Miért lettem véper...?.?.?.?...!?

Sziasztok!
Keresgéltem, hogy egészség témában milyen topic van, hogy ne nyissak újat :grin: Remélem jó helyre pötyögök!
Több mint 20 év dohányzás után jött egy inger… nem tudom mi és hogyan mert én voltam az aki azt mondta soha nem fog leszokni mert imád füstölni!!! Nagyon makacs teremtés vagyok!
Bemászott a fejembe a gondolat és elkezdtem makacsul ragaszkodni hozzá! Meg is vettem a kis készülékem nem adva magamnak más választást: vagy ez vagy semmi!
Hát EZ! Még csak pár hete vagyok vaper de imádom!
És ami miatt eredetileg kerestem a helyet ahova írhatok:
Mióta gőzölök elmúlt a reggeli köhögés, sokkal jobb a közérzetem. És egy érdekesség… mikor elkezdtem a kis készülékem jelezte a slukkjaim hosszát. Az 1-et épp, hogy elértem. Lassan 1,5 lett. Figyelgettem mert olvastam van aki 3-4 mpes beszívásokkal van. Na én attól az 1,5-től majd megfulladtam. Azt éreztem nem fér több a tüdőmbe! Majd elhagytam a figyelgetést és így pár hét elteltével véletlen ránéztem… 3,1!!! Micsodaaa? Azt hittem biztos rosszul nyomtam stb. elkezdtem figyelni! És nem tévedés…
De ez hogy lehet? A tüdőkapacitásom javult volna? De ilyen rövid idő alatt? :thinking:
Ti biztos okosabbak és tapasztaltabbak vagytok :grin::grin::grin: Mondjatok valami okosat :hugs:

8 kedvelés

Javult is a kapacitásod, illetve hozzá is szokott a szervezet, a tüdő. Illetve elmúltak a nyálkahártya-gyulladások, amiket a cigaretta okoz, folyamatosan izgatva azokat. Így már egy hosszabb slukk sem irritál annyira.
Ez nálam is hasonlóan játszódott le :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Ohhhh köszönöm! De nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan jön a változás ! Ez meglepett :blush:

4 kedvelés

Csatlakozom Kingához …nálam az egészség döntöt anno… Emlékszem mikor elkezdtem vapelni és még jóformán azt sem tudtam hogy esszik vagy isszák a Vape világát de neki vágtam ennek a kalandnak …:slightly_smiling_face:ugye akkoribban még nem volt ekkora választék mint manapság de kezdetnek és kezdő lökésnek megfelelt …Aztán amikor egyik napról a másikra letettem az analog cigarettát,azon gondolkodtam hogy menni fog ez nekem és most nem ragoznám azt az adott érzést mikor teljesen megvonod magadtól az analóg cigarettát és egy teljesen új dologot viszel a szervezetedbe helyette …NEHÉZ volt az első 1hét inkább kemény mert saját magaddal vivsz harcot …de sikerült :slightly_smiling_face::dash::dash::dash:és nem bántam meg egy percig sem hogy ezt az életvitelt választottam …pénzt illetve meg hát persze mint mindennel el lehet menni a csillagos égig …de ha okosan csinálja az ember akkor jol jön ki belőle :wink:…az alaplevet,aromát ha az készségekhez mérem nagyon elenyésző számomra ,mert havi lebontásban kb 15k lenne nah de ugye mivel mindig van vmi uj és persze hogy bakancslitát meg meg kell csinálni azaz kipipálni nah arra költök rendesen :grin: de szerintem vagyunk páran ezzel …most már megállapodtam mi a jó nekem melyik vonal most már csak olyan készségeket vásárlok meg ami tényleg minőségben,kieligiti a vágyam :slightly_smiling_face:tehát a Vape furfangos mert a készségek hajtják az embert ahogy észrevettem az évek során leginkább…és azért azt sem felejtem el hogy anno megtaláltam ugye Vaperinát és nekem maximálisan elégedett vagyok a mostani életvitelemmel sőt :point_up:sokk jó ember társaságát élvezhetem napi szinten tehát ez már hab a tortán az én olvasatomban …:slightly_smiling_face: szerintem és ezzel nem csak én vagyok igy vele .,.

9 kedvelés

Én az első 1 hétben folyamatosan le akartam ülni vapelni és mellé cigit gyújtani :rofl::rofl::rofl: Kb mintha leülnél cigizni-kávézni :sweat_smile: Aztán gyorsan rájöttem, hogy a kütyü a kezemben A CIGIM!
Meg hamuzni akartam :sweat_smile: és vártam mikor ég el :rofl: Nah másvilág… sokkal jobb de kell egy kis idő míg átszoksz :blush:
Pszichológiailag 21 nap mire egy új dolgot integrálni tudsz. Tehát ha 21 napig nincs analog csak e-cigi akkor az e-cigi lesz a természetes! Ha bármilyen szokást be akarunk vezetni az életünkbe (vagy a gyerkőcébe) akkor azt 21 napig napi szinten kell csinálni… utána autómatikus :blush:

9 kedvelés

Érdekes ez a 21 nap. Nekem 1 hét elég. :slightly_smiling_face: De természetesen igazad van. Ezt már én is olvastam korábban, és abszolút van alapja. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Eveken at cigiztem, azutan leszoktam, 7 ev nemdohanyzas utan visszaszoktam (jar a keksz a hulyesegemert, de idegallapotba’ voltam akkoriban) 2 ev utan jott az Iqos, mert az nem budos (csak a cigik fele selejt) aztan jott iden nyaron az 1500 Ft-os cigiar, napi 1-1,5 doboznal ez az ar mar laza idegrangast tud okozni, alternativakent elkezdett ez az egesz erdekelni, de nem akartam egy valag penzt rakolteni, szoval vettem egy Elfbart (van haszna az eldobhato ciginek! :slight_smile: ) aztan meg 2-t, es betiltottak :smiley: szoval atugrottam Komarnoba megvenni az elso liquidem es egy Smok Solus-t (nem rohog! Valahol el kell kezdeni) :smiley: jelenleg 9 fele longfill van bekeverve, 3 meg varat kicsit magara (most megfogadtam h legalabb 1 honapig nem veszek semmit, mer’ egy moho dog vagyok :smiley: ) a gep Voopoo v-mate (mert en szeretem ezeket a kis kompakt izeket , bar szemezek egy Voopoo Argus Pro Kit-el…itthonra) analog semmi, Iqos napi 3 szal (reggel, melo elott, melo utan mert ha gozolok felo h soha nem mennek be dolgozni, a ciginek meg “vege van”…es a munkahelyemen se analog se elektromos cigi nem engedelyezett,)

9 kedvelés

Nálunk sem engedélyezett. De a karbantartó műhelyben a kollégák azt mondják nyugodtan szívjam bent, ez legalább nem büdös, mint a cigi. Odakint még az udvaron a szabadban se lehet, mert ez egy iskola. Gondolom, a gyerekek ne lássák, mert akkor ki akarnák próbálni. A kapukhoz képest hány méternek is csak ez lehet az értelme, hiszen aki kívül füstöl, az már a szabadban van.

5 kedvelés