Miért lettem véper...?.?.?.?...!?

Vépelünk…gőzölünk… Nap mint nap…
Ez egy jó dolog, annyira még nem tudják tényekkel alátámasztani, bizonyítani, hogy miért jó,vagy miért nem jó. Ez eddig rendben is van. Mi… véperek… Tudjuk, hogy jó,mert együtt élünk vele minden nap. Egyesek szerint az aromák világa, mások szerint, a tekerés módszere… Vagy, maga a tudat, hogy amikor ki mész az utcára es mindenki téged figyel, hogy mi a csoda van a kezedben (:grin::grin::grin:)… Stb…

De mi van az analóggal???

Mert a gőzölés előtt, a véperek 95 %-a dohányzott.
Engem, pl, annak idején, mikor még dohányoztam, egy stresszes állapotot, meg tudott nyugtatni az analóg (ez az én saját tapasztalatom volt). Na, de mi az, ami arra késztet bennünket, hogy dohányzás helyett, gőzöljünk…???
Én egy 100%-os tényt biztosan fel tudok hozni. Amióta megismertem az rta világát, azota nem is akarok hallani sem az analógról. Én, személyem szerint, sokkal jobban érzem magam, amiota vépelek. Egyszerűen más lett a közérzetem is, nem bűzlök, mint egy görény. Én már nem tudnám elképzelni az életemet gőzölés nélkül… Egyrészt a munkám miatt sem, másrészt a mindennapi életben sem.
Ha nem zavar titeket ez a bejegyzés, akkor írjatok meg ti is a véleményeteket… Ha másért nem, akkor legyen még több amit olvasni… Legyen egy szép napotok… :wink::dash::dash::dash::kissing_heart:

14 kedvelés

Én annak idején már régen kigondoltam, hogy azt a mérgező dohányt valamivel be kéne helyettesíteni. Mert valamit azért csak szívni kell, különben visszaszokom. Kipróbáltam a pipámba mindent. Kamillavirágtól kezdve a citromfűig. Nem is kell mondanom, mindegyik okádék rossz volt. Nem is gondoltam arra, hogy maga az égés káros. Amióta vapelek én is sokkal jobban vagyok. :yum:

8 kedvelés

Kipróbáltam mindent… De voltak olyan emberek, akik tényleg.
Erről eszembe jutott 2009-10. Első vapelési próbálkozások (bő 2 év, de kudarcos…szarok voltak az eszközök még, illetve nem köhögtem még eléggé :roll_eyes:)
Voltak ugye, akik a dohányízt hajhászták. Meg a th-t.
Emlékszem más fórumokon srácokra, akik töltős dohányt, csikket áztattak meg hamut pg-ben :grin:és chiliport meg tisztaszeszt öntöttek a levesbe, th-nak. Aztán ezt egy “izmos” cartomizer betéttel próbálták élvezni 5 watton.
Hát, jó hogy komoly baja senkinek sem lett…
A csokipaprika chilit én is kipróbáltam :grin: hát…pfujj.
Sokan várják a vapeléstől a mai napig ugyanazt, amit a cigarettájuktól kapnak.
Anno én is így voltam.
De ez lehetetlen. Ha nem lenne az, már az elmúlt 10-15 évben kijöttek volna olyan aromák. Hamutál fotóval.
Jajj, mikor a füstölt húsok, ill. szalonnákhoz használt aromát kipróbáltam :joy:1 cseppel hazavágtam 100 mili levest.
Füstöltszalonnás-vaníliás mogyoró:+1: még az ujjam is 3 napig olyan volt, hogy inkább zsebretettem a kezem.
Azt is egy fanatikus vérvaper kolléga küldte, hátha…ez plusz füstízt ad.
Azt…disznótorba.
Inkább maradok az ízes vaníliás szivardohányok keresésénél, ebben az évadban.

13 kedvelés

A nyitógondolathoz:

Vannak jó páran, akik (sőt némelyek sokat és fanatikusan) vaperkednek, gőzölnek 10+ éve.
Nem tudok olyanról, hogy valakinek ez inkább ártott, mint javított.
Na, így szoktam legyinteni az ellenpropagandára meg a dohánylobbyra :neutral_face:

Itt csupa pozitív példát olvasok​:+1:
(Kivéve shopok meg pénztárca :grin:)

9 kedvelés

Hidd el nekem, őszintén mondom (irom​:grin:), hogy én minthogy kiadjak annyi penzt az analógra, akkor inkább kiadok 5-ször annyit tankra, modra meg liquidre, de tudom, hogy ezzel nem lehet gondom. Szerintem igy vannak ezzel sokan mások is…

9 kedvelés

:rofl:már sokszor kibeszéltük…olcsóbb mint a dohányzás​:rofl::rofl:
Amúgy igazad van ha csak simán (nem veszek semmit …én soha :grin:)kiszámoltam havi 4e kb nekem​:smiling_face:
Ismétlem,ha nem vennék semmit :rofl::rofl::rofl:

15 kedvelés

igen amúgy nem sok ez mert pl alapot vesz az ember azt sem kell minden hónapban venni ha van minden max csak aromára kell költeni az havi kb legyen mondjuk 8-10 ezer jo ez is sok mindentől függ aromakban is van sok sok féle árban is.:blush::wink:De igen van olyan is akár a csillagos ég azt is el lehet költeni több 100 k el lehet verni mondjuk​:sweat_smile::joy:

7 kedvelés

pl havi szinten legyen az analóg cigi mondjuk 30k vagy 40k na abból én vennék egy tankot eredetit valami jót én azt nézném meg ugye nem vagyok büdös bagós ja meg nem krákogok hápogok​:sweat_smile::grin:nem is bánom le tettem anno 6 éve a cigit pedig 9 évig szívtam​:wink::blush:

5 kedvelés

Igen de tudod van mindenem ,ezért van ennyiben havi szinten .
Ha most kezdeném már nem vennék meg ennyi mindent .
Azt hiszem most már tudom mi és melyik jó nekem .
Persze mindig vannak újdonságok amit ki kellene próbálni,persze mindez pénzbe kerül,csak okosan szabad költeni :fist_right::fist_left::stuck_out_tongue_winking_eye:

5 kedvelés

tudok mindent is persze ez így van,szeretjük a szépet és a jót is az igaz​:blush::wink::grin:megértem én.

3 kedvelés

Na az analóg az havi 50-60 ban állt meg nálam :rage:én hülye …ha tudtam volna hogy ez sokkal olcsóbb jobb finomabb de már bánom hogy nem hamarabb kezdtem !

5 kedvelés

Könnyebb egy ilyen fórummal és bandával eligazodni a zavarosban, mint sajáttal verni a csalánt. :+1:Ezért is örültem, hogy ràleltem.
Minimalizálni kell a baromságok vásárlását.
Én is eldöntöttem, megadom neki a módját - de már nem ötletszerűen teszem.

(De azért nem mindig könnyű ellenállni, na :grin:)

6 kedvelés

Hidd el tudom miről beszélsz :rofl::rofl::rofl:2 jó szett és kimegyek a világból :hugs:vagy 3 ?:crazy_face::grin:

7 kedvelés

Csatlakozom a Későn Érők Társoságához. :grinning:
Anyagilag nálam is itt állt meg a dolog…
…és a mindennapos krehácsolásban.:face_with_thermometer::nauseated_face::sneezing_face:

6 kedvelés

Én úgy gondolom, az egészség döntött! Az én esetemben legalábbis, de szerintem az itt lévők nevében is írhatom. Az átállók kb. fele az egészsége, vitalitása megőrzése miatt tér át. A másik felét valószínűleg a kíváncsiság hajtja, de végül a gőzölés rabja marad. Én piszkosul fiatalon kezdtem cigizni, le sem merem írni mennyi voltam. :no_mouth: Majd 14 évig dohányoztam, sokat, nagyon sokat. Aztán választás elé kerültem. Az átállásomtól függött az egészségem. Végül meggyőzött, és győzött a vape! Az állapotom még így 8 év gőzölés után sem olyan mint kéne. De ez már sosem lesz ugyanaz. Sokszor elgondolkoztam, hogy vajon ugyanígy jártam volna e, ha nem szokom rá a cigire. :thinking:

7 kedvelés

Egy párszor megmondtuk a tutit de elcsábulnak az olcsóbb dolgok felé pedig a drágább lesz a végén az olcsó

7 kedvelés

Nem ciki azt mondanom hogy igaza van az öregnek is :hugs:

8 kedvelés

A vape-ben is, mint mindenben, van a dolgoknak érzelmi és vagy értelmi (racionális) oldala…

…és néha (gyakran​:heart_eyes:) az emberben felébred a kiváncsiság…(*)
…de a szerelem sosem rentábilis!!!
Szerencsére mégis létezik.

*Ezt egy szomszédos kórteremben “Hi-Fi bogárnak” hívják az ápolók.

5 kedvelés

Vigyázz, manapság már össze is házasodhatsz egy moddal! :joy::grin::+1:

Hifi bogár is stimm, szaladt már át a nappalomon egy apró :grin:

3 kedvelés

Igen. Tudom. :rofl:
image

9 kedvelés