Mi a különbség az eredeti és a klón között?

És akkor most olyat írok, hogy mindjárt kapok a pofámra. :joy:

Minden eredeti valamelyik másik eredetinek a klónja! Mert egymást túllicitálva tartják lázban a gyártók a piacot.
Csak az a nem mindegy, hogy a tömítés Michelin autógumihoz használatos gumiból készül, vagy olyan olcsó kakiból amiből a befőttesgumik is. Vagy nem mindegy, hogy hány %-os tisztaságú az a fém amiből esztergálják. Vagy milyen eljárással polírozzák. Csiszolják, vagy homokszemcsékkel fújják elég erőteljesen órákon keresztül amíg olyan nem lesz, hogy kicsúszik az ember kezéből. Nem mindegy az sem, hogy látszik e, hol emelte fel az esztergagép a fúrófejet. Mert igen jellegzetes nyomot tud hagyni. Na de lényeg, a lényeg, hogy…

Én elhiszem, hogy a gyártóknak ki kell fizetni az alkalmazottakat, de sokszor azt érzem, hogyha egy gyártó kihoz havi 120db-ot valamiből, aminek 60ezer Ft a magyar ára (plusz a pk. mert ennyinél méginkább elkérik az utolsót is), amit jó esetben 2 nap alatt legyárt, az 7.200.000 Ft. És mindezt nagy vigyorral kérik el, mondván, hogy egyedit gyártottak. Új, innovatív s.t.b… Holott a technológia adott, mert már más kitalálta.

Szerintem egyébként nem csak egy féle dologra koncentrálódik egy gyártó. Ott van/volt pl. a Limitless, nem csak e-cigiket gyártottak. Így dőlt a lé. Én csak azt szoktam ilyenkor kérdezni, hogy mikor lesz Nekik elég? Mikor kezd el majd a közép, alsó-közép osztályú pórnép is számítani? Ja, arra ott van Kína. Akik most az új diszcsomagos Voopoo POD mellé aranyozott kanalat, villát és sörnyitót adnak. :joy: Hát mi ez, ha nem egy bravúros üzleti fogás? :joy: Kellett a Vaperek 70%-ának levesnek csúfolni a liquidet! :joy:

(Mindezt tessék kis túlkapásként kezelni! :hugs::kissing_heart:)

7 kedvelés

Én még soha nem vettem klónt de már én is érzem hogy kés kanál villa :slight_smile: meg csicsás doboz . Az meg hogy a voopoo drag 3 az aljának a 50 % kinyílott magától az nem volt gáz :rofl: de kanál meg villa van . AZA LÉNYEG:) MEG SÖRNYITÓ !!!

4 kedvelés

Majd esszük vele a liquidet. :blush: A leves úgyis tankba való. :sweat_smile:

2 kedvelés

Hölgyeknek kézcsók ! Az uraknak pacsi !

Mivel a szakmámat tekintve gépi forgácsoló lennék , ha jól emlékszem, :thinking: szóval van egy kis rálátásom a dolgokra. Természetesen van anyag költség gyártási folyamatok, amik lehetnek több darabos tételek is amíg ki nem forr a megfelelő eszköz prototípusa. És vannak eszmei értékek is amik a kivitelező érdemei. De ami árak vannak jelen pillanatban “Eredeti” eszközként megjelölve, azok meglátásom szerint a realitás talajától messze el vannak rugaszkodva ! És ez mellett vannak azok az eredeti termékek amelyek a realitás talaján maradva igenis érvényesülnek. Vannak ilyen termékek csak nyitott szemmel kell figyelni !

Mindenkinek további szép napot és ízekben gazdag gőzöket ! :wink:

11 kedvelés

Néha csinálok magamnak modot vagy átalakitok modokat.Leírom kb.mennyi. 1db akku cső 15font…510 csati 5font…gombok 3font…kábelek 2font…DNA60 deszka 45font stabwood test 25-30 font +szállitás és vám…+munka… :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Én is vettem egyet decemberben az Everzon-on,31 dollárért(még mindig annyi)Kitűnő rta szerintem is,nagyon szép csomagolásban.Nem tudom elképzelni,hogy mivel tud többet egy high-end,ami indoklná az árkülönbséget.

1 kedvelés

Átlagban 10-12ezer forintos eredeti tankjaim vannak. Most perpill. nincs klón nálam. Mindegyikből kihoztam a maximumot. Számomra esetleg úgy érné csak meg 60ezres motyót venni, ha azt bárhogy tekerem, vattázom, sosem lenne halvány íze, dry hit és egyéb kellemetlenségek. Nem biztos, hogy szeretném a 60ezres, de van 90ezres tank is a piacon, ne mindig a 60ezer legyen a plafon… Nem biztos, hogy szeretném a 90ezres tankomat, ha sorozatosan dry hit-et kapnék, vagy rosszul szállítaná a liquidet. Vagy épp kiderülne, hogy az kifelyezetten VG többlethez készült darab, miközben én egyensúlyt, néha pedig PG töbletet szívok.

Ezzel csak arra akarok célozni, hogy nem kéne folyton az árakkal jönni! Igazából mindegyik ugyanazt tudja! A kialakítás, megmunkálás sem feltétlen biztosít minket előre a jó ízről. Lásd Kaees - Alladin. Pedig gyönyörű tank volt, eredeti volt, közel a 10ezres szegmenshez. (9ezer volt plusz posta, ha jól dereng.)

Ergo, én biztos vagyok benne, hogy tudnék csalódni egy 90ezres Firebirdben is! De a csalódottság mértéke az alsó kategóriás tankok eseténél nem lenne nagyobb.

Ezen a filozófián maradva, nem ítélem el egyik oldalt sem. Eredeti vagy klón, teljesen mindegy! Sokkal inkább az tudja megemelni a vérnyomásomat, ha valaki kérkedési célzattal vásárol drága cuccokat! Azt ne feledjük el, hogy itt mindenki egyenértékű! :heart:

6 kedvelés

Remélem jó lesz, mert nekem is tetszik, de mindig necces egy új tank.

Nekem nagyon bejön eddig.Kicsit féltem a vattázás miatt,mert nekem ez a fajta építés új volt,de egyáltalán nem nehéz,és nem folyt egyszer sem még Az egésznek van egy prémium érzése számomra.

2 kedvelés

Egyetértek Kinga ! A héten sikerült szert tennem egy Vandy vape Requiem RDA-ra. Természetesen eredeti, de ki merem jelenteni sem a pelso , de a jorda RDA - sem léphet a nyomába, és ár érték arányban messze alól van a requiem , de bolondbiztosra van megcsinálva el sem lehet rontani a huzalozást és a vattázást. Ízben viszont messze veri mindkét agyon hipe-olt rda-t. Kellemes meglepetés volt a számomra , azóta szinte csak a squonk megy ! :slight_smile:

4 kedvelés

Vagy megvár az ember egy ilyen leárazást:
(vajon szállítanak hozzánk?)
https://e-phoenix.ch/en/product/hurricane-v2-2/

3 kedvelés

Természetesen az olcsó tankok között is van jó ízű és a drágák között is van rossz…de a jó minőségű tankokba kevesebbet csalódtam mint a gyenge minőségűbe…

4 kedvelés

Ebbe a kérkedési céllal vásárolt dologba egy párszor bele futottam ha megmutatom azt a modot vagy tankot amit a magam örömére vettem (mert mi másért vennék) akkor kérkedem ez a magyar csoportokba sajnos igy van…egy külföldi csopiba ez soha nem üti fel a fejét… :thinking: még úgy sem ha nagyon sokat posztol az illető…értem én miért van így meg nem is értem…

6 kedvelés

Akkor ott tartunk hogy a pár kütyü szállítással vámmal 110-140 font körül van nálad! Akkor még a meló vele+a rizikó ha véletlenül valami hibás lenne és akkor persze az emberi hibafaktor! Hát ja!

5 kedvelés

Igyvan jó pár fát el@btam már…

4 kedvelés

Vandy vape azért ne feledjük hogy ők egy aránylag olcsó szegmens de ha letesznek valamit az asztalra az nem össze csapot valami . Bár én most csalódtam bennük .

4 kedvelés

Ezért nem építek én :grin: sajnálnám azt a pénzt kidobni :smiling_face:amúgy se jó a kézügyességem forrasztgatni​:joy:

6 kedvelés

Én örülök, ha megmutatod azokat a szépségeket amik Neked vannak. És tudom azt is, hogy keményen megdolgozol értük. Én itt arra céloztam, mikor egy talin kinézték haveromat, mert nem Danija volt. És számos csoportban is ez megy, ha Danit villant elvárja, hogy Danit vagy felső kategóriás cuccokat villantson más is. És nem egyszer láttam már a “Mit akarsz ezekkel a sz@rokkal?” kezdetű degrad hadjáratot, csak mert az illető nem drága autó mellett pózol a profilképén és nem Dani modja van. A kedvencem még mindig az android autós sztori. Minden más autó sz@r! Ja és emberünk Danit szorongatott Vg-vel a tetején.

6 kedvelés

Én úgy érzem velünk is elszállt a ló! Nem kicsit nagyon. Plussz ehhez még hozzá jön a jó magyar irigység és ezt az egészet összegyúrjuk. 5-20 ezer forintért szeretnénk minőségi high-end terméket venni , és ha a duplája akkor meg a pofátlan gyártó! Ez minden ipari termékre igaz!

6 kedvelés

Nem gondolnánk, hogy irigyek vagyunk. :slightly_smiling_face: Csak szerintem mindegynek kéne lennie ki mivel gőzöl.

6 kedvelés