Mi a különbség az eredeti és a klón között?

Sziasztok. Érdeklődnék, illetve beszélgetéseket indukálnék klón témában. :slightly_smiling_face:

Szerintetek mi a különbség egy eredeti soksoksok ezer forintos kazán, és egy pár ezer forintos hamisítvány között? Tudjuk sok van, párat kiemelnék, amik rendkívül népszerűek klón formátumban is.

-Taifun
-Kayfun
-Dvarw
-Skyline
-Zeus
-Diablo

Ezek jutottak hírtelen eszembe. :grinning: Tapasztalataitok szerint melyik klónozó márka az ami jó is? :thinking:

Dumcsizunk! :blush:

11 kedvelés

Halihó!! Amiket felsoroltál, mindegyikből a klónokhoz volt szerencsém, de nekem annyira rendben vannak a klónok, hogy soha eszembe sem jutott eredetit venni. Olyan pontos másolatok a klónok, hogy erősen kétlem, hogy az eredeti jobb lenne, de az, hogy tartósabb az original, abban nem kételkedem. Viszont 1 eredeti árából minimum 5, hacsak nem 10db klónt tudok venni… A Zeus X-el vergődök, mert másnap égett ízt ad, de a felújítás napján páratlan… Nem azért ilyen mert klón, hanem azért mert valamit elbénázok… Zeus xnél nagyon nem mind1, h a vatta bajsza milyen hosszú és mennyire sűrű, mert ha nagyon tömködni kell, nem fogja felvinni a cuccost a tekerésre… Ha van 5let a Zeus xre, szivesen venném…
U.i.: Klónokat vegyétek bátran…a kínaiak jó másolók :slight_smile:

4 kedvelés

A Zeusok-nál sokszor az a baj, hogy messze van a levegőbeömlőtől a tekerés. Most hirtelen nekem sem jut más eszembe. :thinking:

Nekem nincs klonom, de dragabb rta- bol is ketto van csak. Kinek mi a draga alapon. Van egy eredeti taifun gtr es a heten vettem egy dvarw mtl fl 24- et igy, hogy haza jottem latogatoba. Klonokkal sajnos nincs tapasztalatom. A dl rta- mat pedig probalom eladni vagy elajandekozni. Most ezeket hasznalom. Meg gondolkodok egy taifun rda- n is. Legyen egy sqounker is.

2 kedvelés

Ezt pont ma kaptuk a csoportba :arrow_down:

Kíváncsian várom @silvius milyen különbségekre világít rá ezzel kapcsolatban. :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Persze ez igy is van. Nekem is van olcsobb rta- m is. Expromizer v4, mato, brünhilde. Most ezt a kettot hasznalom. Azert az olcsob rta- hoz kepest van minosegre kulonbseg. Klonokkal mint mondtam nem tudtam ossze hasonlitani.

Nekem eredeti kazán landolt a kukában, rozsdásodas miatt. :grinning:

1 kedvelés

Sziasztok!
Szerintem mi, napi felhasználók az árkülönbséget ami szerintem a legfontosabb és némi illesztés különbséget és talán a tömítések gyorsabb elhasználódását vesszük észre! Ezt írom úgy, hogy nekem egy Dvarw clonom van az eredeti mellett. Énis csakis összehasonlítási céllal vettem meg a clont is meg az eredetit is! Lehet ráfogni persze hogy az ilyen anyag meg ilyen eszterga! Aki ezt megméri hogy az eredeti ilyen sűrűségű acél a clon meg amolyan! Na azelött megemelem a kalapom! Egy biztos ízbe, gőzbe én nem vettem észre különbséget.És mindenki olyan készüléket ill.kazánt vesz ami tetszik neki és amit kitud gazdálkodni! És ez ugyanígy elmondható minden más termékről a kereskedelemben! Aki Ferrarit akar 100milláért azt nem kell lebeszélni róla!

5 kedvelés

Hali! Nekem is Zeus X van de még csak 2 hete és elsőre nem is lett a legprofibb a vattázás, kicsit lassabban veszi fel a levest de így sincs vele bajom, nem szívom izomból emiatt. Majd legközelebb jobban fog sikerülni de eddig nekem semmilyen negatív tapasztalatom nincs róla, tökéletesen teszi a dolgát. Imádom :grin:

2 kedvelés

Sziasztok! Én egy Taifun gt 4 klónt használtam fél éven keresztül. Nagyon jó ízek voltak és nem folyt egyáltalán. Nyilván úgy is kellett megtekerni. Szerettem nagyon. Most egy eredetire gyűjtök.

1 kedvelés

Ezzel teljes mértékben egyetértek. A világ legegyszerűbb dolga adott paraméterek alapján legyártani valamit legtöbbször silány anyaghasználattal és természetesen minél többet gyártanak annál olcsóbb. Viszont amit nagyon sokan nem fizetnek, illetve nem tudnak megfizetni egy eszköz vásárlásánál az a tervezéssel eltöltött idő stb. Még talán az anyaghasználat lehet ami megfogja az embert de ez sem fog addig a pontig kiderülni ameddig egy eredetit nem próbál ki vagy nem fog a kezében.
(Azonban nagyon sokan azért veszik meg első körben a klónt, hogy megnézzék megéri e befektetni egy eredetire) Leginkább Magyarországon van ez és addig a pontig “hiába magyar termék” valami ameddig külföldi pénztárcához igazítják az árát. Ebből egyértelmű, hogy nem a magyar piacra készült. De lehet, hogy tévedek. Persze van az a réteg aki megengedheti magának ami tök jó és nyilván az lenne a legjobb ha mindenki az eredetit venné de ez sajnos nem fog bekövetkezni. :confused:

6 kedvelés

Le is írta valaki pár hónapja egy csoportban, aki szintén közel áll a tűzhöz, hogy ezt bizony elsősorban külföldi vapereknek gyártják. Ezzel sincs baj, mert érthető, a magyarok többsége szegény, a Dwarv ára meg egyre csak verdesi az eget. Ha több száz ezret keresnék havonta akkor sem tehetném meg, hogy egy közel 40ezres kazánt a magaménak tudjak. Ez a nagy büdös helyzet. :woman_shrugging: Az eredeti mindig jobb és időtállóbb. Csak amíg egy eredetit kifuttat a gyártó, vele egyidőben a tartozékait is, addig ha a klón Dwarvom beadja az unalmast ott a polcon egy másik klón kazán. 5 tankból 2 klón. És nem szégyenlem magam érte. :slightly_smiling_face: Azt sajnálom, hogy nem vagyok olyan anyagi helyzetben hogy eredetit vegyek. Ez Magyarország. Ahol sosem mi vagyunk a fontosabbak. :woman_shrugging: Remélem valamikor fel tudunk zárkozni…

15 kedvelés

26 bejegyzést új témára osztott fel: A mindenható pénz mindenre kihat

Elgondolkodtató azért :frowning:

3 kedvelés

Ha mindenki klónokat venne, nem lenne mit lemásolni, mert nem érné meg kifejleszteni az eredeti terméket. Így aki teheti vegye az eredetit, vagy legalább ha tetszik neki a klón, vegye meg az eredetit is.

(plusz csendben azért érdemes abba is belegondolni, ha te raknál bele egy csomó időt és pénzt a termékfejlesztésbe, aztán legyártanád és bevezetnéd a piacra az eredeti terméket, amiből aztán rengeteg “klón” meg “replika” (eredeti nevén hamisítvány) készülne, akkor mennyire tartanád korrektnek és elfogadhatónak).

5 kedvelés

Ez igaz. Viszont, ha valaki nem tudja megfizetni a 100-200 EUR-t egy tankért, az akkor sem venné meg, ha nem lenne klón. Akinek nem gond, az meg simán meg fogja venni, mert azért a klónok még a legjobb minőségűek is azért nem ugyanazok minőségben, mégha ízben hozzák is az elvártat.

Most lehet itt azon filozofálni, hogy a kínai lopások jók, nem jók, helyes, nem helyes, de erre akkor kellett volna gondolni, mielőtt a világ 99%-a kínai bérmunkában kezdett el dolgoztatni fillérekért és odavitte a technológiát és knowhowt. Most meg ugye mindenki meg van lepődve…egyébként szerintem nem, még így is megéri továbbra is, mert Jürgennek vagy Billnek az órabére egy kicsit más, mint Chené vagy Jiné. Egyébként a legtöbb highend gyártó folyamatosan ki vagy fogyva a készletekből, mert kis példányban gyártanak és azt viszont meg is veszik nagyon sokan. A csóróknak meg marad a klón, szóval én azért nem bánom, hogy van.

Szóval igen, én is tervezem, hogy majd ha minden tankot kipróbáltam szigorúan klónban, akkor ami bevált, abból be fogok szerezni eredetit is. Már ha lehet kapni…mert nem olyan egyszerű ez sem. Egyébként szerintem azon emberek halmaza, akik klónt vettek majd később eredetit nagyobb lesz, mint akik klónt vettek, de nem vettek eredetit, pedig megtehetnék, mert ha én megtehetném egy percig sem gondolkodnék, aki meg nem teheti meg, az meg így is out of scope a gyártóknak.

14 kedvelés

Én még annyit tennék hozzá, hogy a highend cuccok enyhén szólva túlárazottak, annyival pedig nem jobbak. Nincs olyan tank, ami valóban érne 40-50-60e Ft-ot. Azt sem hiszem el, hogy ugyanaz a készülék 3x annyiba kerül DNA chippel, mint a nem DNA-s verzió, csupán a chip miatt.
Kérdés, hogy mi, a piac fizetünk-e érte annyit. Megér-e nekünk annyival többet.
Van olyan tankom, ami klón és ha tönkremegy, alighanem eredetit fogok venni. Még ha túlárazott is, mert szeretem és szeretném ha tartós maradna.

10 kedvelés

Ugye a high-end az mindig is a legrosszabb ár-érték aránnyal rendelkezett, nem csak az ecigiben, szóval sokkal nagyobb az ára és a tudása, minősége közötti különbség, mint egy budget közepes termék esetén.

Én például most rendeltem egy expromizer v1.4-et, ami egy tonna kiegészítővel fa dobozban jön, nagyon jó minőségnek néz ki 14k-ért, a legtöbb hájend cucc meg bubisfóliába jön 60k-ért. :grin:

12 kedvelés

Nekem van egy Dovpo Odin 250 c ém jó dolog meg minden de nem ha most tönkre menne biztos nem szereznék újat ennyi pénzért :frowning:

3 kedvelés

Így igaz. Jobb esetben az ember kap valami olyat, amit más hasonló terméktől nem (nálam billentyű egér kombó volt ilyen, ami olyasmit kínált, amit más gyártó nem, szóval vagy kifizetem és teljesül a vágyam, vagy az áhított feature-k nélkül kell élnem, ez volt a választási lehetőség :slight_smile: )

7 kedvelés