Miért kezdted el az anológot és miért váltottál?

Én kölökként végig “szívtam”, hogy a szüleim füstöltek és elhatároztam, hogy én aztán neeeem …
Aztán eljött a 19. év, egy balatoni nyaralás a barátaimmal közös “kasszán” és egyszer, mikor én voltam a soros, hogy menjek a szabadstrand boltba, a hűtőpultban “eldugott” üdítőkért, a pénztárnál szembe jött velem “Camel” (senki sem dohányzott a csapatból, azóta mindenki :frowning: ), mert jól nézett ki (48 Ft-ért, a mai napig megvan a csomagja, mert még nem kemény dobozos volt) … Jól le lettem “tolva”, aztán jókat “szédelegtünk” kaja után csapatilag :wink:

Eljött az ősz, a “fősuli”, a lakhelyemtől gyalog 15 perc. Oda és vissza egy szál, a panel ablakán kifelé esténként egy szál cigi …
Majd kb. november környékén eljött a pillanat, hogy a szünetekben “füstölők” közé nagy megrökönyödésre beálltam én is :wink:

2010 óta mellettem volt valamilyen eCigi, de csak volt, míg idén nyáron megnyekkent az IQOS a külföldi nyaralás alatt és számomra “meglepő módon” viszonylag könnyen elhagytam azt is és áttértem, megtértem a “gőz élvezetének” :slight_smile: Még 6mg nikotin lötyivel …

11 kedvelés

Sziasztok! Suli: A haverok közt az volt a “menő” aki fújta a füstöt. Ezzel mutattuk ki lázadásunkat, hoogy merünk mi is csak felnőtteknek való dolgokat kipróbálni. 2. A kíváncsiság. Eleinte nem csak cigiztem, végigpróbáltam többfajta szivart, pipadohányt is, de a velem egykorú társaság nyomására kötöttem ki a ciginél, pedig sokáig csak kocabagós voltam. Munkahely: Érdekes módon a hetvenes - nyolcvanas években A MÁV -nál a karbantartó műhelyben szinte mindenki bagózott. S ittunk, mint a gödény. Nem volt névnapozás merev-részegség nélkül. Büszke nem vagyok rá, de ilyen időszak is volt. Korsó sör 4 Ft, üveg Kőbányai 10 Ft Fecske cigi 4,60 Ft, Románc 3,60 Ft Munkás 2,40 Ft, Sopianae 8 Ft . Akkoriban minden olcsó, és megfizethető volt. Katonaság: A kiképzések óraközi szüneteiben mindenki rágyújtott. Akkor én miért ne? Negyven - akárhány évesen reggelente kiköptem a tüdőmet, úgy köhögtem. Többszöri leszokás - visszaszokás után áttértem a pipára, mert egészségesebb, nem 800 fokon ég, “csak” 400 -on, és nem tüdőzzük le. Ez a rész beigazolódott, a köhögés elmúlt, ráadásul 1 csomag dohány 1 hét, nagyon olcsó, talán a legolcsóbb dohányzási mód.
2018: A fiam rendelt magának Kínából egy óccó e - cigi szettet, de nem bírta kivárni, amíg onnan egy hónapig Európába hajókázik, vett magának trafikban egy Vaporesso szettet, a rendelést meg együtt követtük a monitoron, hogy most érkezett meg a hajó Amszterdamba, onnan ide már max. 1-2 hét és ideér. A pipa után nekem nem jött be a dl vonal, fiam rendelt nekem egy Siren2 mtl RTA kazánt. A Facebook csoportok után rátaláltam a Vaperinára, sok mindent elolvastam, tanultam, és most már végleg elhagytam az analógot. Miért váltottam? 1: Egészségesebb. 2. Ezzel nem gyújtom fel a házat, a ruházatomat, és az autókárpitot. 3. Nem olyan büdös, nem kell a kátrányos csibuk szárakat súrolgatni, sem büdös csikkeket szagolgatni. 4. A folytonos visszaszokás veszélye is megszűnt azáltal, hogy átszoktam valami másra. Nincs jojó effektus. (Igaz, ezt a fogyókúrázókra szokták mondani, ha visszahíznak, de a cigire visszaszokás is az.)

5 kedvelés

Már kiskoromban körülvett a dohányzás, nem csak a filmeken, férfi ágon a családom összes tagja bagós volt A környezetemhez képest, szülők, nagyszülők, haverok, osztálytársak, munkatársak, elég későn szoktam rá a bűzrudakra úgy kb. huszon évesen. Egy fajta szocializálódás volt a részemről dohányozni, koncertek, sörözés, bulik és mindenki füstől. Fúúúú. Aztán már nem is tudtam lerakni és láncdohányos lettem.

Volt cigi, szivar, villany Ego izé, pipa, mikor is Virnya komám alias visszaszokó, adott egy szatyor vape cuccot bő egy éve és nemsokára Rátok találtam és a Vaperinára. Hálás vagyok ezért a sorsnak!!! :hugs:

Mivel a családfám férfi tagjai generációkon át mind tüdőrákban haltak meg, bízom benne, hogy úgy leszek a vépeléssel, mint ahogy Dan hadnagy járt Forest Gump-al. Ha megtépázva is az egészségem, de javúl az életminőségem…

…és javul, az mára már tisztán látszik. :trophy:

4 kedvelés