Mi a különbség az eredeti és a klón között?

Sziasztok. Érdeklődnék, illetve beszélgetéseket indukálnék klón témában. :slightly_smiling_face:

Szerintetek mi a különbség egy eredeti soksoksok ezer forintos kazán, és egy pár ezer forintos hamisítvány között? Tudjuk sok van, párat kiemelnék, amik rendkívül népszerűek klón formátumban is.

-Taifun
-Kayfun
-Dvarw
-Skyline
-Zeus
-Diablo

Ezek jutottak hírtelen eszembe. :grinning: Tapasztalataitok szerint melyik klónozó márka az ami jó is? :thinking:

Dumcsizunk! :blush:

6 kedvelés

Hali
Dvarwokból van tapasztalatom.Mivel az első dvawom baleset áldozata lett az elmúlt években mindig tartok itthon klónokat is.Munkámból adódóan rengeteg behatás éri.Pór,kosz,víz,szélsőséges időjárás,külső fizikai behatások,rázkódás stb.

Az a tapasztalatom hogy viszonylag jól levonnak mindig másolva ízre nem mondanék különbséget. De az anyaghasználat gyenge,kopnak,törnek,a menetek hamar deformálódnak. Gumigyűrűk korán nyúlnak és elöregednek. Pótalkatrészek nem passzolnak általában.Az eredeti Dvarwom sokkal jobban bírta amíg át nem ment rajta a traki. Persze vegyétek figyelembe az extrém viszonyokat nem egy irodai környezet.

Természetesen Mindenből tartok eredetit is már csak a lelkiismeretem miatt is :)De tanulva a hibából már nem használom munkában őket.

Megéri-e a klón?Kipróbálni mindenképpen de aki megteheti vásároljon eredetit is.

1 kedvelés

A Dvarw klónokra eddig még nem hallottam panaszt, nekem is van kettő.

2 kedvelés

@Hajnal te voltál valamelyik posztban,hogy eredeti dvarwot kaptál kézbe clon helyett ,mikor mentél a földekre és az érzés felbecsülhetetlen volt?

@Csinos248 így van :rofl: És a fenti dolog-előzmény miatt volt annyira riasztó :slight_smile:

1 kedvelés

Halihó!! Amiket felsoroltál, mindegyikből a klónokhoz volt szerencsém, de nekem annyira rendben vannak a klónok, hogy soha eszembe sem jutott eredetit venni. Olyan pontos másolatok a klónok, hogy erősen kétlem, hogy az eredeti jobb lenne, de az, hogy tartósabb az original, abban nem kételkedem. Viszont 1 eredeti árából minimum 5, hacsak nem 10db klónt tudok venni… A Zeus X-el vergődök, mert másnap égett ízt ad, de a felújítás napján páratlan… Nem azért ilyen mert klón, hanem azért mert valamit elbénázok… Zeus xnél nagyon nem mind1, h a vatta bajsza milyen hosszú és mennyire sűrű, mert ha nagyon tömködni kell, nem fogja felvinni a cuccost a tekerésre… Ha van 5let a Zeus xre, szivesen venném…
U.i.: Klónokat vegyétek bátran…a kínaiak jó másolók :slight_smile:

3 kedvelés

A Zeusok-nál sokszor az a baj, hogy messze van a levegőbeömlőtől a tekerés. Most hirtelen nekem sem jut más eszembe. :thinking:

Azért azt meg kell jegyezni, hogy az eredeti az eredeti!!! Jó pár klón megfordult már a kezem között és azért az sem mindegy milyen klón…
Van egy jó pár:

• Samotech
  • Xinyu
  • Szjfs vape store
  • Szsm vape store
  • Coolvape
  • Shenray
  • YFTK
    Direkt hagytam a felsorolás végére azokat amik viszonylag jó minőségű és egész jó klónokat adnak ki… Lehet hogy ezek kicsivel drágább klónok, de még mindig töredéke az eredetinek!!! :wink:
2 kedvelés

Nekem nincs klonom, de dragabb rta- bol is ketto van csak. Kinek mi a draga alapon. Van egy eredeti taifun gtr es a heten vettem egy dvarw mtl fl 24- et igy, hogy haza jottem latogatoba. Klonokkal sajnos nincs tapasztalatom. A dl rta- mat pedig probalom eladni vagy elajandekozni. Most ezeket hasznalom. Meg gondolkodok egy taifun rda- n is. Legyen egy sqounker is.

1 kedvelés

Aki megteheti, az eredetit vesz… Viszont itthoni keresethez viszonyítva sajnos nem teheti meg mindenki (vagyis a többség). Volt már hogy csak azért vettem klónt, hogy össze tudjam hasonlítani mi a különbség az árán kívül. :thinking: Egyébként csak azt tapasztaltam, hogy a kidolgozásban, anyag minőségben különbözik csak. Viszont azért azt is fontos megemlíteni, hogy volt olyan klón is a kezembe, ami kukába való!!! :grinning:

1 kedvelés

Ezt pont ma kaptuk a csoportba :arrow_down:

Kíváncsian várom @silvius milyen különbségekre világít rá ezzel kapcsolatban. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Persze ez igy is van. Nekem is van olcsobb rta- m is. Expromizer v4, mato, brünhilde. Most ezt a kettot hasznalom. Azert az olcsob rta- hoz kepest van minosegre kulonbseg. Klonokkal mint mondtam nem tudtam ossze hasonlitani.

Nekem eredeti kazán landolt a kukában, rozsdásodas miatt. :grinning:

1 kedvelés

Sziasztok!
Szerintem mi, napi felhasználók az árkülönbséget ami szerintem a legfontosabb és némi illesztés különbséget és talán a tömítések gyorsabb elhasználódását vesszük észre! Ezt írom úgy, hogy nekem egy Dvarw clonom van az eredeti mellett. Énis csakis összehasonlítási céllal vettem meg a clont is meg az eredetit is! Lehet ráfogni persze hogy az ilyen anyag meg ilyen eszterga! Aki ezt megméri hogy az eredeti ilyen sűrűségű acél a clon meg amolyan! Na azelött megemelem a kalapom! Egy biztos ízbe, gőzbe én nem vettem észre különbséget.És mindenki olyan készüléket ill.kazánt vesz ami tetszik neki és amit kitud gazdálkodni! És ez ugyanígy elmondható minden más termékről a kereskedelemben! Aki Ferrarit akar 100milláért azt nem kell lebeszélni róla!

4 kedvelés

Hali! Nekem is Zeus X van de még csak 2 hete és elsőre nem is lett a legprofibb a vattázás, kicsit lassabban veszi fel a levest de így sincs vele bajom, nem szívom izomból emiatt. Majd legközelebb jobban fog sikerülni de eddig nekem semmilyen negatív tapasztalatom nincs róla, tökéletesen teszi a dolgát. Imádom :grin:

1 kedvelés

Sziasztok! Én egy Taifun gt 4 klónt használtam fél éven keresztül. Nagyon jó ízek voltak és nem folyt egyáltalán. Nyilván úgy is kellett megtekerni. Szerettem nagyon. Most egy eredetire gyűjtök.

1 kedvelés

Sziasztok!
Nekem ma érkezett meg az első klónom. Az Ataman v3 nagyon megtetszett, kíváncsi voltam, hogy milyen ízeket ad vissza. Böngészgettem, keresgéltem, de használtan sehol sem bukkantam rá, újan pedig már nem lehet kapni sajnos. Így maradt a klón mint megoldás. Az első benyomások pozitívak, nagyon jó ízeket produkál. Maga a tank nagyon egyszerű és letisztult, pont emiatt tetszett meg. A temetése kézügyességet igényel, első kazánnak nem ajánlanám. Nincs szörcsögés, megfolyás. A levegőt három eltérő méretű lyukkal tudjuk kívülről állítani. Pontos adatom nincs ezeknek az átmérőjéről. A legkisebb kissé hangos, a második (amivel használom) viszont teljesen halk. Ez utóbbi 1,6mm-es lehet, mivel az 1,5mm-es jig egy picit lötyög benne. Általában az 1,2mm-es afc-ket szeretem, de ennél ez a kicsit nagyobb is teljesen megfelel. Kíváncsian várom, hogy teljesít majd hosszabb távon. Mindenesetre, ha lehetőségem adódik rá, mindenképp beszerzem az eredetijét. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés