Anonim Vaper! Száz szónak is egy a vége: JOBBAN VAGYOK!

Itt olvashatod egy Vaper sikeres átszokását cigarettáról, elektromos cigarettára. Az e-cigi képes jobbá tenni az ember egészségi állapotát, mivel köztudottan 95% -kal egészségesebb a dohányzásnál! Ha Te is érintett vagy, küld be a történeted az oldal alján látható űrlap kitöltésével vagy az oldalon található :heart: Jobban vagyok! gombra kattintva! Ha csupán érdeklődő vagy akkor ez segíteni fog a tisztánlátásban. Ha teheted oszd meg, hogy felnyissuk az emberek szemét, miszerint az ellenség nem az elektromos cigaretta! A történeteket érkezési sorrendben osztom majd meg veletek minden kedden, pénteken és szombaton 18:00-kor.

A beküldő kérte, hogy Anonim maradhasson.

Üdvözlök mindenkit, aki ezeket a sorokat olvassa!

Hol is lehetne kezdeni egy olyan történetet, mint az enyém? Talán ott, hogy 16 éves koromtól dohányoztam, egészen 24 éves koromig, az utóbbi években már 2-2 és fél dobozzal szívtam egy nap (most 26 vagyok), mikor is valami villámként belém csapott! Nem akartam többet dohányozni, büdös voltam, drága volt, a fogaim szépen lassan épültek le (2 hiányzik). A lakás is büdös volt, kellemetlen volt beszélgetni az emberekkel, munkából adódóan viszonylag sok emberrel lépek kapcsolatba egy nap. Reggelente köhögtem, sokszor fájt a mellkasom a torkom, ha megvakartam az orrom undorodtam a saját kezem szagától és így tovább. Egyre fűszeresebben ettem, alig éreztem az ízeket a szagokat, ami persze ekkor még a normális vagy megszokott kategóriába tartozott és nem ismertem a másik oldalt. Szóval csapott belém a villám!

Sokszor próbálkoztam lerakni nem volt elég akarat erőm, próbálkoztam az e-cigivel, de valahogy nem akartunk barátok lenni, talán nem hittem benne eléggé, vagy keveset foglalkoztam azzal, hogy jobban megismerjem a vaper világot, nem tudom. Azt tudom, hogy miután megvilágosodtam kivettem a fiókból az e-cigimet (egy Ijust-S) összeraktam és elkezdtem használni (egy k.b. egyéves liquid-del). Na kérem szépen, szó sincs arról, hogy egyből megtisztultam mint Klárika a jósnőnél, aki levette róla rontó átkot. Napok teltek el, hogy fura volt minden. Közben persze oda-oda kacsintottam egy-egy analógnak! Szerintem ez természetes, aki azt mondja, hogy ő nem gyújtott rá átszokáskor az hazudik!

Szóval teltek múltak a napok! Majd elfogyott minden cigaretta mellőlem és nem vettem többet. Ismét eltelt néhány nap vagy több! Minden kezdő beleesik abba a hibába, hogy nincs nála liquid vagy kevesebb van, mint ami elfogy az nap, míg haza ér. Vagy nem mindenki annyira felelőtlen, mint én, de nálam nem volt, mikor elfogyott, ekkor már több, mint egy hete csak az e-cigit használtam, sajnos a közelemben nem volt egy olyan bolt se, ahol liquidet tudtam volna venni, így vettem egy doboz cigit. Hát ne tudjátok meg, rosszabb érzés volt, mint mikor először gyújtottam rá, a számban éreztem azt az undorító ízt, a ruhámon a szagot, elkezdett fájni a fejem és minden bajom volt! Mentőért akartam kiáltani annyira rosszul lettem. De nem lett semmi komoly, eloltottam a cigit, vettem néhány mély levegőt, hagytam, hogy kitisztuljon a fejem a többit kidobtam és szépen haza ballagtam.

Majd teltek múltak a hetek, a hónapok, hogy nem gyújtottam rá és azt kezdtem el észre venni, hogy jobban érzem magam. Illatokat éreztem, amit eddig nem. Minden, amit főztem az sós és túl fűszeres volt. Nem voltam azóta fogorvosnál, mert nem kellett. Mostanra, ami pótcselekvésnek indult a hobbim lett! Elkezdtem gyűjteni az e-cigiket (persze nem mindet, csak ami gyűjtésre alkalmas), ismerkedek az újdonságokkal és próbálgatom az új dolgokat, új ízek új vatták új huzalok más arányok és így tovább! De elemezzük kicsit részletesebben is, hogy milyen pozitív hatása volt számomra hogy átálltam analógról elektromosra. Hát nekem csak a negatívumok vannak!!! Ezért leírom nektek is, ne csak mindig a pozitívumok legyenek!
Aszongya… hogy…

  • Reggel nem tudok odavágni egy Turbó rágó nagyságú barna slájmot a mosdó kagylónak, hogy férfias elégedettséggel nyugtázzam, hogy úgy oda vágtam, mint Bud Spencer a Bunyó Karácsonyig című filmben!
  • Nem tudok shoppingolni, mert nem égetem ki a ruháimat!
  • Kevesebb parfüm/dezodor/stift is elég! >>
  • Állandóan bejönnek az aurámba, mert nem vagyok büdös!!!
  • Keveset mozgok, mivel eddig bejártam az egész várost hogy hol lehet kapni olcsó ukrán cigit!
  • 6 kilót híztam mert érzem az ízeket, szagokat!
  • Kevesebb emberrel kommunikálok, mert most már nem jönnek oda hozzám tarhálni!
  • Az asszonynak többet fáj a feje!
  • És ami a legszörnyűbb:
  • MEGÉLHETEM A NYUGDÍJAS KORT, ÉS AZT, HOGY HÉTFŐN NEM KELL MENNI DOLGOZNI!

Szóval ilyen vaper-nek lenni! Nekünk már nem fáj, nem köhögtek, nem sárgul semmink, ritkábban járunk fogorvoshoz és az orvos is vakargatja a fejét, miután elpanaszoljuk a panaszunk és azt mondjuk nem dohányzunk, hogy akkor most mit mondjon, mi a baj… Mert mi nem dohányzunk, mi VAPE-elünk. Nem füstölünk, hanem gőzölünk és, ami még fontosabb JÓL VAGYUNK. Jobban, mint hinné bárki! Szuper érzés reggel úgy felkelni, hogy a páromnak azt tudom mondani: jó reggelt édesem! nem pedig azt: khgkhgkhg snifsnif khgkhgkhgkhg van különbség!

Mikor megállok egy dohányzásra kijelölt helyen és a szél az emberek felé viszi a gőzt nem anyáznak, mert nem büdös, de azért nekik is fura, hogy mi a franc ez és vannak azért szúrós tekintetek, de merőben más, mint a cigifüst, a gyerekek élvezik látni a hatalmas gőzöket az utcán (személy szerint én nem szeretem, ha szaglásszák) élvezik az illatokat, igen illatokat mert nem vagyunk büdösek, itt már illatok lépnek a képbe, illetve az orrba nem pedig szagok. Szóval jó érzés, hogy nem lenézve vagyok, hanem csodálva!

Száz szónak is egy a vége: JOBBAN VAGYOK!

A történetet beküldte :

Ismeretlen Vaper


Photo by Nery Zarate on Unsplash