop szívható íz…szerintem.

6 kedvelés

Jó nehezet kérdeztél, ez még a megfelelő gyümis/sütis-ragacsos/mentolos íznél is klasszisokkal bajosabb. Nagyon személyes preferenciák és egyéni ízlelés alapján dől el. Nálam Discovery Old Captain vagy Cohiba a két állandó. Vagy A&L Ryan, ha ry4 jellegű :flushed:
MJ Babylonból pl. jó sokat elropogtattam, de nem a dohányos jelző az első, amit rásütnék. (de finom…nekem)

3 kedvelés

Nálam is az 555 Gold amit állandóan használok a RY4 mellett.

3 kedvelés

Bár nem vagyok nagy dohányíz kedvelő, de a K Flavour Company Alfie nevezetű longfillje számomra hozta az exklúzív, minőségi cigaretta élményét.

6 kedvelés

Köszi! Mind a kettőre rápróbálok. :yum:

2 kedvelés

Köszi! Igen tudom, kb. 3 hét után kóstoltam újra pl. a Babylon-t, annyira nem rossz de nagyon messze áll az elképzelésemtől.

2 kedvelés

Köszi! Nem rossz a MJ Babylon, de nagyon édes nekem. Rápróbálok az A&L Ryan-ra is ha nem túl édes.

Miért nem próbálsz ki egy pár kivonatos aromát ha az analógos szerű dohányt szereted ?

6 kedvelés

Ha próbálni szeretnél Budapesten nálam megteheted azt hiszem van dohányos aromám itt megkóstólhatod.

4 kedvelés

Kivonatos aroma? Az mit jelent? :thinking: Nem tudom mennyire analógos pl. az említett desert ship kész leves.

Dohánykivonat,édesség nélkül,esetleg némi gyümölccsel .
La Tabaccheria,Azhad Elixírs,The Vaping Gentlemen Club,Blendfeel ilyenre keress rá,találsz shopokban hsz.okat.

6 kedvelés

ha eliquid is jó, tudom ajánlani a Black Flag Risent

Ez egy igen gáláns ajánlat, és a dohánykivonat az igazi szent “Grál”. Az 555, USA Mix, Ry4 stb. jó ízek, de mind egy szintetikus izé (tornazsákból, dorkobol, használt zoknikból főzve…)

Én ezt próbáltam az eliquidonlineshop-tól, egész kellemes.

Ők is nagyon finomak

4 kedvelés

Akad nekem ez is az is…Tvgc azért elmegy dohánynak…